Ford Ranger 4x4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mantar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 439
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 201,031
Ynt: Ford Ranger 4x4

abi tunalara gidersen valla bilmiyorum da ceplerin baya şişkin gitmen lazım (ous61) kardeşim özelden ben attım sana inşl yardımcı olurlar. olmazsa nisan 8 ordayım tanışmak isterim yardımcı olmak açısından istersen beraber de gideriz sanayiye, birde bu akşam abime sordum mazot ne kadar diye 3.600 falan dedi kırsal mazot kalkmış euro dizel kullanılıyomuş bundan dolayıda aracın yakıtı km ye göre artar bunuda göz önünde bulundurmakta yarar var bence sadece senin için değil diğer arkadaşlarda hesabı sağlam yapıp ona göre arabalara yüklenmeleri lazım

hepinize yavru vatandan selamlar

Etiketler

general lee, hemşehrim.
Çanakkale'de bir servis var işcilik ve fiyatlara bir baktım İstanbul'da resmen soyulmuşum.
Buradaki servisten çok memnunum ki ben kolay kolay memnun olan birisi değilim.ous61 arkadaşımız o arızayı Trabzon sanayii de yaptıramadıysa benim dediğimi yapsın.
Kalın sağlıcakla.

sisdagili61' Alıntı:
general lee, hemşehrim.
Çanakkale'de bir servis var işcilik ve fiyatlara bir baktım İstanbul'da resmen soyulmuşum.
Buradaki servisten çok memnunum ki ben kolay kolay memnun olan birisi değilim.ous61 arkadaşımız o arızayı Trabzon sanayii de yaptıramadıysa benim dediğimi yapsın.
Kalın sağlıcakla.

:D niyazi abim selamlar bende bir iki usta önerdim kendi aracımın bakımını - arızasını yaptırdığım memnun kalır umarım.

euro disel kırsal motorinden ince olduğu için araçlar ister istemez daha fazla yakıyor ben son dönemlerde çeşitli katkılarla euro diseli kalınlaştırp kullandım km de 10 kuruş fark etti ancak bunu yeni kasa rangerler yapamamalı onların pompaları bizimkiler gibi değil elektronik anında arıza yapıyor, gelecek hafta benim aracın pompa ayarını kayseride bir ustaya yaptırmayı planlıyorum iyi bir ayarla şehir içi tüketimin 40 kuruşun altına ineceğini düşünüyorum.

yardımlrınıziçin teşekkür ederim..mehmet kardeşim önerdiğin ustalara pazartesi gitmeye çalışacam..selamını da soylerim.. arkdaşların da soylediği gibi 40 krşlara ben razıyım .. ama 53 krş gercekten cok fazla bence.. bakalım inşallah sorunu hallederiz.. zaten baktırdıktan sonra sizlerle de sorunu ve cozumleri neymiş diye paylaşacağım.. herkese iyi günler ..

Konuştuğumuz tutarlara bakar mısınız? km'de artıık 40 krş yakınca ekonomik olarak görüyoruz; yazık halimize!
Yakında yakıt ve araç giderleri yüzünden elimizde ki ouyncaklarımızda kalmayacak...

sayın mehmet varol kardeşim.. özelden msj la verdiniz birtakım bilgiler saolun ama büyük sanayidekinin yerini ismini tam bi tarif edermisin rica etsem.. bugun bi gideyim oraya..yeni üye olduğum için ozelden msj atamıyorum...

....

IMG 0629

IMG 0630

IMG 0633

IMG 0632

aracımın ön tarafını yükseltmem için torsiyo dışında kullanabileceğimiz başka bir yöntem var mı kit uygulaması falan gibi

bildigim kadariyla yok ama daha bilgili arkadaslar var onlar bilebilirler sanirim

Benim Ranger'e 235/85R16 lastik takmak için yükseltmeyi düşünmüştüm ve yükseltme kiti araştırmıştım, böyle bir kit var, Tayland'da üreticisi 2,5 inçlik kit olduğunu söylüyor, bu linkten görebilirsiniz http://www.zaw4x4liftkit.com/index.php?lay=show&ac=article&Id=539185938
Başka bir sitede de aşağıdaki yükselteme kiti resmini görmüştüm. Benim lastikler torsiyondan biraz kaldırınca sorunsuz oldu, o yüzden yükseltmeye gerek kalmadı, zahmetlide olsa Ranger'i yükseltmek mümkün
[attachment=1]

Ford20200720Lift20220inch20kit

aracımı torsiyonla yükselttim ve araca 275/70/16 MT lastik taktım gerek aracın yüksekliği gerekse arazi performansı çok güzel oldu ancak torsiyonla yükselttiğimizde araçta olan kasıntıdan rahatsızım sert arazide aracın sağını solunu kırma riski artıyor ve aracın sürüş konforu ciddi ordanda düşüyor bu sebepten torsiyonu düşürüp kitle yükseltme peşindeyim :smiley:

tekrar merhaba herkese.. aracımda yakıt sorunundan bahsetmiştim..pazartesi günü bosh diesel servise gittim.. enjektörleri soktuler memeleri birmiş dediler..memeler ve yakıt filtresini değiştirtdim.. daha deneyemedim.. denedikten sonra tam yakıt sarfiyatı hakkında da bilgi vereceğim...herkese iyi günler tekrar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,436
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri