DoğalHayat kullanıcısının son içeriği

1. DoğalHayat

Motor Işığı

Daha önce selenoid valfi değişmiti 5-6 sene önce belki benzer bir arıza olabilir. düşük devirde kullanmaktan sebep kurum bağlama ve kirlenme olabiliyor belki de.
  2. DoğalHayat

Ön Sağ Rotil Boşluk

Evet usta görecek ki burada tek ustamız var :) babaeski ... gözümüzden sakınıyoruz birşey olmasın diye. ama çok yoğun... inşallah çok masraf açmaz
  3. DoğalHayat

Ön Sağ Rotil Boşluk

Selamlar, Bugün muayenede ön sağ rotil de boşluk var denilerek tekrarı istendi. parça siparişi öncesinde sormak istedim bilgilerinize danışarak; sağ ve sol rot başlığı almam ve bu değişim yeterli olur mu ? Freelander 1 2006 td4 araç ? En uygun maliyetle nasıl çözebilirim ? Rot mili almaya da...
  4. DoğalHayat

Motor Işığı

Selamlar Aracı uzun süre kısa mesafe az süreli kullandık. günde 2-3 dakika ve 3-5 km gibi . Böyle kullanıldığından dolayı bir yerlerinin kurum bağlaması tıkanması olası mıdır ? Ön bir çalışma olarak yakıt katkısı vs gibi maddelerle 1 - 2 saatlik yüksek devirli kullanımla bu tıkanıklıklar...
  5. DoğalHayat

Motor Işığı

Selamlar, Usta cihaza bağladığında arıza göstermemişti. Turbo da olabilir , düşük hızlarda ve devirde kullanıldığında olabilir belki yorumu olmuştu. Tanımadığımız yerden de çok korkar olduk. Evvelki senelerde hız 40 ın üzerine çıkmıyordu birşey oldu eşimle birlikte sanayiye girdik...
  6. DoğalHayat

Motor Işığı

Selam , Freelander Td4 2006 model soldaki motor ışığım bazen yanıyor bazen 80 civarı ve yol yokuş olursa.. ama çekişden düşüş yok. sonra araba stop ettiğimde ve bir kaç saat sonra tekrar yola çıktığım ilk harekette yanık ışık ancak ilerlediğimde 10 -20 mt sönüyor ve öyle kalıyor. Ara ara olan...
  7. DoğalHayat

Freelander 2006 Td4 Direksiyon Sağ Sol Yapıyor

Evet sorun iki tekerde iç teller kırılmış. dikdörtgen tekerler ile yol almışız. Hayır anlamadım da değişince düzeldi.
  8. DoğalHayat

Freelander 2006 Td4 Bagaj Kapağı Açmıyor / Ses De Çıkmıyor

Evet kendiliğinden tekrar çalışır hale geldi. temassızlık mı acaba bilemedim.
  9. DoğalHayat

Freelander 2006 Td4 Bagaj Kapağı Açmıyor / Ses De Çıkmıyor

Selam, Aracımın bajajını açmaya çalıştığımda sessizlik var o açma sesi yok ve kapak açılmıyor hiç hareket yok. Nerede sorun olabilir .*
  10. DoğalHayat

Freelander 2006 Td4 Direksiyon Sağ Sol Yapıyor

Selamlar, Freelander 2006 model TD4 aracım ön takımlarda bir sorun olduğu aşikar. Ustaya gitmeden önce sizlerden de bilgi almak istiyorum. Hareket etmeye başladığımda direksiyon sağa ve sola kendi dönmek istiyor ve araca mini sağ/sol zigzaglar yapıyor . Sanki teker lerden biri mini sol ve mini...
  11. DoğalHayat

Freelander Td4 2006 4x4 Bagaj Kapısı Kapanmıyor

CEVAP: arkadaş paslanmış ve kirlenmiş... pas spreyi temizlik iki çekiç .. düzeldi .
  12. DoğalHayat

Direksiyon Sağ Sol Oynuyor

Selamlar, Freelander aracım da (2006 Td4) araç hareket edince direksitonu bıraktığımda sağa sola direksiyon yalpalıyor. Giderken de titreme ve sarsıntı oluyor ? Bir de bagaj kapısı ve arka silecekler birden çalışmayı durdurdu. Kapı kili kapanmıyor? Öneri ve hesaplı çözüm desteklerinizi...
  13. DoğalHayat

Freelander Td4 2006 4x4 Bagaj Kapısı Kapanmıyor

Selamlar, Öncelikle sağlık huzur ve neşe diliyorum herkese. Aracımda FreeLander TD4 2006 4x4 , bagaj kapısı kapanmıyor cam yukarı çıkıyor bazen ancak kapı açık kalıyor. Ve araç hafif eğie geldiğinde kapı açılıyor . Kapıyı tutan kilit çalışmıyor hiç. Açık kalıyor. Ayrıca arka silecekler de...
  14. DoğalHayat

Frelander Krank Kasnağı

Selamlar, Aracım rolantide acayip bir gürültü vuruntu ses yapıyor ön motor altı gibi .. Gaz verinde yüke binince kesiyor. Usta krank kasnağı yıprandığını gördü. Değişmesi lazım. uygun krank kasnağı nereden bulabilirim yedek parça olarak sağlm bildiğiniz çalıştığınız yer var mı ? Doğa Korum...
  15. DoğalHayat

Freelander Td4 2006 4x4 60km-80km Arasında Sarsıntı

Enteresan bir durum oldu. Aracın aküsü bitti. şarj da olmadı. Değiştirdik.. Yeni akü takılınca aracta bahsettiğim o sarısıntı %90 azaldı !! Akünün gücü ateşlemeye yetmiyor olabilir diye düşünmeye başladım. klima , far , müzik olunca. Yüksek hıza çıkınca elektrik üretimi arttığı için sarsıntı...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

SON KONULAR

Geri