goose_camping kullanıcısının son içeriği

1. G

Halk Otobüsünden Karavan Olurmu?

Karavanım bitmeye yakın iken yurtdışına çıktım, 1 yıl önce de Türkiye' ye dönüp tam zamanlı karavanda yaşamaya başladım. Verdiğim karar çok doğru bir karar olmuş, iyi ki böyle büyük bir araç seçmişim.
  2. G

Hangi Kanalizasyon ?

Ben aracımda kuru kompost mantığının oldukça ilkel bir halini kullanıyorum, bu yaza kadar bu tür bir tuvaletin üst seviye versiyonunu yapacağım. Duyduğum kadarıyla bu tür tuvaletler ülkemizde üretilmiyor, yurtdışından getirtiliyor, maliyetleri de oldukça fazla. Bunu daha uyguna nasıl yapabilirim...
  3. G

Hangi Kanalizasyon ?

Çevreyi seven ve koruyan her insanın sorması gerekeni yazmışsınız büyük üstad, müsade edin bu şekilde yazayım, birkaç yıldır takip ediyorum bu forumu, birikiminiz ve yaklaşımınız harika. Karavanımla yaptığım bir gezide komşuma atıkları ne yaptığını sormuştum, oda boş bir tarla bulunca, etrafta...
  4. G

Tavan kaplamasını ctp malzemeden yaptım, ancak ctp ile tavan Çelik karkası arasında üçüncü bir malzeme olmadığından (4mm kontra olabilirdi) hafif dalgalanmalar oldu. Tavan kaplama ve duvar petek yapımı
  5. G

Torf malzemesini bir ara netten çok ucuza bulmuştum, koca bir çuval torf var elimde :smiley: 80tl gibi bir fiyata aldım, hemde o kadar ağır çuvalı eve kadar getirdiler. Bir dahakine artık bu tavsiyenizi değerlendireceğim. Yerden ısıtma sistemi uygulanan evlerde bu borular tüm yüzeylere...
  6. G

Merhaba. Araç Türkiye üretimi. Motor ve şanzıman Japon. Kasa alüminyum, tamponlar polyester yani paslanmaz ve tampon vs tamiri kolay. Araç bitmek üzere, gezip deneyimleyemedim diğer özelliklerini
  7. G

Su tesisatına başladım. Aslında başta pprc düşünmemiştim ancak zaman kısıtı sebebiyle, piyasada en çok bulunan bu malzemeyi tercih ettim.
  8. G

Tavan izolasyonu bitti, şimdi biten bu alanların ctp malzeme ile kaplanmasını yapıyorum. İzolasyon malzemesi olarak kullandığım ctp malzeme su-nem geçirmiyor, cam yünü dolayısıyla aracın tavanıyla ctp malzeme arasında kalarak nemden korunacak diye düşünüyorum.
  9. G

Tavan izolasyon ve kaplama işleri.
  10. G

Karavanda tuvalet ihtiyacına, alışılmışın dışında bir çözüm kuru kompost tuvalet Bölüm-1
  11. G

Nikbinlik-8.3 Zemin ve Duvar Eksiklerinin Tamamlanması
  12. G

Araç aküleriyle yaşam akülerini birbirine bağlama konusu Victron Cyrix-ct
  13. G

8.bölümün devam içeriği Yerden ısıtma, izolasyon ve kaplama işleri
  14. G

izolasyon ve yerden ısıtma sistemi kurulumu Nikbinlik-8