AlperGunay kullanıcısının son içeriği

1. AlperGunay

İnsan Günde Kaç Km.Yürüyebilir.?

Ynt: İnsan Günde Kaç Km.Yürüyebilir.? Yürürken arazinin yapısı ve mevsim gibi faktörler çok önemli. Bu yüzden bir standardı yok. Ama ne olursa olsun, inişli çıkışlı bir arazide 5-10 kg. arası ağırlıkta sırt çantasıyla yapılacak bir yürüyüşte, ortalama değerin 3 - 4 km. arası olacağını ve bunun...
  2. AlperGunay

İnsan Günde Kaç Km.Yürüyebilir.?

Ynt: İnsan Günde Kaç Km.Yürüyebilir.? 5 Mayıs 2012 tarihinde Likya Yolu'nun bir parkurunu yürüdüm. GPS kayıtlarına göre molalar 2 saat 30 dakika, toplam süre (molalar da dahil) 13 saat 30 dk. Kat ettiğim mesafe 47 km. Bunu bir fikir versin diye söyledim. Parkur, dik yokuş ve inişlerin de...
  3. AlperGunay

Doğada Tek Başına Yürüyüş

Ynt: Doğada Tek Başına Yürüyüş Doğada yalnız yürüyüş, kamp veya tırmanış yapmanın yanlış olduğuna dair bazı uyarılar var. Uyarıların haklı yönü var, ama asla yalnız gitmeyin deniyorsa buna katılmam mümkün değil. Nedenine gelince: Hem koşulları ve gidilecek yeri, hem de elinizdeki malzemelerle...
  4. AlperGunay

Tek Başına Kampın Artı ve Eksileri

Ynt: Tek Başına Kampın Artı ve Eksileri Yalnız yürümek ve kamp yapmak (dağcılık yapıyorsanız yalnız tırmanmak) güzeldir. Bazı avantajları: 1) Bağımsız olabilme, istediğiniz yerde mola vermek, yürüyüş temposunu kendinize göre ayarlamak, istediğiniz yerde kamp yapmak gibi tüm kararları tek...
  5. AlperGunay

Aladağlar'da Kimlik Bildirim Zorunluluğu

Ynt: Aladağlar'da Kimlik Bildirim Zorunluluğu Ben bu tür uygulamalara karşıyım. Çünkü bu yasakçı bir zihniyet. Elbette birilerine gitmeden önce bildirimde bulunmak çok yararlı olacaktır, bunu tartışmıyorum ancak bunun zorunlu tutulmasına, cezai yaptırıma tâbi tutulmasına karşıyım (düzenli...
  6. AlperGunay

LİKYA YOLU PARKURLARI, FOTOĞRAF VE NOTLAR

Ynt: LİKYA YOLU PARKURLARI, FOTOĞRAF VE NOTLAR Sitenizdeki bilgiler, rotada su sorunu olup olmadığı, yürüyüş süreleri, pansiyonlar hakkında bilgiler, vs. araştırma yapanlar için yürüyüş öncesi çok yararlı olacaktır, teşekkürler Metin Bey. Videolarınızı da bekliyoruz.
  7. AlperGunay

Likya Yolu için Yol Arkadaşı ? (5 Ağustos 2013)

Veykar'a katılıyorum. Antalya'da yaşıyorum ve buralar çok çok sıcak, Likya yolunu Ekim'den önce kesinlikle tavsiye etmem. Ayrıca yazın su kaynakları kuru, su ihtiyacı ise çok yüksek olacak, bu yüzden litrelerce su taşımak gerek. Gitme konusunda ısrarlıysanız çok acı çekmeyi de göze alın.
  8. AlperGunay

Ynt: LİKYA YOLU PARKURLARI, FOTOĞRAF VE NOTLAR Fotoğraflar çok iyi, maalesef ben fotoğraf yüklemeyi başaramamıştım.
  9. AlperGunay

Farklı zamanlarda yürüdüğüm Likya Yolu'nun Göynük-Ovacık-Kemer (Aslanbucak) bölümü Not: Bu rota, klasik parkurdan bazı bölümleri itibariyle biraz farklıdır. Toplam Süre: 13 saat 30 dk. Toplam mola süresi: 2 saat 30 dk. Toplam mesafe: 47 km. Rota, arabanız yoksa Antalya-Kemer yolu üzerinde...
  10. AlperGunay

Farklı zamanlarda yürüdüğüm Likya Yolu'nun Göynük-Ovacık-Kemer (Aslanbucak) bölümü Not: Bu rota, klasik parkurdan bazı bölümleri itibariyle biraz farklıdır. Toplam Süre: 13 saat 30 dk. Toplam mola süresi: 2 saat 30 dk. Toplam mesafe: 47 km. Rota, arabanız yoksa Antalya-Kemer yolu üzerinde...
  11. AlperGunay

Doğa Sporcuları için Tel Testere

Burada 13.90 TL (birini ben aldım), genelde 20 TL civarında. Ellerinde şu an itibariyle 7 adet kalmış, almak isteyenler elini çabuk tutsun. http://urun.gittigidiyor.com/spor/sitede-tek-super-kalite-dayanikli-tel-testere-54926928
  12. AlperGunay

Doğa Sporcuları için Tel Testere

Ben de uzun zamandır çelik tel testere aradım, sonunda buldum. Gittigidiyor, sahibinden.com gibi sitelere "tel testere" yazıp aratırsanız çıkıyor, ben de oralarda buldum.
  13. AlperGunay

Isparta Aksu'dan Antalya Köprüçay'a (19 - 29 Mayıs 2010)

Ynt: Isparta Aksu'dan Antalya Köprüçay'a (19 - 29 Mayıs 2010) Teşekkür ederim mesajlarınız için. İşlerim nedeniyle planlarda son dakika değişikliği yapmam gerekti ve kısımlara ayırdım bu yüzden yürüyüşü. Yolculuğumun ilk kısmı bitti (4 günlük bölümü). Bununla ilgili notları düzenleyince...
  14. AlperGunay

Tunç Fındık'ın Yeni Hedefi; Makalu

Ynt: Tunç Fındık'ın Yeni Hedefi; Makalu Tunç Fındık, Makalu zirvesine ulaştı. Aşağıda, Fındık'ın www.tuncfindik.com sitesinden alıntıladığım yazısını okuyacaksınız. "Sizlere yeryüzünün en yüksek 5. dağı olan Makalu’nun 8463 metrelik zirvesine 25 mayıs 2010 tarihinde başarıyla ulaştığımın...
  15. AlperGunay

13 Yaşında Everest'in Zirvesine Çıktı

Ynt: 13 Yaşında Everest'in Zirvesine Çıktı 13 yaşında zirveye ulaştığına ilişkin başlığı görünce, bu olsa olsa Şerpadır, diye düşündüm. Amerikalı olduğunu öğrenince şaşkınlığım bir kat daha arttı. Everest bu kadar kolay bir dağ mı, diyeceğim ama okuduklarımdan ve seyrettiğim belgesellerden...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri