Dikkat! Eberspacher D2 Airtronic Yüksek Rakımda Çalışmama Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orsaalabanda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 152
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 97,641
ses mazot pompasının sesi, pompanız dışarda ise duymayabilirsiniz. mazotun donma riskine karşı ben içeri yerleştirdim depoyu.
Ne yaptınınz sesi kesebildiniz mi?
Geçen akşam uzun süredir bekleyen karavanımı çalıştırmak için karavana gittim. Hava soğuk olduğu için D2 yi çalıştırdım ve dediğiniz sesi ben de duydum. Bir süre sonra D2 nin fanının sesinden dolayı duymaz oldum pompa sesini ama yine de ilk etapta bu sesi duymak biraz can sıkıcı.
Eğer çözüm üretebildiyseniz ve elinizde bununla ilgili fotoğraf varsa ve paylaşabilirseniz çok sevinirim.
Keyifli geziler.

Etiketler
Straporun içini oyarak kalıp gibi yaptım. kılıf gibi üstüne iki taraftan geçirip üstüne sünger sararak kaporta ve döşeme arasında kalan boşluğa yerleştirdim şu ana ses pek hissedilmiyor.

Haftasonu karavanla Uludağ 2. Bölge'deydik. Yaklaşık 1860 metrede park ettik. Sanki ne olacağını bilmiyormuş gibi Eberspracher D2 ısıtıcıyı test ettik. Kendi gözümüzle görelim diye. Aynen diğerlerinin de tecrübe ettiği gibi çalışıp bir müddet sonra durma olayını yaşadık. Bugün markanın Türkiye temsilcileriyle konuştum. Adamlar gayet güzel açıkladı her şeyi. Bu cihazı yüksek rakımda çalıştırmak istiyorsak, hava basıncını ayarlayıcı parçayı satın almamız gerekiyor, stoklarında da varmış. Çok az satılan bir parçaymış. Konuyla ilgili daha detaylı yazımı şurada bulabilirsiniz: Fotoğraf/Yazı/Yol/Deniz: Yüksek Rakımda Eberspracher D2 Kullanımı

çalışmayan ısıtıcılarınıza sıfırdan beyin yapıyoruz her rakımda çalışan aküyü bitirmeyen sistemlerimiz mevcuttur. 0545 838 3020

Fanın hızını düşürüp yakıt miktarınıza minumum seviyeye indiriyorum. Benim yaptığım beyin takılınca eski beyine ihtiyaç kalmıyor. Bozuk beyinli cihazları olanlara daha cazip gelebilir

Oksijen sensoru koyarak yakit miktarini ayarlayabiliyorsaniz bir ihtimal yuksek rakimda calismama problemini cozebilirsiniz diye dusunuyorum. Yoksa basincli pompa olmadan sirf programla nasil problem cozulur aklim ermedi .

Vallahi eli tornavida tutan bir kişi vebostasını söker açar yanma odasındaki mazot püskürtülen memenin delik çapını biraz küçültür yani içeri püsküren mazotu azaltır.Böyle yapınca vebasto yükseklerdede çalışır ama az mazot yaktığından ortama daha az sıcak hava üfler ortam biraz daha geç ısınır.
Oksijen sensörününde yaptığı yapacagı budur.Yani deniz seviyesinde bol oksijenli ortamda mazot hava karışımı ayarlanır ocagımız yani vebastomuz efendi efendi çalışır.Yukarılara çıkılınca havadaki oksijen azaldığı için mazot hava karışımı mazot yönünden zengine döner isli yanmaya başlar hem çok mazot gider hemde iyi ısıtmaz.Vebastonun sensörü İS i görünce arıza moduna geçip sobayı söndürür.Şayet oksijen sensörü varsa sensörden gelen sinyala göre püskürecek mazotun miktarını azaltıp hava mazot karışımını uygun hale getirir vebasto yükseklerde çalışmaya devam eder.
Eh ben ne dedim Mazot memesinin deliğini daraltıp mekanık ve kalıcı olarak aynı işi bedavaya yapılır
Saygılar

Sn.Ince.. sizin oneriyi sevmedim cunku dusuk rakimda bu sefer oksijen fazla gelir, yakit az gelir. Ama sizin oneriden isik cakti beynimde;)
Programla yakit miktari ayarlanabilir ve ornegin 5 kademe secilir. Rakima gore kademe secilir .

oksijenin fazlası dert değil ki tam aksine iyi bir şey mazot hakkını vererek son kuruşuna kadar yanıp sıcaklık verir.
Şöyle düşün mazot yanma hücresinde açıkta atmosfer basıncı altında yanıyor yani zaten yukarılara çıkılmadıkça yanma ortamında her zaman bol miktarda oksijen var

Ayar potu ile yükseklerde düşük alacaklarda yüksek modda sınırsız sıcaklık seçeneği ile webastoniz sorunsuz çalışacaktır. Hiç bi mudahele yapmanıza gerek yok D852114967a1ad44edf94bf91756f03d

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar,
Sadece irtifayı referans almak doğru olmayabilir. Bazen aynı irtifada hava açık olur basınç düşüktür çalışmaz, bazen de hava bulutlu olur basınç yüksektir çalışır.

Ynt: Dikkat! Eberspacher D2 Airtronic Yüksek Rakımda Çalışmama Sorunu

Burak, Uludağ oteller bölgesi 1700 m. civarındadır... Kış koşullarında aynı rakımda ısıtıcıyı sorunsuz çalıştırdık. Neden çalıştığını halen anlayabilmiş değilim. Ancak senin bahsettiğin çiğ mazot kokusu ve dumanı rakım konusuyla ilgili değil. Çünkü rakımla ilgili sorun olduğunda alet ateşlliyor ve ilk çalışma anındaki "power" modunda bir süre çalışmaya devam ediyor. Power konumundan çıkıp "high" modunda çalışmaya başlaması gerektiği noktada ise duruyor. Kullanım kılavuzunda yazanlar da aynen bu şekilde...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR