Araç İçi Buzdolabı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan denizhoca Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 124
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,970

Etiketler
Maalesef arkadaşlar dolandırıldım.
Sahibinden gördüğüm ilanı aradım, ilan sahibiyle görüştüm, konuşmalar güven verdi, parayı gönderdim fakat satıcı ilanı kaldırdı, telefonlara ve mesajlara artık yanıt vermiyor.

Aslında suç tamamen bende. Waeco 30lt lik kompresörlü dolap ikinci elde 500TL ye alınmaz bunun bilinciyle hareket ettim fakat satıcı alacağına karşılık bu malı aldığı için fiyatı uygun tuttuğunu söyleyince basiret bağlandı ve 500TL den olduk.

Savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum şimdi.

Bugüne kadar hiç başıma gelmedi, çok defa bu şekilde alışveriş yaptım. Şimdi içime şüphe düştü acaba bir yerlerden haram mı karıştı paramın içine. Beni esas üzen şey bu.

Velhasıl kelam halen 4 nal bir at ihtiyacım devam ediyor.

Sahibinden gördüğüm ilanı aradım, ilan sahibiyle görüştüm, konuşmalar güven verdi, parayı gönderdim fakat satıcı ilanı kaldırdı, telefonlara ve mesajlara artık yanıt vermiyor.

Aslında suç tamamen bende. Waeco 30lt lik kompresörlü dolap ikinci elde 500TL ye alınmaz bunun bilinciyle hareket ettim fakat satıcı alacağına karşılık bu malı aldığı için fiyatı uygun tuttuğunu söyleyince basiret bağlandı ve 500TL den olduk.

Savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum şimdi.

Bugüne kadar hiç başıma gelmedi, çok defa bu şekilde alışveriş yaptım. Şimdi içime şüphe düştü acaba bir yerlerden haram mı karıştı paramın içine. Beni esas üzen şey bu.

Geçmiş olsun Maalesef bu sitede bir sürü dolandırıcı var, hedefleri bir malı olduğundan daha ucuz göstererek Kapora almak,
kaporayı alınca ortadan kayboluyorlar
bazen karavan ilanı veriyorlar, buzdolabı, televizyon ,araç, telefon, deniz motoru, tekne ev aletleri ,satılık ev ,satılık dükkan, satılık büro, devren işyeri vb
bunun gibi bir sürü alanda ederinden daha düşük fiyata ilanlar veriyorlar
kapora yolladığınız da ilan siliniyor sonra başka bir isimle yeni bir ilan veriyorlar
Bu nedenle çok dikkat etmek gerekiyor
Aman ucuza buldum kaçırmayayım diye kapora yollamayı düşünmeyin
satın alacağınız şeyi görüp ona göre alın
Sizinki daha kötü olmuş
kapora değil de tamamını yollamışsınız

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Deniz Hocam,
Geçmiş olsun.Benim başıma daha enteresan iki olay geldi,iki adet deniz motorunu almak için Mersin e kadar gittim,yol boyunca telefonlarıma cevap verdi,Mersin e geldik telefonlar susutu.
Enteresandır ki kapora ya da parayı gönder falan gibi bir teklifte de bulunmadı.
İkincisi de geçen hafta çok uygun fiyatlı bir tekne ilanını aradım,yine para talebi gibi bir konuşma olmadı,almaya geleyim hafta sonu dediğimde beden öğretmeni olduğu için hafta sonu maçlarda hakemlik yaptığını hafta başı mesai günü teslim edebileceğini söyledi.Hafta başı aradığımda ise telefon cevap vermedi,Mersin den dilim yandığından bereket bu sefer Zonguldak a gitmekten kurtuldum.

Deniz Hocam, geçmiş olsun. Sizinde dediğiniz gibi, insanın bazen basireti bağlanıyor. Evini .arabasını bu dolandırıcılara kaptıran var. Bunlarda sınır yok. En kötüsü böyle olsun diyelim.

Deniz Hocam,
Geçmiş olsun.Benim başıma daha enteresan iki olay geldi,iki adet deniz motorunu almak için Mersin e kadar gittim,yol boyunca telefonlarıma cevap verdi,Mersin e geldik telefonlar susutu.
Enteresandır ki kapora ya da parayı gönder falan gibi bir teklifte de bulunmadı.
İkincisi de geçen hafta çok uygun fiyatlı bir tekne ilanını aradım,yine para talebi gibi bir konuşma olmadı,almaya geleyim hafta sonu dediğimde beden öğretmeni olduğu için hafta sonu maçlarda hakemlik yaptığını hafta başı mesai günü teslim edebileceğini söyledi.Hafta başı aradığımda ise telefon cevap vermedi,Mersin den dilim yandığından bereket bu sefer Zonguldak a gitmekten kurtuldum.
Sizin ki daha vahim :(
Parayı yerine koyabiliriz ama zamanı asla :(

Geçmiş olsun Maalesef bu sitede bir sürü dolandırıcı var, hedefleri bir malı olduğundan daha ucuz göstererek Kapora almak,
kaporayı alınca ortadan kayboluyorlar
bazen karavan ilanı veriyorlar, buzdolabı, televizyon ,araç, telefon, deniz motoru, tekne ev aletleri ,satılık ev ,satılık dükkan, satılık büro, devren işyeri vb
bunun gibi bir sürü alanda ederinden daha düşük fiyata ilanlar veriyorlar
kapora yolladığınız da ilan siliniyor sonra başka bir isimle yeni bir ilan veriyorlar
Bu nedenle çok dikkat etmek gerekiyor
Aman ucuza buldum kaçırmayayım diye kapora yollamayı düşünmeyin
satın alacağınız şeyi görüp ona göre alın
Sizinki daha kötü olmuş
kapora değil de tamamını yollamışsınız

2005 de sahibinden bir araç beğendim, izmirdeydi, bir miktar kapora yolladım ve çocuk 15 gün sonra istanbula geldi arabayı teslim etti. Arabayı görmeden satıcıyı tanımadan alış veriş yaptım. Herkesi kendi gibi bilir insan en büyü paranoya bu işte..

2005 de sahibinden bir araç beğendim, izmirdeydi, bir miktar kapora yolladım ve çocuk 15 gün sonra istanbula geldi arabayı teslim etti. Arabayı görmeden satıcıyı tanımadan alış veriş yaptım. Herkesi kendi gibi bilir insan en büyü paranoya bu işte..
Tabii ki herkes dolandırıcı değil ama maalesef böyle tipler çok
geçmiş olsun
Çok büyük kayıp yok
Evini satıp parayı bavula doldurup Urfa'ya gidip çöp kutusuna atanlar var

.........

Şimdi içime şüphe düştü acaba bir yerlerden haram mı karıştı paramın içine. Beni esas üzen şey bu.

Deniz bey, geçmiş olsun.
sahibinden güvenli e-ticaret (GET) ten satış yapmayanlardan ürün almak ciddi risk içeriyor.GET satışlı olsa, ürün geldiğinde kontrol sonrasında onay veriyor ve ödeme ondan sonra satıcıya aktarılıyor.

gittigidiyor com dan hıc alıs verıs yaptınızmı veya dolandırıldınızmı ben cok alıs verıs yaptım hıc bır sorunlan karsılasmadım bu gune kadar gittigidiyor comda malını aldıkdan sonra odeme onayı verıyorsun
Gittigidiyor.com sitesi 2 el mal satmıyor , problem 2 el mal satışı yapılan , aracı sitelerde !

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR