yükseltme sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan berk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,722
Ynt: yükseltme sorunu

berk' Alıntı:
sagolasın abı yavas yavas istedıgım seklı almaya basladı dedıgın gıbı spacer şart :D :D adnan abıyı aradım abı dedım yaa bı helezon aldım hayatım degıstı bı baktım lastıkler jantlar cacık :D hayatımı kararttın boost jantları ayarladık spacerlerıyle bırlıkte 30 mm dusunuyorum yeterlımı 30 mm abı :D

O 30 mm yi ve 35" Lastikleri taktın mı var yaaaaaaaaa ;D ;D ;D

Üstüne bir de BD-30 ( ki ben hala 300 TDI'da ısrarlıyım ama sen bilirsin ;D )

Etiketler

nordic1903' Alıntı:

cenk 300tdi araştırmalarına devam ediyor musun?
gelişme olursa haberdar et beni de lütfen:smiley:

2 motordan birine ben de girişecem sanırım:smiley:

nordic1903' Alıntı:

:smiley: :smiley: ben son kararımı bd-30 da verdım abı yedek parcası falan da daha bulunabılır ve ucuz en azından lr nın motor yapamadıgını dusunuyorum

Make/Model: Nissan BD 30
Type: Diesel
Number of cylinders: 4
Total displacement: 2.953 lt
Max Power: 74 kW(100 PS)@3800rpm
Max Torque: 216 Nm@2000rpm
Fuelinjection:
Make/Model: Bosh / VE

oooff of kafamda daha neler var da para lazım be cenk :smiley:

berk' Alıntı:
sagolasın abı kodları bılmıyorum ama yukseltmeyı yaparken sunları kullandım..
1- Britpart poly burc takımlar ( 250 - 300 civarı )
2- Britpartın Gazlı amortısorlerı ( 4 ad 450-500 cıvarı + burc takılması ve amortısor işçiliği 250 )
3- önlere Bearmarch BA 2102 ( Heavy Duty ) .. Arkalara da +2 Bearmarch BA 2253 helezon ( 380 + 150 işçilik )

jant sıparısı de verdık hayırlısı bakalım :D

teşekkür ederim berk kazasız belasız binmen dileğiyle kardeşim sana kolay gelsin :smiley:

gezme sorununun direksiyon amortisorunun baglı oldugu deveboynundakı bosluktan oldugu ortaya cıktı bu arada ön rot başlarının kötü durumda oldugu belırlendı sonuc olarak
1- direksiyon amortisörü
2-deveboynu tamir takımı
3-rot başları siparişi verildi

dün gelen jantlar takıldı birkaç resim...

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

jantlardan sonra resmen çehresi değişti diyebilirz üzerindeki 235*85*16 insa turbolar bana göre biraz dar kaldı bunu 265 e cıkarmam gerekecek sanırım....

Bear

Bear2

Bear3

Şimdi gerçekten G4 Aracı olmuş..Şu ön tampon kısmını da bir daha düşün bence :smiley: Çok güzel ama G4 değil ( Tabi bu nacizane görüşüm ) ...Ama cidden çok yakışıklı olmuş aracın..Güle güle ( hatta kahkahalar atarak ) kullan :smiley:

merhaba aracınız gerçekten çok güzel,bu araç Kocaeli'de sanırım. ben de 89 RRC aldım da 2'' yay ve amortisor alıcam ama ben önlerin heavy duty olayına takıldım.neden önler öyle olmalııı sonuçta ön de arka da 2'' daha mı sert oluyooo heavy duty... bu arada defender ve RRC altyapısı aynı olduğu içinn soruyorum

almirsen' Alıntı:
merhaba aracınız gerçekten çok güzel,bu araç Kocaeli'de sanırım. ben de 89 RRC aldım da 2'' yay ve amortisor alıcam ama ben önlerin heavy duty olayına takıldım.neden önler öyle olmalııı sonuçta ön de arka da 2'' daha mı sert oluyooo heavy duty... bu arada defender ve RRC altyapısı aynı olduğu içinn soruyorum

Önler aracın darbeyi ilk aldığı yer olmasından dolayı heavy duty ( ağır hizmet ) daha yararlıdır..Eğer 2" Yükseltme alacaksanız ve orta ya da ağır off road düşünüyorsanız bu önemli..

tabi sadece offroad için hazırlıycam arabayı ilk defa bir ingliz kullanıcam ondan bilgim biraz zayıf .peki 2'' yükseltme yaparsak başka ekipmanları değiştirmeye veya modifiye etmeye gerek var mı acaba ( denge oklları arka salıncak şaft açısı ve uzunluğu gibi )

almirsen' Alıntı:
tabi sadece offroad için hazırlıycam arabayı ilk defa bir ingliz kullanıcam ondan bilgim biraz zayıf .peki 2'' yükseltme yaparsak başka ekipmanları değiştirmeye veya modifiye etmeye gerek var mı acaba ( denge oklları arka salıncak şaft açısı ve uzunluğu gibi )

Bildiğim kadarıyla 2" yükseltme için bunlara gerek yok..Daha üst yükseltmelerde yapmanız lazım..

almirsen' Alıntı:
yani 2'' sınırdır diyebilirmiyiz bu durumda 3'' yapsam mudahele gerekecek yani doğru mu anlamışım

selamlar aracınız hayırlı olsun.. önlere heavy duty koymamdaki sebep önde vinç,tampon,bull bar olması ve en önemisi motorun ağırlıgından dolayı ön helezonların daha çabuk yaprancagından ağır hızmet helezonları koydum ( tahmınım bu otokarın zırhlı araclarında akreplerde vs kullanılıyor ) cokda menunum alışmak bıraz zor eskı helezonlarım cok yumusaktı kasıslere fln fren yapmadan gecıyodum bunlar cok sert çok zıplama yapabılıyor.. benımde bıldıgım +2 ınc cok ıdeal bır sınır bundan sonrakı yukseltme dusuncenızde açılı kollar şaftlar vs birsuru parça degısımı sozkonusu ama tabıkı aracı yaparken amacınız ne ona gore sekıllendırmek gerek ben artık cok ağır off road yapmayı dusunmuyorum o sebeple +2" cok yeterlı bır yukseklık defenderlar zaten yuksek araclar bıraz daha oynadınızmı kocaman bısey ortaya cıkıyor..

foremost' Alıntı:
hey maşallah güle güle bin kazasız belasız kardeşim :smiley:

sagolasın abı yapmaya calısıyoruz yavas yavas :smiley: sıra motora gelmek uzere ama önce boya dusunuyorum da bıraz nefes almam lazım ;) defendera çalısıyoruz bu aralar

nordic1903' Alıntı:
Şimdi gerçekten G4 Aracı olmuş..Şu ön tampon kısmını da bir daha düşün bence :smiley: Çok güzel ama G4 değil ( Tabi bu nacizane görüşüm ) ...Ama cidden çok yakışıklı olmuş aracın..Güle güle ( hatta kahkahalar atarak ) kullan :smiley:

saolasın Cenk darısı hepımızın basına G4 konseptınden sıkılmaya basladım acıkcası ::smiley: cok dıkkat cekıyor bıde bıraz daha agırbaslı bısey yapmak ıstıyorum bılmeyenler karayolları acaımı bu fln dıyo cok sınır oluyorum :smiley: oyuzden tampon kalır da bull barı dusunmek gerekebılır daha sade bıseye cevrılebılır bılemıyorum ama sımdı renk dusunuyorum metalık grı füme yada orhan abının yesılı cok hosuma gıdıo bakalım ne karar vercez..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR