2006 Vw Caravelle Ile Avrupa Da 50 Gün ( 13.06 / 03.08 .2018 )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 91
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,420
Ailede yukarı ile olan ilişkilerin idaresi Özlem dedir ama seyehat boyunca hava durumu konusunda aralarında ortak bir nokta bulamadılar...
.

Sevdiğim bir mizah anlayışı. :yum:

Hiristiyanlarda hava ile ilgili bu görev aziz Petrus’a verilmiş durumda.
Keşki onu arasaydınız. Genellikle Avrupa’dan sorumlu o çünkü..

Ben “FAİTH;) marka telefonumu kaybedince ondaki bütün adresler de uçtu gitti. Umarım gecinden olur ama artık yukarının bize “meyl” ini beklemekten başka yapacak birşey yok. :p

.
Açıkcası .pdf dosyanızı merakla bekliyorum.
Nedenini ise umarım kimseyi kırmadan anlatabilirim ?

Bütün böyle ilgi çekici ve kaliteli gezi yazıları, okuyanına toplama zorluğu vermeyen yer ve özet bilgilerini, tek indirmeyle erişilebilecek dosya halinde sunmadıkça, belki amaçlanmasa da nedense bana çağımızın “Selfie” akımına kapılmış duygusu vermekte.
Bütün bu bilgileri toplamaya çalışanların sitemimi anlaması zor olmamalı ?

...
Diğer özel konular için sizi tez arayacağım.:smiley:

.

Son düzenleme:

Etiketler
.

.......

Mesut bey ,sizde iyi bağlamışsınız espiriyi.

Halbuki olayı ben nedense başka açıdan değerlendirmiştim.

....

En son Adriyatik sularından ayrıldığımızdan bu yana ne zaman şehir gezsek sıcaklık 38°, ne zaman kampa girelim çıkmadan yüzeriz desek sağanak yağmur.
Kotor körfezine geldik Autocamp Naluka camping alanına giriş yaparken yağmur başladı, çadır kurmaya başlamadan iptal edip yola devam ettik.....

....Ailede yukarı ile olan ilişkilerin idaresi Özlem dedir ama seyehat boyunca hava durumu konusunda aralarında ortak bir nokta bulamadılar...

Janberk beyin, yukarıda belirttiği;çok sıcak nedeniyle şehiri doyasıya gezmemelerinden, yağmur nedeniyle kamping konaklamalarından vaz geçmelerinde ilahi bir yardım gördüm.

Yüce yaradan; Janberk beyin kampinglerde dünyanın konaklama parası ödemesine ,şehir dolaşmalasında da gezme, yeme ,alıveriş vs..harcamaları yapmamalarını sağlamış ve dolaylı olarak ekonomik güçlerini muhafaza ettirmiştir.

Allah muhafaza bir anlık dünya keyfi için , her yerde konaklasalar,her şehri didik didik dolaşsalardı parasız yaban ellerinde çoluk çocuk ailece halleri nice olurdu.

Allah,Janberk beyi parasızlıktan dolayı çocukları karşısında mahcup duruma düşmekten kurtarmış.
Haline şükretmeli.
İsyankar hal ve davranışlarda bulunmamalı.
Yaradanla arasına aracı (eş) kullanmamalı. :yum:;)

Bir yandan tabiatla içiçe olmak.....Bir yandan şehir gezileri.....Deniz tatili alternatifinin de seyahate eklenivermesi....
Öte yandan aile üyelerinden 'çatlak ses' çıkmamasının sağlanması (!)o_O:smirk:Hepsi ince bir ustalık içeriyor . Janberk beyi bu nedenle ayrıca kutluyorum:smiley:

Şehiriçine ulaşım açısından Karavan ile Büyükçe binek(?) araç arasında gidip gelenler için de yolgösterici bir seyahatname oldu bu geziyazısı gerçekten de .

Nice keyifli geziler -ve paylaşımlara devam etmenizi- dilerim :smiley::smiley::smileycat:

Mesut bey ,sizde iyi bağlamışsınız espiriyi.

Halbuki olayı ben nedense başka açıdan değerlendirmiştim.

Janberk beyin, yukarıda belirttiği;çok sıcak nedeniyle şehiri doyasıya gezmemelerinden, yağmur nedeniyle kamping konaklamalarından vaz geçmelerinde ilahi bir yardım gördüm.

Yüce yaradan; Janberk beyin kampinglerde dünyanın konaklama parası ödemesine ,şehir dolaşmalasında da gezme, yeme ,alıveriş vs..harcamaları yapmamalarını sağlamış ve dolaylı olarak ekonomik güçlerini muhafaza ettirmiştir.

Allah muhafaza bir anlık dünya keyfi için , her yerde konaklasalar,her şehri didik didik dolaşsalardı parasız yaban ellerinde çoluk çocuk ailece halleri nice olurdu.

Allah,Janberk beyi parasızlıktan dolayı çocukları karşısında mahcup duruma düşmekten kurtarmış.
Haline şükretmeli.
İsyankar hal ve davranışlarda bulunmamalı.
Yaradanla arasına aracı (eş) kullanmamalı. :yum:;)
Forum da ilgi ile paylaşımlarını takip ettiğim kartalveat farklı pencerelerden bakınca daha çok şeyler göreceğimizi güzel ifade etti. Gezgin' de bir anlamda öyle olmak değil mi? Her ne kadar yukarıyı kandırmaya çalışsakta amacımız kötü birşey değildi. Onun için bizi farklı bir amaç ile destekledi demek ki.

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

.

Ben “FAİTH;) marka telefonumu kaybedince ondaki bütün adresler de uçtu gitti. Umarım gecinden olur ama artık yukarının bize “meyl” ini beklemekten başka yapacak birşey yok.

.
Açıkcası .pdf dosyanızı merakla bekliyorum.
Nedenini ise umarım kimseyi kırmadan anlatabilirim ?

Bütün böyle ilgi çekici ve kaliteli gezi yazıları, okuyanına toplama zorluğu vermeyen yer ve özet bilgilerini, tek indirmeyle erişilebilecek dosya halinde sunmadıkça, belki amaçlanmasa da nedense bana çağımızın “Selfie” akımına kapılmış duygusu vermekte.
Bütün bu bilgileri toplamaya çalışanların sitemimi anlaması zor olmamalı ?

...
Diğer özel konular için sizi tez arayacağım.:smiley:

.
İlk bölümü PDF olarak yayınladıktan sonra, açmakta uzun zaman aldığını ve bölümler halinde olması şeklinden bahsetmiştiniz.
Tek bir dosyamı yoksa kısım kısım olmasını mı tercih etmek doğru. Ne düşünürsünüz?

.

İklil bey meslek icabı olsa gerek, hep böyle gezilere göz koyuyor ya da gözü kalıyor galiba ? :yum:

İnanın ki gezginlerle beraber -adeta- o havayı soluyorum:smiley::smiley:
'Seyahat etme'nin kendisinden farklı olarak yorulmamış oluyorum (!?!)o_O:wink:o_O
Tabii aslında o yorgunluğu da özleyerek :smirk:
Gezilere göz koymaktan ziyade , bir 'tik' atıyorum ... Benzerini yapabilmek ümidiyle:smileycat:
Gözüm de kalmıyor , zira (ben veya bir başka) gezginin hayattan keyif alabilmek adına bu tercihi yapmış olmasından mutluluk duyuyorum Gezginlerle beraber :smiley::smileycat:
İyi ki varsınız ve iyi ki geziyorsunuz:smiley::smiley:

İlk bölümü PDF olarak yayınladıktan sonra, açmakta uzun zaman aldığını ve bölümler halinde olması şeklinden bahsetmiştiniz.
Tek bir dosyamı yoksa kısım kısım olmasını mı tercih etmek doğru. Ne düşünürsünüz?

.

Bence dosyanın tablet dostu olup olmadığını kontrol edebilirseniz çok iyi olurdu. Genellikle yollarda tablet kullanmak daha pratik olmakta.
İki hatta üç dosya olması sorun değil bence.
.

Janberk bey, gezi yazınızı geç farkettim ama baştan sona okudum, okurken de acaba dedim bir gün bizde buraları görürmüyüz? hiç zannetmiyorum daha biz kendi ülkemizi gezmeye yeni başladık. Türkiye yi gezmeyi bitirip avrupayı dolaşmak bizim için hayal dedim. O yuzden okurken oraları sizin sayenizde sizin yanınızda kendimi canlıandırarak gezmiş kadar oldum. Bu güzel paylaşımınız için teşekkür ederim. Bu arada seneye vw almaya karar verdim.

merhabalar sizinle italya'da karşılaştık, 22 EA 303 PLAKALI araç ben idim hatta fotoğrafınızı çektim yolda :smiley:
plakadan tanıdım
selamlar

Son düzenleme:

2018 Haziran Vw Caravella Ile Avrupa
başlığı ile açmış olduğum hazırlık dönemi sonrası 50 günlük gezimizi ailece tamamladık. Gezi yazımız tek dosya halinde olacaktı ama kısa süreli programlarımızdan dolayı bölüneceğinden mevcut bitmiş kısmını paylaşmayı tercih ettim. Gezi öncesi destek veren tüm arkadaşlara teşekkür ederiz. Selamlar.. Yorumlarınız ve sorularınız olduğunda kısa sürede cevap vermeye çalışacağız... Dosya boyutu uzun olduğundan parça yaptığımda da bir hata verdip dosyayı yüklemediğinden.

''Bartek'' dostumuzun uyarısı ile Google drive üzerinden paylaşıyorum.

AVRUPA GEZİ YAZISI YENİ DÜZENLEME.pdf

Fotoğraflarınız :smiley:

20180617 161241

20180617 161624

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR