bberksan kullanıcısının son içeriği

1. B

12v 220v Buzdolabı Tartışmasına Işık Tutması Için

Yazılanlara katılıyorum . ek olarak belirtmek istediğim şey üstten kapaklı dolaplar kullanması biraz daha zor olmakla beraber çok daha verimlidir. Önden kapaklı dolaplarda kapağı açınca içerideki tüm soğuk hava adeta akar gider,
  2. B

Karavanda Ötv Iniyor

Benim endişem 5 yaşın üzerinde araçlardaki ötv sizlik istisnasının devam etmemesi. Çünkü bu devlet bu kafa ile ötv indirmez anca arttırır. Zaten sıfırdan karavana dönüşen senede 10 araba ya vardı ya yoktu. Bu indirimle araba sayısı 50 olmaz…. devlet gelirleri arttırmak için 5 yaşın üzerinde...
  3. B

Korsan Karavan Hakkında

Merhaba ben de korsan karavancıyım ve motor taşıyorum aracımda. Cam minor hata olarak geçiyor yani muayene mani değil. Defalarca gectim. Motoru bağlamak için aracın içine demir yaptırmanıza gerek yok bağlama kancası ve straplerle gerdirebilirsiniz. Ayrıca demir de olsa kimse karışamaz sonuçta...
  4. B

Lada 4x4 Urban/5 Kapı İlk Deneyimler

Ne yazık ki Niva'yi duster bitirdi. Ucuz hafif az yakar çok kaçar masrafsız ve ucuz parcası var koltukları yatırınca dümdüz zemin oluyor ve neredeyse 2 kişi yatabiliyor..... Yakıt konusunda da 6.5-7 lt şehir içinde yakıyor 4x4 duster 'in aynı yakabilmesi için 10 lt altında yakması lazım lpg'yi...
  5. B

Motor Arıyorum Yardım :)

Bu motorlar ile her gün 100 km yapmak sizi yorabilir.
  6. B

Çekme Karavanla İlgİlİ Uzman Ve Profosörler Soru Ve Cevaplar

750 kg altı ve üstü kanunlarda açıkça tanımlanmıştır. 750 kg üstünü b tipi ehliyetle çekemezsiniz. 750kg üstü muayene her yıldır. 2.el yabancı menşe karavanların ruhsatlıları mevcuttur (ama çoğu ruhsatsız satılır). En kaliteli yerli sorusuna yanıt zor. Taksit olayını da siz arayıp sorun eminim...
  7. B

2000 Model Altında Yabancı Çekme Karavan Alınır Mı ???

Ben 72 model tabbert ruhsatlı vaziyette aldım cek severk kullandim. Sevmemek ne mumkun deprem zamanı yapılmış sally den sonra...
  8. B

Karavanımızı Sonunda Tamamladık

Cok guzel bir calisma ve sunum tesekkur ederim. Merak ettiğim şey : aracınız normalde 2+1 kişilik. Siz arkaya 2 emniyet kemerli koltuk koymussunuz. Yani 3+1 olmus. Bu sekilde tescil edebildinizmi? Yada nasil edebildiniz? 4+1 de olabiliyormu mesela?
  9. B

750kg Alti Karavan Uretiyorum Fikirlerinizi Almak Istiyorum.

Karavan yapmayı düşünen arkadaşa tavsiyeler 1- Yabancı ve ciddi bir üreticinin karavanını satın al yada kirala . En az 2 kere yol yap . Farklı mevsimlerde en az 4 kere 3-5'er gece konakla. 2- Sonra aynısını yerli bir üreticinin karavanında yap. (1'le 2. madde yer değişebilir) 3- Sonra otur bir...
  10. B

Satılık 12v Komprosörlü Karavan Veya Tekne Buzdolabı

Forumlarda 2.el satış yapılmaması bir çözümdür haklısınız. Ancak 2.el satış serbest ise hiçbir ilan %100 mantıklı olamaz. Her 2.el ilan sebep yada emsal üretilip acımasızca eleştirilebilir. Haklı eleştirilebilir haksız eleştirilebilir , bazen de incitici ve ağır bir üslupla eleştirişebilir...
  11. B

T4-t5 Bakınırken. T3 E Aşık Oldum

A- cok zenginsiniz özel günlerde kullanmak için özel bir araç arıyorsunuz B- kapalı garajınız , takımlarınız varsa , eliniz anahtar tutuyorsa çıkma ve parça bulabiliyorsanız C- nazınızı çekebilecek bu Araçlardan anlayan dürüst bir ustanız varsa ve orta derece zenginseniz Almayı düşünebilirsiniz...
  12. B

4x4 Ford Transit Hakkında Yardım

aynı araç aynı model benzer km lerde arkadan çekişli panelvanlar 60-65 13+1 mininusler ise 70-75 den basliyor, FiYat nerede ise aynı....Ama aracın arazi performansı ve masraf çıkarma eğilimi hakkında hiç bilgi bulamiyorum. Mesela birisi dese ki bu araçlardaki altyapı ranger in aynısı hemen...
  13. B

Ford Transite Lsd?

Ben sormuştum ;)
  14. B

Satılık 12v Komprosörlü Karavan Veya Tekne Buzdolabı

İsteyen istediği malı istediği fiyata yazar. Alan alır , almayan almaz yada işine gelen rakamı teklif eder. Bunun adı serbest piyasa ekonomisi Kimsenin jandarmalık yapmasına gerek yok
  15. B

Ford Transite Lsd?

arkadaslar Arkadan cekisli bir kamp aracı hazırlamak istiyorum. Karavan degil kamp aracı. Yani icine motorumu techizatımı atabileceğim gece de içinde yatacagim webastolu gunes enerjili tenteli bir panelvan... hedefim yayla turu yerler. Agir arazi dusunmuyorum. Ama kisa da olsa camur gecisleri...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri