ZJ'den WJ'ye geçiş, peki farkları neler, hadi tecrübe konuşsun

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan memorian Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,659
Ynt: ZJ'den WJ'ye geçiş, peki farkları neler, hadi tecrübe konuşsun

mertbirincioglu' Alıntı:
cüzdanımı her vakumladıktan sonra tövbe ediyorum satacam diyorum küfür ediyorum sonra tamirciden çıkıp müziği açıp gaza dokunuyorum ve pamuk gibi oluyorum...herşeyi unutuyorum...sado mazo bi ilişkimiz var yani...
:smiley:)) Kesinlikle:smiley:)) Bu arada sizi forumlardan tanıyorum.Bana bazen birileri soruyor ,ne dersin jeep alayımmı diye?Sakın bulaşma.Bin sen CRV ne diyorum.Devam et sen suzinle diyorum.Bana göre AŞIK değilsen ve bu aracı gerçekten sevmiyorsan kesinlikle bulaşmaya gerek yok.Çok gördüm buradan km de 40 ksş yakıyor denmesine, taş gibi 4 yıldır bende daha sanayii ye gitmedim denmesine inanıpta jeep e bulaşıp sonra geceleri uykusuz kalan, km de 700 krş yakıp, sabah marşa bastığında 3 arıza lambası birden yanıp sanayiye 1000 tl durduk yere bayılıp ertesiş gün ilana çıkan.Sevmiyorsan uzak dur.Zamanında sıfırı 280 bin tl iken ağalar bunun keyfini sürmüş.eeee 5,200, 4,700 motor araçlar.1950 kiloluk bir hacim.Zamanla yıpranıyor elbet.Bizde aile büt.çesi hesaplamasında en büyük yeri ona ayırıp sanyiici ve petrolcüyü güldürüyoruz.vergisi ile de ekonomiye katkı.Binek aracımı 3-4 ay önce satmak zorunda kaldım.Aylkık yakıt masrafım şu an 4 aydır 900 ile 1200 tl arasında.Son bir aydır 1500 tl de tamir ve bakım.1350 tl ve 6 aylkık vergi.Sevmeden katlanılmaz.Önümüzdeki ay acil; clio dci, peugeot 206 hdi,albea multijet e acil geçiş.Paşa evde dursun.pazar günleri aşk tazeleriz yeter:smiley:

Etiketler

kesinlikle tek araç olarak kullanılacak gibi değil ben 2 sene yaptım o hatayı ocağıma incir ağacı dikti..sonra aldım bi palio rahat ettim hem özlüyorum hem sanayide daha uzun vakit geçirebiliyor artık kendisi

mertbirincioglu' Alıntı:
cüzdanımı her vakumladıktan sonra tövbe ediyorum satacam diyorum küfür ediyorum sonra tamirciden çıkıp müziği açıp gaza dokunuyorum ve pamuk gibi oluyorum...herşeyi unutuyorum...sado mazo bi ilişkimiz var yani...
Bertanbey önce WJ ile ilgili tüm formları okuyun.WJ , ZJ YE göre , daha yeni bir ürün , 5.2 olmasına rağmen 214 hp güce sahip di , WJ 2001 öncesi 220 hp iken 2001 sonra 223 hp olmuş ,birde distripitör kapağı ,tevzi makarası,buji kablosu WJ de yok, 8 bujiye 8 bobin koymuşlar teferruat azalmış,gelelim 25000 bin olayına,ilanlarda 25 bine araç çok,bunların çoğu araçlar yeniyken kiralama şirketlerinde kovalanan arabalar ,eğer elindeki limiti artırma imkanın yoksa o paraya WJ yerine temiz bie ZJ al derim,sorunsuz baş ağrıtmayacak 2001 sonrasını 32 binlerden aşağı alamazsınız,birde 2004 veya daha üst modellerin bandrolu 12 yaşa girmediğinden indirimsiz bandrol 8000 tl üzeridir,ben aracımı lpg takılmamış olarak 109000 binde alıp lpg yi ben taktırdım, ilanlardaki ucuz araçların hele 1999 modellerin hepsi mil olmasına rağmen adam yazmış mesela 200 000 km de diyor ,halbuki km olarak araç 330 000 km yapmıştır.Ha birde şunu belirteyim liberty ile WJ ayrı kulvarda araçlar gerçek jeep kullanıcısı için mukayese edilemez.

mertbirincioglu' Alıntı:
kesinlikle tek araç olarak kullanılacak gibi değil ben 2 sene yaptım o hatayı ocağıma incir ağacı dikti..sonra aldım bi palio rahat ettim hem özlüyorum hem sanayide daha uzun vakit geçirebiliyor artık kendisi

Mert Palio yu aldında Jeep i de sanayide unuttun gibime geliyor çıkar artık şu aracı sahalara :smiley:

25.000 e bulunabilecek bir wj olacağını sanmıyorum bulunsa bile altından mutlak bir problem çıkar kanısındayım o fiyata en güzeli alınacak sağlam derli toplu bir zj 5.2 olabilir yada 1000-2000 fazlası ile 5.9.

Valla oyle oldu tolga sanayiden çıkamadı bir turlu eksik hiç bitmiyor tam bitiyor yenisi cikiyor anlamadim gitti

27istanbul27' Alıntı:
Bertanbey önce WJ ile ilgili tüm formları okuyun.WJ , ZJ YE göre , daha yeni bir ürün , 5.2 olmasına rağmen 214 hp güce sahip di , WJ 2001 öncesi 220 hp iken 2001 sonra 223 hp olmuş ,birde distripitör kapağı ,tevzi makarası,buji kablosu WJ de yok, 8 bujiye 8 bobin koymuşlar teferruat azalmış,gelelim 25000 bin olayına,ilanlarda 25 bine araç çok,bunların çoğu araçlar yeniyken kiralama şirketlerinde kovalanan arabalar ,eğer elindeki limiti artırma imkanın yoksa o paraya WJ yerine temiz bie ZJ al derim,sorunsuz baş ağrıtmayacak 2001 sonrasını 32 binlerden aşağı alamazsınız,birde 2004 veya daha üst modellerin bandrolu 12 yaşa girmediğinden indirimsiz bandrol 8000 tl üzeridir,ben aracımı lpg takılmamış olarak 109000 binde alıp lpg yi ben taktırdım, ilanlardaki ucuz araçların hele 1999 modellerin hepsi mil olmasına rağmen adam yazmış mesela 200 000 km de diyor ,halbuki km olarak araç 330 000 km yapmıştır.Ha birde şunu belirteyim liberty ile WJ ayrı kulvarda araçlar gerçek jeep kullanıcısı için mukayese edilemez.

o mil olayı çok komik. göre göre yerse diye yazmış mil olan şeyi km diye. birde ilanlara 200000 bin yerine 20000 yazıyorlarki akıllarınca ilan üste çıkacak adamda bakacak. arazi uçağı demiş takmış arabaya 20 inç parlak şantları. o kadar çok araca bakmıştımki kusacaktırm WJ mi KJ mi diye.

WJ ile KJ liberty arasında epey fark olduğu doğru, arazi konusundaki farklar nereden ileri geliyor sanırım wj yi kullanıyorsunuz.
KJ nin yaklaşma ve uzaklaşma açıları neredeyse wrangler gibi. Wj ile Kj aynı şekilde sabit arka akslı ön ler ise bağımsız süspansiyon. low pozisyonunda ikisindede orta kilit var. arkada da kilit vardır her iksinde de. tek fark quadradrive mı? ve bu kadar fark yaratırmı stock halinde.
bence yaratamaz. sizce? modifiye halleri dikkate almıyorum çünkü gerçek fark orada ortaya çıkıyor. liberty ye yüksetmeden farklı tekerlek bile takılamıyor. ancak çok çevik bir araç olduğunu fark ediyroum her kullandığımda.

WJ ile KJ kiyaslanamaz kj yi de kullandm bana hantal ve ici cok dar geldi sanki birde lastikleein havasi inik gibi gidiyor anlamadm 6 ay kadar kullandim bence WJ. Tek gecerim

bence iç hacim olarak kesinlikle kıyaslanamasa da, çeviklik ve sürüş keyfi açısından rahatlıka mücadele edebilecek kadar iyi bir arabaymış. belki sizin kullandığınız aracın süspansiyon elemanları vs iyi durumda değildi kimbilir. benim test ettiğim en kötü durumdaki KJ bile bana göre gayet kaabiliyetliydi sürüş kalitesi konusunda. sahip olduğumuz üç jeep ürünü var şu anda. 97 ZJ 04 KJ ve 09 WK. yukarıda daha önceden yazdığım gibi 2003 2004 WJ diye çıkıp 2004 KJ ile eve döndün 1 aylık arayışımın sonunda. KJ kesinlikle WK ya yakın kalitede sürüş becerisi sunuyor bana göre. WK tabiki sürekli 4 çekerin avantajını kullanıyor ama benim test edebildiğim ve en iyi korunmuş olduğu iddiası ile gösterilen WJ araçlar, ZJ ye yakın karakterde bir sürüş sunuyorlardı ve ben beğenmedim. V8 motorun ise eğlencesi tartışılmaz. yinede, daha çok, yakıt güce değilde sese ve v8 gürültüsüne dönüyor gibiydi baktığım araçlarda. Hi-output olanını ise denemek bile nasip olmadı, eminim dehşet yürüyordur.

KLL' Alıntı:
bence iç hacim olarak kesinlikle kıyaslanamasa da, çeviklik ve sürüş keyfi açısından rahatlıka mücadele edebilecek kadar iyi bir arabaymış. belki sizin kullandığınız aracın süspansiyon elemanları vs iyi durumda değildi kimbilir. benim test ettiğim en kötü durumdaki KJ bile bana göre gayet kaabiliyetliydi sürüş kalitesi konusunda. sahip olduğumuz üç jeep ürünü var şu anda. 97 ZJ 04 KJ ve 09 WK. yukarıda daha önceden yazdığım gibi 2003 2004 WJ diye çıkıp 2004 KJ ile eve döndün 1 aylık arayışımın sonunda. KJ kesinlikle WK ya yakın kalitede sürüş becerisi sunuyor bana göre. WK tabiki sürekli 4 çekerin avantajını kullanıyor ama benim test edebildiğim ve en iyi korunmuş olduğu iddiası ile gösterilen WJ araçlar, ZJ ye yakın karakterde bir sürüş sunuyorlardı ve ben beğenmedim. V8 motorun ise eğlencesi tartışılmaz. yinede, daha çok, yakıt güce değilde sese ve v8 gürültüsüne dönüyor gibiydi baktığım araçlarda. Hi-output olanını ise denemek bile nasip olmadı, eminim dehşet yürüyordur.
herkese kazasiz kirimsiz arac kullanmak dilegiyle merhaba,

kj wk wj zj vssss.
kiyaslamak iyi fakat kategorilerine gore mutlaka herbirinin bir artisi da olsa vardir.
fakat soz HO motora degdigi an yorum yapmadan duramadim
99 wj sahipleri wj diye bir kere hicc kazilmasin.
99 wj ile 2001 wj arasinda en basta cekis sitemi farki var.ve daha fazlasi
once quadra drive nedir bilecek wj sevdalisi,on arka LSD kilit bilecek,orjinal sentetik 75w140 yaglarini koyacak ve kaydiriciyi da koy bak bakalim nerde cakilip kalacakk.
camurda balcikta dikkatli gittigin surece on iki teker battigi an.hemen LOW ver gazi wj cikarsin.öndeki iki batik bosta donen tekeri..

kotu jeep yokk arkadaslar
sahibinden baktiginizda 33-34 alti gordugunuz araclari deneyip wj den kıl kapmayın.iyi bakimli wj istiyorsaniz 33-38bin cepte olmali.
bakimsiz jeep var.
ama ho motor bir baska.
arazide canavar ama bir o kadar otobanda,ışıklarda kalkışsta.rakipsizzz.
bmw m ile 0-100 yer atar.
insallah bir gun bakimli bir HO denersniz.ve illaki de satiliksa eger alirsiniz.
arac degistirecegim HO vagecemiyorum.Denali ykon almak icin.

Ynt: Zj'den Wj'ye Geçiş, Peki Farkları Neler, Hadi Tecrübe Konuşsun

Liberty ler için ARB dışında yükseltmek için kullanabileceğim daha uygun fiyatı olan başka bir marka var mıdır?

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkürler.. 2001 sonrası 4.7 için yeterli bütçem yok gibi, kaldı ki vergi de sıkıntı.. Eğer bi aksilik olmazsa 2000 model 4.0 laredo bi wj'de karar kıldım, pazartesi giresun'a gidip almayı düşünüyorum, kısmet bakalım.. Alır da ankara'ya dönersem resimleri paylaşırım.. Bu arada aranızda giresunda gümüş gri 4.0 laredo wj'yi tanıyan bilen var mı? İnternette ilanı var. Gitmeden fikir sahibi olurum. Bu laredoların select trac şanzumanı az da olsa yakıttanda tasarruf ettirir diye düşünüyorum

Liberty' ileri yükseltmek için old emu dışında başka bir marka var mıdır?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,490
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Geri