özalp kullanıcısının son içeriği

1. özalp

Karavanda Elektri̇k Tesi̇satinin Kurulumu Hakkinda Detayli Bi̇lgi̇ Ri̇ca Ederi̇m.

Merhaba arkadaşlar. 2015 de yazıp camiaya hediye ettiğim KARAVAN adlı kitabımı güncellemek amacıyla bazı bilgilere gerek duymaktayım. Çekmekaravanda komple bir elektrik tesisatı kurulumu yapılacağını varsayarak, işe kabloların özelliklerinden başlayarak bir yapılandırma rica edeceğim...
  2. özalp

Karavanımı Tekrar Yaparsam Yapmayacaklarım

Çekmekaravan için geçerli bu yorumunuz.Bu durumda klima şart. Bunu deneyip gördük ve sonunda split klima monte ettirip rahatladık. Motokaravan eğer kaliteli izole edilirse gece pencerelerin de açılmasıyla hava sirkülasyonu yeterli oluyor. Biz motokaravanda sıcaktan hiç rahatsız olmadık.
  3. özalp

Motokaravan İçin Ve Genel Manada Motor Gücü Ve Motor Hacmi Hakkında Bilgiye İhtiyacım Var

Ben de bir arkadaşım için motokaravana dönüşecek PSA grubu ( daha ucuzdur) panelvanlara baktım.Fiyatlar adeta roket hızıyla uçmuş.Motokaravan yapmak veya yaptırmak için en az 100,000 i gözden çıkarmak gerek.Bu da sadece 8-9 yaşındaki panelvan fiyatı.Aracı aldıktan sonra en az bir o kadar da...
  4. özalp

Türki̇ye Gezi̇ Katalogu

Sn.Akdeniz 45, düşünceniz benim için teşvik edicidir. Amazon.de yi de açıp inceledim. Bir uzun yola çıktık bakalım. Allah yardım ederse sene sonunda bu katalogu Türkiye'ye kazandırmak isterim. Her işin başı sağlık. San.Bayzero , katalogu ACSİ Katalogunda olduğu gibi pellür kağıda benzeyen...
  5. özalp

Türki̇ye Gezi̇ Katalogu

Arkadaşlar sizlerin düşünce ve yorumlarınıza gerek duyuyorum , lütfen içten gelecek olan düşüncelerinizi paylaşırmısınız. KONU : BÜYÜK, TÜRKİYE GEZİ KATALOGU OLUŞTURULMASI. Bugüne dek Türkiye'de geniş içerikli bir GEZİ KATALOGU'nun olmaması nedeniyle bunu yapmanın yararı olup ne olacağı...
  6. özalp

Motokaravan Için Konaklama Yerleri Arıyorum.

İnşallah bu pandemiden paçayı sıyırırsak Haziran 15 de başlatmak istediğimiz büyük Türkiye turunda GAZİANTEP, URFA, HARRAN, HALFETİ, MARDİN ve MİDYAT'ta güvenli karavan konaklama alanları arıyorum. Bu mekanların kent merkezinde olmasını tercih etmiyorum , fakat merkeze 5/15 km içinde...
  7. özalp

Pandemi Sonrası Muhtemel Gezi Programımız.

İnsan hep ümitle yaşar. Bu program da bizim pandemi sonrasında rahatlayacak Türkiye'mizde yapmak isteyip de 2 sene ertelediğimiz bir uzun soluklu gezi olacak.İnşallah sağ çıkarsak bu virüs muhabbetinden. Gezimiz İstanbul'dan başlayacak ve Ege bölgesine ineceğiz. İstanbul - Altınova - Kuşadası...
  8. özalp

Tanim Hatasi Yapiliyor.. Bunu Düzelteli̇m.

Motokaravan deyince hep motorlu kamp araçları aklımıza geliyor. Aslında motorlu kamp araçları kendi içinde sınıflara ayrılıyor. KAMPERVANLAR : Bir sac kasa panelvanın sürücü bölümünün arkasındaki yük taşıma kısmının komple iptal edilerek bu alanın karavan düzeni olarak dekore...
  9. özalp

Motokaravanlarda Ki̇ Pi̇s Su Tanklarinin Deşarji.

Motokaravanların pis su tankları gördüğüm kadarıyla sağ yanda monte ediliyor. Ancak montaj esnasında bir düzeltme yapılmalı bence. Bu tanklar hep yere paralel monte edildiği için deşarjda aracı hep sağa eğimli bir konumda parketmek zorunluluğu otaya çıkıyor. Bu çok kolay giderilebilir...
  10. özalp

Bozcaadaya Kamping Gelecek.

Biliyorsunuz , orman bakanlığı elindeki orman arazilerinde ihale yoluyla işleticilere verilen ve kamping yapılan tesislerde iç düzenleme son derece negatif yönde göze batmakta ve şikayetlere neden olmaktadır. 2019 un son haftalarında yeni çıkan kanunla bu durum...
  11. özalp

Karavancılığın Önündeki Engelleri Kaldıralım

Bütçesi uygun olan ve karavancılığa gönül vermiş her hangi bir kişiyi illa 5 yaşından büyük panelvan almağa mecbur etmek son derece yalnıştır.Parası olan gitsin 1-5 yaş arasında panelvan alsın. Vergisini ödesin. Bunda ne zarar olabilir ki. Devlet de kazansın alıcı da.
  12. özalp

Gezenbilir Karavan Grubu Logo Çalışması...

Ben ortadaki sarı siyah olanı baskı yaptırıp 2 yeni karavancı arkadaşıma hediye amaçlı gönderdim bile.
  13. özalp

Yeni Bir Kamping.

Bu haberin tuzu daha kurumadan bir başka yatırımcı da Ankara / Haymana'dan beni aradı. Orman içinde ve termal su kaynağı olan 50 dönüme yakın arazisinde kamping açmak isteyen bir kişi ile yaptığım görüşmede, kendisine resmi prosedürü anlattım ve TÜRKİYE KAMP KARAVAN DERNEĞİ / ANKARA daki dernek...
  14. özalp

Karavancılığı Nasıl Öğrenecekler.

Yücel bey, bu ilgiyi tüm derneklerin gösterip kendi web sitelerinde bir ek menü başlığı ekleyip onun içeriğinde teknik bilgi vermeleri çok yerinde olur. Ülkemizde karavan konusunu işleyen sadece bir adet yazılı basın tarzında bir kitap var. İnsanları illa bilgisayara mahkum etmek hiç doğru...
  15. özalp

Yeni Bir Kamping.

Bozca adadaki ADA KAMPİNG karavan almıyor.Sadece çadır kabul ediyor. Bir şişe 1 litrelik su 5 TL, bir rulo WC kağıdı 7,5 TL ile nasıl müşteri çekecek belirsiz. Pino Karavan firmasının verdiği 5-6 adet bungallow tipi karavanları geceliği 100 TL ye makul bir fiyatta kiralaması dışında kamping...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri