92model Blazer 4.3 Motor Araç Biraz Yorgun Gibi Alınırmı 13.500 E

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yılmaz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,562

Etiketler
Ynt: 92model Blazer 4.3 Motor Araç Biraz Yorgun Gibi Alınırmı 13.500 E

Yakıtı , yakmaz, içer , sahibinide bitirir
Parça , hurdacılarda çok ama, o adamlarda yenisinin fiyatına satıyolar zaten

Ben mesela trafikte bu tip bir araç gördüğümde , sürücünün kulaklarını çınlatıyorum....

Velhasıl,

alma..

Hele ki, bayandan ve doktordan sa hiç yaklaşma.......

bülent abi uzun yolda lpg de 400 yakıyo diyo sahibi meslektaşım

Dogrudur.

satıcılar hep oyle derler.

Hesap basit
,bu araç benzinle 100 km de 20 lt yaksa, LPG de 40 litre yakar.

Uzun yol doğru olabilir.
85i geçmez tin tin gidersin.
Klimayı açmazsın, 400 eh belki,

Tercih sizin...

valla hocam karar veremedikki ya bu aracın sahibi polis süreklide biniyo arabaya az yakıyo diyo pçalarını yurt dışından getirmiş

bkocoglu' Alıntı:
Dogrudur.

Hesap basit

Uzun yol doğru olabilir.

Tercih sizin...
4.3 lt V6 sıralı LPG 40 ltmi yakıyormuş?

Şaşırdın mı? Neden şaşırdın? Şaşırmış gibisin. Hiçbir LPG'li araç 40krş'dan fazla yakmaz, hepsi 4.3 veya 5.2 lt motor hacminde 180, 280 hp güçtedir ama LGP sabittir, 40krş. Yani ben farklı yakanı duymadım, görmedim. Senin Series III misal, o da 40krş yakmıyor mu? Benzin olmuş 5 TL, LPG de hayli artmış ama 40 krş senelerdir 40 krş. Onur'un dediği gibi zamlar falan etkilemiyor onu, o hep 50TL'lık dolduruyor depoyu.

Valla benim 1600 cc vitaram 40 kurus yakiyo
Simdi insanoglu V6 V8 motorlu arabaya bindimi
O motor hurultusunu duymak icin gaza bi dokunurki
Sanirsin amerikali kowboy geliyor

Benim oglanda gecen sene gitti 2000 grand seroke aldi
Baba yaw sesi cok guzel hayran kaldim dedi durdu
Iki ay ustuste kredi karti 3'er bin tl gelince felegi sasti
3 ay sonra 5bin zararina satti :smiley:

Elhamdurullah suriyedeki muslumanlarida vuralim
O zaman benzin 10tl olur zaten daha keyifli olur

bkocoglu' Alıntı:
Dogrudur.

Hesap basit

Uzun yol doğru olabilir.

Tercih sizin...
Nejat, 40 kuruş değil 40 lt yazıyor mesajda. Ben de 40 lt mi diye sordum...

Yaw benim gittiğim yerde de hep kavga çıkıyor.
ne kadar aksi adamım
Şimdi birazdan Yuvacıklı arkadaşda gelir.

Şimdi forumları okudum , bu modellerde benzin sarfiyatını 100km/23 litreden aşağı düşürememişler- ki doğrudur.
LPG ye dönüştüğünde hesap benzinin en az 50 fazlası litre değilmidir.
Sanırım ben fazla üfürmüşüm 100km de 30 lt den az yakmaz diyelim , arayı bulalım.

Şimdi soruyu soran Yılmaz beyi caydırmaya çalışıyorum
Sanırım bu arkadaşımız da polis memuru. Benzin istasyonu yok.

Bak , Yılmaz kardeşim.

Abinin sözünü dinle alma,

O horultulu motor sesi sana evin yolunu şaşırtırır.

4x4 hevesin varsa
Vitara var, biraz daha mülayim Honda CRV var.
Küçük demezsen Lada Niva var

Allah yolunu açık etsin.

Bülent

Merhaba,tam bir tartismanin ortasina girmek istemem ama benzin ile LPG nin kalori degerlerine gore aralarinda %16 fark vardir. Araclardaki ayarlara vs gore %20 fark olabilecegi dusunulerek hesap yapilmasi lazim bana gore.Yani benzin 5 lira LPG 2,5 lira ise kilometrede 50 kurus benzin yakan arac ayni verim icin LPG de 25 kurusun %20 fazlasi 30 kurus yakmalidir.Elbette bunu 100 km deki litre tuketimi olarak hesaplamak daha mantiklidir.Buradan hareketle 100 km de 20 litre benzin harcayan arac LPG de 24 litre harcar.Yine de bu rakamlar teknik olarak hesaplanmis rakamlardir.Uygulamada,kucuk degisikliklerden etkilenerek %30-35 farklar olabilir. Iki kat fark olmasi icin sistemde ciddi arizalarin olmasi gerekir.Nacizane bilgi olmasi acisindan yazdim.

Konuyu baslatan arkadasin sorusuna gelince,yorgun aracin ne yapacagi,ne zaman "benden bu kadar bittim" diyecegi belli olmaz.Yasli ama bakimli deseydiniz o zaman bu kadar endiseli bir cevap yazmazdim.Saci kalindir,malzemesi saglamdir,parcalari normalde dayaniklidir.Bu gune kadar dogru insanlar tarafindan bakildiysa uzun yillar daha size hizmet verebilir.Dogru ellerde ve dogru mudahaleler olmadiysa iste o zaman korkun.Ikinci elden arac almak zaten cok zordur.Bildik yerden,guvenilir tamircilerinizin onerecegi arac almanizi tavsiye ederim.Mumkunse piyasada hem kendi hem parcasi ve hemde anlayani cok olan araclari tercih ediniz.Sahsi bilgi ve tecrubelerimden bazilaridir,faydali olmasini umarim.

ttogan arkadasım bende sana katılıyorum.lpg benzın degerlerının %20 fazlasını yakar her aracta.bu aracın sehır ıcı fabrıka verılerı yanılmıyorsam 21 lıtre yanı sehır ıcınde 25 lıtreyı gecmezsın.uzun yoldada 18 lıtreyı gecmezsın. 40 lıtre falan denılerek rakamlar bıraz abartılmıs gozun korkmasın.degerler bu sekıldedır.

parca konusuna gelınce ; degısmesı gereken parcayı orjınalıyle degıstırırsın ve unutursun gıder.belkı 3 lıra fazla verırsın ama zırt pırt degıstırmezsın.3 lıra fazla verırsın derken parcaları yurtdısındakı sıtelerden soyledıgın zamanda normal sınıf bınek arac parcasına degıstırırsın.yurtdısı alısverıs konusunda daha once cok bılgı verdım.ıncelersen senı uzmeyecegını anlarsın.

sımdıden hayırlısı olsun.

benim resimde gördüğünüz araba 94 model satıcıda değilim.
şehir içinde 45/47 lt lpg ile 210/220 km gidiyor.
şehir dışında da ortalama 120 km süratle 260/270 km gidiyor.
benzinde de şehir içi hemen hemen aynı 45 lt ile
ancak uzun yolda 320/330 km gidiyor.bu da bana ilginç geliyor
klima fark ettirmiyor gibi

sahibindende bir araç var 95 model 150.000 de 16,000 TL fiyatlı. 4.3 lt vortec motorlu. dediğiniz rakamlarda yakışı varsa alınabilir bir araç o zaman. bende aracımı satışa çıkardım. takasa evet derse ki inşallah der düşünmeden değiştireyim o zaman.

mecnun bey 5.2 zj niye bakmiyorsunuz ? yedek parca agi daha fazla ustasi bol fiyatlar daha uygun sanki

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri