DANİMARKA-İSVEÇ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan irmscher Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 136
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,894
Ynt: DANİMARKA-İSVEÇ

Malmo de araci , sehir merkezine yaklasik yarim kilometre uzaklikta bir caddeye parkettim . Bir tarafda da cok guzel , yemyesil bir park ve yuruyus alani ve cok guzel bir gol gorunce araci buraya birakmaya karar verdim . Daha once Danimarka da bilgileri almistim . Ucretsiz park yerleride var ama cok az yada bilmiyorsaniz bulmak zor ve sehir merkezine ne kadar yakinsaniz o kadar fazla park ucreti odersiniz . Parkmatikler den ne kadar kalacaksiniz odemeyi yapip , aldiginiz fisi goruncek sekilde cama birakiyorsunuz . Odeme yapmazsaniz , dolasan gorevliler gordugu takdirde plakaya cezayi yaziyorlarmis .

IMG 0800

DSC 1038up

DSC 1051up

Etiketler

Sabah saatlerinde merkezde kalabalik gordugum bir pastaneye girip kahvalti yaptim , kalabalik normalmis tuzlu kurabiyeler inanilmaz :smiley: yanimada aldim biraz sonra yemek icin , daha sonrada Malmo nun hem dinlenme hem de zaman zaman eglenceler duzenlendigi Folketz PArk i na gidip gezdim , ufak bir yer acikcasi pek de gorulecek birsey yok ...

DSC 0013 2 001

DSC 0012 001

DSC 0014 2 001

DSC 0029 2 001

DSC 0033

Malmo den Goteborg a dogru yola ciktim , bu arada yolumun ustundeki Varberg e ve Unesco Dunya Mirasi listesinde olan Varberg Radyo Istasyonu nu da ziyaret edip gezdim . Aslinda bu gezinin benim icin en guzel , en zevkli tarafi bu sehirlerarasi yolculuklar oldu . Sehirlerde bile doga cok az bozulmus , kulturler cok farkli , insaat yok denecek duzeyde , insanlar cok sade ve muhtesem bir dogada , dogal bir ortamda yasiyorlar . Kendi kendime cok soylendim , bunlarin yasadigi hayatsa , bizim Istanbul da yasadigimiz gunluk stresler nedir diye ....

IMG 0845

DSC 0060 001

DSC 0066 2 001

DSC 0069 2 001

DSC 0085 2 001

Varberg Radyo Istasyonu 1924 yilinda insa edilen , kablosuz olarak ilk deniz asiri iletisimi saglayan (amerika kitasiyla) istasyonlardan bir tanesi ve bugune kadar da cok iyi sekilde korunmus , ozellikle o donemde bu istasyonun orduya buyuk faydasi olmus . Gittiginizde rehberler tarafindan detayli sekilde istasyonun ozellileri , tarihi ve onemi anlatiliyor . Bugun , UNESCO nun da istasyon ve cevresini koruma altina almasindan sonra , cok insanin ziyaret ettigi turistik bir mekan olmus

DSC 0099 2 001

DSC 0110 2 001

IMG 0777

DSC 0101 2 001

Mehmet bey gittiğiniz yerler çok güzel gerçekten :smiley: inanın resimlere bakınca buraların rüya aleminde bir yer mi diye sormadan edemiyor insan ;) çok güzel yerler gerçekten İNŞALLAH bizlerede ilerde bir gün buraları görmek nasip olur .

daisuki' Alıntı:
Mehmet bey gittiğiniz yerler çok güzel gerçekten :smiley: inanın resimlere bakınca buraların rüya aleminde bir yer mi diye sormadan edemiyor insan ;) çok güzel yerler gerçekten İNŞALLAH bizlerede ilerde bir gün buraları görmek nasip olur .

guzel yerler gercekten herkesin gormesini gezmesini isterim , tavsiye ederim , Norvec icin en guzeli diyorlar oralar nasildir artik dusunemiyorum , bir dahakine insallah o taraflari gezmek istiyorum bende , tesekkurler yazdiklariniz icin

Mehmet altay bey Kopenhag I'n (Danimarka) vermediği doğrumı, sizinki gibi bir gezi yapmak için araştırma yaptığımda Danimarka vizesinin imkansız olduğu bilgis verildi.kendimin 1 kere isviçreden alınmış acentenin var ama esim ve kızımın ilk seyahati olacak. Bu koşulda da sizin gibi italyadan vize alınsa direk Kopenhag'a ucuzladılar mi? Gümrükte sorun teşkil eder mi?

delidolu40' Alıntı:
Mehmet altay bey Kopenhag I'n (Danimarka) vermediği doğrumı, sizinki gibi bir gezi yapmak için araştırma yaptığımda Danimarka vizesinin imkansız olduğu bilgis verildi.kendimin 1 kere isviçreden alınmış acentenin var ama esim ve kızımın ilk seyahati olacak. Bu koşulda da sizin gibi italyadan vize alınsa direk Kopenhag'a ucuzladılar mi? Gümrükte sorun teşkil eder mi?
yazım hataları için özür. Klavye otomatik kelime tanımlıyor ve anlamlar degısıyormu. Acente kısmı schengen olacak

delidolu40' Alıntı:

Merhabalar ,

Schengen vizesi icin aslinda her ulke teoride ayni sartlar ve evraklari istiyor fakat pratikde bazi ulkelerden daha uzun sureli vize alma sansiniz var . Ben daha onceki tecrubelerime dayanarak soleyebilirimki Yunanistan , Italya dan daha uzun sureli vize alma sansiniz olabilir , diger ulkeler bu konuda daha kati . Vize suresi degil de vizenin onaylanmasndan bahsediyorsak bence yine olay asagi yukari hepsinde aynidir .
Giriste sorun cikarmi , ben Kopenhag a gittigimde Italya vizem vardi ve bu vizeyle ilk defa Kopenhag da giris yaptim , hicbir sorun cikmadi hatta soru bile sormadi pasaport gorevlisi , herhangi bir ulkeden aldiginiz Schengen vizesini istediginiz bir diger schengen ulkesinde kullanabilirsiniz . Heryerde bir sorun cikma ihtimali var , takik bir pasaport memuru sizi saatlerce bekletebilir yada hatta ulkeye kabul etmeyebilir , bu haklari var . Ama bu risk heryerde ayni benim fikrimce , bende buna inanarak gittim Italya vizemle hic sorun yasamadim .

Bence siz yine Italya dan alin derim ama son durumlar nedir vize konusunda bilgim yok , siz bir araci seyahat acentasina da danisip ona gore hareket edin derim , hayirli aksamlar ...

Hayatımdaki ilk yurtdışı seyahatini Danimarkaya yapmıştım babamla daha 11 yaşındaydım ve inanın o yaşlarımda bile hayran kalmıştım Danimarkaya ve gitme sebebim ise en güzeliydi Galatasaray - Arsenal maçı için orada bulunmuştum. Şuan düşünüyorumda tam bir nostalji. Hatta şuanda iflas etmiş olan İstanbul havayolları ile gitmiştim. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR