Atıcılık

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troublemaker Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 165
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,966
Ynt: Atıcılık

Wolverine-Grand Cherokee' Alıntı:
Ben çok zorda kalmadıkça avlanmam(misal yaban domuzu gibi).Benim ki daha çok atıcılığı geliştirmek üzerine.Bu yüzden pompalı tercihim.Otomatik olarak Sarsılmaz Concorde kullanıyorum şu ana bir kez bile tutukluk yaşamadım sanırım bu biraz tüfeğin yapısı ve bakımıyla alakalı olsa gerek.

bir de otomatiklerde fişek kalitesi de önemli imiş tutukluk olayında.

Etiketler

Ben çok zorda kalmadıkça avlanmam(misal yaban domuzu gibi).Benim ki daha çok atıcılığı geliştirmek üzerine.Bu yüzden pompalı tercihim.Otomatik olarak Sarsılmaz Concorde kullanıyorum şu ana bir kez bile tutukluk yaşamadım sanırım bu biraz tüfeğin yapısı ve bakımıyla alakalı olsa gerek.

3adet otomatik tüfeğim var biri sarsılmaz Concorde çok memnunum güzel ve kullanışlı bir tüfek birde üzümlü ile benelli var otomatik tüfek te benelli nin üzerine tüfek tanımıyorum kendi görüşüm çok sağlam ve kuvvetli bir silah ...

fastjunkie' Alıntı:
benim için ilk etapta fiyat önemli. yabancı tüfekler pahalı benim için, sarsılmaz da öyle, ikinci el düşünmüyorum. akkar sanırım yeni yeni popüler olan bir marka, güvence de aldım birçok yerden. fiyatı da oldukça iyi. tüfeği de incelediğimde hoşuma gitti. benim için başlangıç seviyesi olacak çok ciddi birşey almama gerek yok. zaten ruhsata 6 adet tüfek işleniyormuş diğer 5 inde düşünürüz markayı kaliteyi ;D

Tabiki maddi açıdan düşünmek gerek fakat tüfek işi çok başkadır ve aldınmı heryerde bayisi olan sahibine sıkıntı yaşatmayacak bir tüfek olmalı.Mesela ben birkez alırım uzun yıllar kullanırım hep böyle bakmışımdır tüfek olayına.Tabi bu nacizane benim görüşüm :smiley:

tüfek silah işi tam bir hastalık offroad gibi insan içine girdiği zaman birdaha kolay kopamıyor ayın 29 unda taşıma ruhsat yenilenecek ve yeni bir silah alamaya karar verdik ama marka model belli değil tavsiye edebieceğiniz silah lar varsa paylaşırsanız memnun olurum. saygılarımla

konuralp_niva' Alıntı:
3adet otomatik tüfeğim var biri sarsılmaz Concorde çok memnunum güzel ve kullanışlı bir tüfek birde üzümlü ile benelli var otomatik tüfek te benelli nin üzerine tüfek tanımıyorum kendi görüşüm çok sağlam ve kuvvetli bir silah ...

Benelli gerçekten mükemmel bir tüfek hele bir de yanlısım varsa düzeltin M3000 modeli harika.Resmen seri otomatik tüfek gibi boşaltıyor.Zaten İtalyan Özel Timi'de bu tüfekleri kullanıyor.Tabi bunda kendi üretimleri olduğu içinde olabilir.Fakat son olarak şunu söyleyebilirim ki pompalıya en yakın otomatik(güç olarak) Benelli'dir.Kazasız belasız kullanın.

katılıyorum. çocuklukta boncuk atan tabancalar, gençlik döneminde havalı silahlar derken baktım bunlar kesmemeye başladı artık :smiley: bir de zaten babadan ve arkadaşlarından da almışız bir kere virüsü. serde de trabzonluluk var haha ;D ;D.
bu arada ruhsatı aldıktan sonra tüfek almak için herhangi başka bir işleme gerek yok değil mi ? dükkanda tüfek alabilir belgesi falan diyorlardı, o ruhsat oluyor heralde ?

konuralp_niva' Alıntı:
tüfek silah işi tam bir hastalık offroad gibi insan içine girdiği zaman birdaha kolay kopamıyor ayın 29 unda taşıma ruhsat yenilenecek ve yeni bir silah alamaya karar verdik ama marka model belli değil tavsiye edebieceğiniz silah lar varsa paylaşırsanız memnun olurum. saygılarımla

Eğer yerli tabanca düşünürseniz kesinlikle Sarsılmaz'a bakın özelikle Kılınç modelleri uzun yıllar hizmet eder.Tabi bu maddi durumlarlada alakalı.MKE'nin sitesini inceleyin bir orada yabancılarda var satışta,benim tavsiyem fiyat fayda olarak Heckhler Koch olur.Gerek mukavvemeti gerekse yapısı çok harika ama yok derseniz başka ne olabilir diye seçenek çok bir bakının yine buradan yazışırız.

Eğer yerli tabanca düşünürseniz kesinlikle Sarsılmaz'a bakın özelikle Kılınç modelleri uzun yıllar hizmet eder.Tabi bu maddi durumlarlada alakalı.MKE'nin sitesini inceleyin bir orada yabancılarda var satışta,benim tavsiyem fiyat fayda olarak Heckhler Koch olur.Gerek mukavvemeti gerekse yapısı çok harika ama yok derseniz başka ne olabilir diye seçenek çok bir bakının yine buradan yazışırız.

yerli düşünmüyoruz da sarsılmaz kılınçlarda aşırı bir mermi dikme oluyormuş kullnan herkez aynı şeyi söylüyor avrupa bir silah düşünüyoruz fiyat aralığıda 5.000$ gibi bir rakam düşündük üç aşşağı beş kukarıda değişebilir önceki silah yerli canik 55 LIGHT modeliydi ...

Czech 75 bulabilseniz keşke.Onlar içinde tutkluk yapıyor diyorlardı ben hiç tutukluk yaptığını görmedim.Kılınç serisi içinde dediğinizi bende duydum hatta Asker'e verilmişti bir ara onlar epey sorun çıkartmıştı ama daha sonra modernize edildi diye biliyorum iyice araştırmanız gerekiyor.Ben yine Heckler'a bir bakın derim

Czech 75 bulabilseniz keşke.Onlar içinde tutkluk yapıyor diyorlardı ben hiç tutukluk yaptığını görmedim.Kılınç serisi içinde dediğinizi bende duydum hatta Asker'e verilmişti bir ara onlar epey sorun çıkartmıştı ama daha sonra modernize edildi diye biliyorum iyice araştırmanız gerekiyor.Ben yine Heckler'a bir bakın derim

canik 55 Czech 75 ın tıpatıp aynısı:smiley: Hackler de bildiğiniz bir model varmı acaba? saygılarımla

Uzun zaman oldu bakmayalı ama 2000'li bir modeli vardı hatırladıgım ve sıkı makınaydı.Modern guns diye bir site vardı googledan bir aratın o site iyidir ve orda tüm silahların modellerini ve özelliklerini bulabilirsiniz.

şuanda favorilerim arasında olan bir silah mke de varmı bilmiyorm ama çok hoş bir silah
170274large.jpg

s&w 945 pc başkasina bakmayin bile derim. atişi sesi durusu hedefi çok iyi
mke daki silahlarin çogu orj degil alirken dikkat edin.
birde aldiginiz makineyle en az 50 tane atin poligonda ben 3 kere degiştirdim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR