Efsane İle 2013 Ağustosunda İsviçre İtalya Almanya Avusturya Slovenya Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 205
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,274
Ynt: Efsane İle 2013 Ağustosunda İsviçre İtalya Almanya Avusturya Slovenya Turu

cenevrede nehir kenarı panayır gibi.İnsanlar işten çıkıp burada eyleniyorlar.Fast food ve müzik var.İsteyen içkisini içiyor.Bu film kahramanı dikkatimizi çekti.Anneme fazla bıdı bıdı yaparsan seni buna veririm diye göz dağı verdim :smiley:

IMG 5774

IMG 5775

Etiketler

Jet motorlu bu su anıtı avrupanın en büyüğüymüş

IMG 5778

Panayır çadırları ve lokanta gemiler çok hoş.

IMG 5780

Akşamüstü kapalı olan Leman gölü kıyısındaki lunapark ve çadırlar açılıyor insanlar gerçekten süper zaman geçiriyor.
İmrendik annemle rahatlıklarına ve insanlar için belediyenin ve devletin yaptığı hizmetlere

IMG 5782

IMG 5789

IMG 5791

IMG 5795

IMG 5797

insanlar egzotik barlarda birşeyler içip serinliyorlar

IMG 5799

Yöresel yemekleri yapan restoranlar aynı zamanda görsel bir ziyafet de
sunuyorlar hem de kültürlerini tanıtıyorlar.

IMG 5783

IMG 5784

IMG 5785

IMG 5788

Bu akşamüstü gezisinden sonra motorumuzla tekrar hava kapattığı için yağmura yakalanmadan campinge dönüp ertesi gün Leman gölü kıyısından kasabalara uğraya uğraya hiç acele etmeden Lozan a doğru yol aldık.Önce haritada yolumuzu basitçe işaretledim.

Genova lozan

Coppet de Cenevreden çıktıktan kısa bir süre sonra duruyoruz.Burada göl kıyısında bir eski yapı varmış onu görelim diyoruz.
Hava yağmurlu ama ben izmir deki sıcağı düşününce çok mutlu oluyorum ama annem inşallah daha soğumaz hava diyor.Kasabalar masal şehirler gibi

IMG 5802

IMG 5803

Eski yapıyı buluyoruz ama kapalı biz de bahane ile yağmurda yürüyüş yapmış oluyoruz.

IMG 5805

IMG 5807

IMG 5808

IMG 5809

Göl kıyısındaki çiçekleri gösünce annem deliriyor.he gördüğü çiçekten bir dal alıp Efsanede yol boyunca bakıp eve döndüğümüzde onları saksıya ekti.Hepsi de tuttu.Evde bazen çiçeklere bakıp bana hatırlıyor musun bunu şurdan diğerini buradan almıştım diyor.İlk başta efsane plastik bardak saksılarla dolduğunda biraz sıkılmıştım ama iyi ki annem o çiçekleri almış şimdi geziden canlı birer anı kaldılar.

IMG 5810

IMG 5812

IMG 5814

Bu güzel gezi için tebrik ederim.
2012 yazında İzmir'den yola çıkarak yaptığımız rotadan sonra sizinkisi de harika bir alternatif gözüktü gözümüze...
Hem Atina'yı görmek hemde Avrupa'ya deniz yoluyla giriş yapmak, Kazdağları Çanakkale, Kavala uzantısını kullanmadan yolalmak adına çok güzel bir yol...
İçinize sinmesi dileklerimle.
Kimbilir İzmir'li olarak bir Alsancak sohbetinde deneyimleri aktarır yeni gezilere zemin hazırlarız :smiley:

dagcican' Alıntı:
Bu güzel gezi için tebrik ederim.
2012 yazında İzmir'den yola çıkarak yaptığımız rotadan sonra sizinkisi de harika bir alternatif gözüktü gözümüze...
Hem Atina'yı görmek hemde Avrupa'ya deniz yoluyla giriş yapmak, Kazdağları Çanakkale, Kavala uzantısını kullanmadan yolalmak adına çok güzel bir yol...
İçinize sinmesi dileklerimle.
Kimbilir İzmir'li olarak bir Alsancak sohbetinde deneyimleri aktarır yeni gezilere zemin hazırlarız :smiley:

Merhaba sizin gezi yazisini da okudum.Bizim motorla yaptigimiz gezi formadinda
Siz arabayi kullanip yine cadir ve campingleri kullanmissiniz.Cok keyifli oldugu belli.Musait oldugumuzda
Alsancak da oturup tanismak isterim ben de
Yeni turlar uzerinde fikir gelistiririz.
Cok selamlar

Lozana gelmeden Morges deki savaş ve gizli servis ekipmanları müzesini gezebilmek için müze kapanmasına bir saat kala yetiştim.Gezilerde yakın tarihe ait savaş müzeleri ilgimi çekiyor.Avrupadaki en ünlü savaş müzelerinin hemen hemen hepsini gezdim.Bütün toplama kamplarını dolaştım.Polonya daki Auschwitz de dahil.Bu sefer Lozana az kala Morges kasabasındakini dolaştık.Annemin pek ilgisini çekmedi tabi ki.Müzede kah oturdu kah benimle gezdi.Şimdi resimlerini paylaşayım.Önce müzenin girişi eski bir tarihi askeri binada kurulmuş

IMG 3154

IMG 3161

IMG 3162

İlk önce ortaçağ bölümünü geziyoruz.Adamlar nasıl bu kadar ağır ekipmanı taşıyormuş hayret ama kesin olan birşey var bölgeleri serin olduğundan bu kıyafetleri giyebiliyorlarmış bence yoksa sıkıyorsa Antalya da Ağustosta giysinler de göreyim vallaha zırhın içinde tandır olurlar :smiley:

IMG 3155

IMG 5826

IMG 5829

IMG 5831

IMG 5834

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.