YerliKaravan kullanıcısının son içeriği

1. Y

12v Kahve Makinaları Hakkında.

Haklısınız zaten karavanda komple LPG den (isinma,su,ocak) bir sistem planlıyorum. Bu konu hep eşimin dile getirdiği bir konu (ormanda yürüyüş yaparken sırt çantasındaki türk kahve makinası), Sahsen aliexpress ten içine termosunuzdan sıcak su koyup expresso yapacak bir cihaz aldım gayette güzel...
  2. Y

12v Kahve Makinaları Hakkında.

Bu konu ile ilgili arkadaşlara sormak isterim induksiyon yöntemi ile su ısıtma deneyen oldumu. Besleme 12v tan Video: https://www.youtube.com/watch?v=pal4AY-U85E
  3. Y

Karavanda Buzdolabı

Evet ancak Su an piyasadaki satilan (A101) 800 tl lik buro tipi buzdolabini alip altindaki motoru 500 tl civarinda 12v kompressor ile degisirirseniz (bu islem icin bakir lehimleme, gaz basma ,elektrik aksami gibi becerilere ihtiyac var yada bir buzdolabciya da yaptırabilirsiniz) daha buyuk ve...
  4. Y

Karavanda Buzdolabı

Arkadaşlar Bu konu forda çok ca işlenmiş ama bir soruda ben sorayım istedim. 12V tan direk sogutucu /220v inverter sogutucu ... Tabiki 12v->220v inverter kayiplari ile verimsiz olacaktır. Ama sorum sogutma sistemleri verimleri ile ilglil. 1.Bu sistem Amonyak ve kapali sogutma sistemi...
  5. Y

2 Kişilik Isınma Su/ortam Elektrik Minumum Konfor Max Imkan

Evet sizin yazilarnizi okudum .Cekme yerine neden motorkaravan dusunmez misiniz diyeceksiniz hissine kapildim. Aslinda motor cekme bendeki heves imalat sanki. Cadir kamplari dag basinda tercih ederim. Kamp yerleri bana hep kalabalik gelmistir. Bu projeyi bitirip uzun bir tur hatta turdan ote...
  6. Y

Aslinda haklısınız zaten bir kac aydir gordugum urunlerden sonra bu sekilde dusundum. Amacim bir ureticiye yardim etmek .Zira 50 li yaslarda ve bir cok urunu gormus denemis biriyim kendime bir sene proje suresi belirledim her halikarda 1 senede yaparim.Makine muh.Elektronik isinden anlayan.30...
  7. Y

Arkadaşlar Yalnızca 2 kişi ile kullanılacak. (nedense herkes 4 kisiyi hedeflemiş ama emekli ve gezmek isteyen 2 kişilik potansiyel fazla değil midir ?) Konforun minumum ama Yaz/Kış kullanılacak Isıtma Su/Ortam/Ocak (LPG tank, sofben izolasyonlu dış montajlı). Elektrik sorunu çözümlenmiş...
  8. Y

Karavan Imalatı Dış Katman Alternatifleri Ve Öneriler

Merhaba Bir senelik 750 altı karavan imalatı projelendirmek istiyorum. Bu işi hazır almak yerine kendim belkide daha pahalı olacak ama hobi diye düşünüp yapmak istiyorum. 2 kişilik ve LPG su ve iç mekan ısıtma sistemini kendim tasarlamak istiyorum. Makina müh bilgim işe yarar inşallah. Şase...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri