Adım Adım Karavan'a Doğru

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 419
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 91,262
Bugün karavana bir adım daha yol aldık.
Citroen Jumper L4H2
2013 96000km
Bir yıldır kenardan bakıyorduk. Mart başı gerçek arayışımız başlamıştı.
Baktığımız 4 araç bizden once ki talipler tarafından bizim teklif vermemize imkan olmadan satılmışdı. Uygun gördügümüz araçların hızlı bir şekilde satışının olması arayışımızın iyi ilerlediğini bize gösterdi. Araçları daha hızlı görebilmemiz gerekiyordu. Birbirinden cok farklı filtrelemeler ile farklı bildirim uyarılari duzenledik. Sonuç hîzli geldi ve bulduğumuz araç için ilk aramayı yapabildik. Yer bulundugumuz konuma yakin oldugu icin aracı gördük, sahipleri bile hazır olmadığı için ekspertiz işlemi pandemi yasakları nedeni ile 0pazartesi gününe kaldı.
Ekspertiz den iyi çıkan aracı, tavsiye edilen tanıdığımız bir ustaya da gostermek istedigimizde aracın 2016 yılindan bu güne aynı ustada bakıldığını ogrendik. 5 yıllik tum bakım ve parca degişım kayıtlarınıda araç arşivimize koyarak satın.alma işlemini tamamladık.
Bu gün.ilk temel bakımları ve kontrolleri yapıldı.
Sonuç olarak temiz bir araca denk geldik.
Dönüşüm ve gezi günlerimizin de aynı sekilde devam etmesi en buyuk istegimiz.
Karavan dostlarımız ile yola devam ediyoruz. 🙏 👋👋👋
Hayırlı olsun. Aracın geçmişini biliyorsunuz. Sizi fazla yormayacağını umuyorum. Kilometresinin düşüklüğü, sürekli bir ustanın takibi altında olması avantajları düşünülünce fiyatı da bana çok makul geldi. Artık yorucu ama daha keyifli aşamalara geçebilirsiniz.

Etiketler
.
Ne şanslı araçmış yahu ! ;)
Sizin gibi birini bulduğu için onun adına da sevindim.. :smiley:
Çile devri bitip keyf devri başlayacağından, köftehor da uçuyordur muhakkak..
Ne ile meşgule olmuş bu güne kadar muhterem ? Öğrenebildiniz mi ?
İlk sahibi, okul servisi olarak kullanmaya almış. 2,5 yıllık dönem sonrası devam etmek istemeyerek başka bir iş koluna geçiş yapmak için satış yapmış. Satın aldığım kişi de bir dergahın hocalığını yapmış, bu araç ile piknik ve etkinliklere öğrencilerini götürmüş. Pandemi sürecin de aileler çocukları göndermediğinden araç yatmış. Artik farklo bir is de çalışmaya başladığı için ihtiyaç dışı olunca satma kararı vermiş.

Yaşı ve kilometresi ile karavan yapmaya çok uygun bir araç. Yoksa, 4 tekerin arkasına mutlaka tozluk takmak ve aracın altının da paslanmaya karşı bakımını yaptırmak lazım. Ayrıca aracın altında (özellikle yan taraflarında) boşluk olan yerleri çürümeye karşı paslanmaz hale getirmek lazım. Paslanmaya karşı yapılan masraflar ilerdeki yıllarda kat kat çıkar.

Hayırlı olsun ve başarılar.

Yaşı ve kilometresi ile karavan yapmaya çok uygun bir araç. Yoksa, 4 tekerin arkasına mutlaka tozluk takmak ve aracın altının da paslanmaya karşı bakımını yaptırmak lazım. Ayrıca aracın altında (özellikle yan taraflarında) boşluk olan yerleri çürümeye karşı paslanmaz hale getirmek lazım. Paslanmaya karşı yapılan masraflar ilerdeki yıllarda kat kat çıkar.

Hayırlı olsun ve başarılar.
Alt tarafın pasa karşı korunması planımız içinde.
Ama tozluk konusu hiç aklımızda yoktu, bu detayı ilk yapılacaklar dosyamıza ekledik.

"Ayrıca aracın altında (özellikle yan taraflarında) boşluk olan yerleri çürümeye karşı paslanmaz hale getirmek lazım " tam olarak hangi kısımlar açıklarmısınız?

*** Sabah bir arkadaşımın ricası ile fuara gittik ama özellikle motorkaravan tarafi cok başarısızdı ve pandemi nedeni ile gezgin sohbetleri gibi etkinlerde olmayinca bur tur atıp ayrildim. Öğleden sonra aracın içinde kitapçığını okuyarak tanımak istedim. Güzel hazırlanmış ve ilgi çekici bilgiler de verilmiş. Alışkanlık , tüm ürün alımlarında kitapçıklarını okumadan yapamıyorum. Büyük bir araç için güzel bilgileri not etmiş olduk, iyi oldu.

Aracı gözle kurarken bir detay , yan ve arka taraftaki orjinal alt kaplamaların kusursuz olduğunu gördüm. Bunları hasarsız sökerek yalıtım üzerinde kullanırsam , mobilya sabitlemesi için de bir yol bulabilirsek pencere altın da kalan kısımlarda ek hiç bir malzeme kullanmama ihtiyaç kalmiyacak. Bu konuda düşünceleri ogrenmek isterim... Aşağiki resimlerde işaretlediğim yerlerde aynı uygulama.m.

20210407 210607

20210407 210522

Aracı gözle kurarken bir detay , yan ve arka taraftaki orjinal alt kaplamaların kusursuz olduğunu gördüm. Bunları hasarsız sökerek yalıtım üzerinde kullanırsam , mobilya sabitlemesi için de bir yol bulabilirsek pencere altın da kalan kısımlarda ek hiç bir malzeme kullanmama ihtiyaç kalmiyacak. Bu konuda düşünceleri ogrenmek isterim... Aşağiki resimlerde işaretlediğim yerlerde aynı uygulama.m.

Bence uygun. Zaten oturma grubu dışındakiler hep bir şeylerin arkasında kalır.

Bence uygun. Zaten oturma grubu dışındakiler hep bir şeylerin arkasında kalır.
🙏
Ilk düşüncem yatak altı depolama alanı yan duvarları, yalıtım sonrası olduğu şekilde bırakmakdı. Mutfak arka, kısmını da hafif olmasi icin açık bırakmayı ve sadec ön tarafa kapak ve cekmece yapmayi planlamistim. Kalan tek yer oturma grubu icinde bir sorun oluşturmaz düşüncesindeyim .
T5'de böyle gezdik çok da mutluyduk .

🙏
Ilk düşüncem yatak altı depolama alanı yan duvarları, yalıtım sonrası olduğu şekilde bırakmakdı. Mutfak arka, kısmını da hafif olmasi icin açık bırakmayı ve sadec ön tarafa kapak ve cekmece yapmayi planlamistim. Kalan tek yer oturma grubu icinde bir sorun oluşturmaz düşüncesindeyim .
T5'de böyle gezdik çok da mutluyduk .

Oturma grubu için ileride daha neşeli bir görünüm isteyecek olursanız arkası yapışkanlı dekoratif kaplama plastikleri var. Biz masayı ve ocağın arkasını bunlarla kapladık. Çok hoş oldu.

Adımları bir süre beklemeye aldık. PCR testim sonucu pozitif çıktığı için tedavi ve izolasyon sürecindeyim. Bir süre dinlenme dönemi devam edecek. Saglikli gunlerimize döndüğümüzde adımlara devam edeceğiz. 👋

Adımları bir süre beklemeye aldık. PCR testim sonucu pozitif çıktığı için tedavi ve izolasyon sürecindeyim. Bir süre dinlenme dönemi devam edecek. Saglikli gunlerimize döndüğümüzde adımlara devam edeceğiz. 👋
Geçmiş olsun,bir an önce sağlığınıza kavuşmanınızı dilerim.

Çok geçmiş olsun. Bir an önce atlatıp sağlığınıza kavuşmanız dileği ile.
Bu gidişle herkez yakalanacak gibi görünüyor hakkımızda hayırlısı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri