Yol Şarkıları...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gatto Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 80
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,665
Ynt: Yol Şarkıları...

Uzun ve sakin yolculuklar için Ali Farka Toure,Bob Dylan. Hareketli anlar içinde Steppen Wolf'tan Born to be Wild ve Slow Ride parçalarını önerebilirim ben de :smiley: .

Etiketler

Tracy Chapman'dan Fast Car nefis bir şarkı. Yol için ideal. Tabii bir de Karadeniz gezilerimizin olmazsa olmazı Şevval Sam'dan Çay Elinden Öteye :smiley:

Konuya aylar olmuş yenş mesaj gelmemiş .

Müziksiz yol olmaz . Yola çıkarken arşivimdeki birkaç ismi yazdım . Hepsini yazmayayım çünkü dev bir arşivle yola çıkarım mutlaka ...

Ezginin Günlüğü
Duman
Zülfü Livaneli
Tolga Çandar
Kazım Koyuncu
Loituma
Gwendal (benzeri kelt - kuzey ve irlanda ezgileri)

Kimsenin Müziksiz kalmamasını dilerim :smiley:

Eskimiş Bir Konu, Renk Getirelim ;)

Metallica - Nothing Else Matters => http://www.izlesene.com/video/muzik-metallica-nothing-else-matters/989571

Eddie Vedder - Society

Mutlaka Dinleyin ;)

Unforgiven - Metallica
Nothing else matters - Metallica
Lousing My Religion - R.E.M
Wind of change - Scorpions
Billie Jean - Micheal Jackson
Another day in the paradise - Phill Colins
All that she wants - Ace of Base

Canned Heat- On The Road Again
Johnny Cash- Ring of Fire
Goldfrapp- Ooh La La
Nina Simone- Sinnerman
Googoosh- Talaagh
Adriano Celentano- Una Storia D'amore
Joan Baez & Mercedes Sosa- Gracias A La Vida
Mairi Linda- Den Thelo Pia
Natalia Avelon & Ville Valo- Summer Wine

Sabırsızlıkla bekleniyordu zaten..sanırım dün akşam da lansmanı yapıldı ilk defa... frank snatra,90 lar,ezginin günlüğü de benim favorilerimden...ve delta goodrem

Kanye West- Amazing *
Yüksek Sadakat- Hadi Gel İçelim
Ogün Şanlısoy- Hadi Beni Güldür
Justin Timberlake- Cry me diver
Duman- En güzel günüm gecem

Hepsi dinleyicisine göre çok beğenilerek dinleniyor buna bir itirazım yok kimseninde olamaz,
Bir Karadeniz türküsü (kemençe ile çalınan, bağlama ile kemençe takliti olmayan), Keskin türküsü, Barak havaları ne bileyim tek tek yazmaya gerek yok.
Hani demişya üstat; TÜRKÜLERLE GÖMÜN BENİ bende aynen onun gibi düşünüyorum HALK TÜRKÜLERİNİ DOĞRU OKUYANLARI DİNLİYORUM.
Hani ağzını gere gere sözde kendine göre birşey yaptığını zannedip sadece türküyü rezil edenler varya işte onlara YUH YUH diyorum.
Karadeniz türkülerini, Karadenizle nekadar ilişkisi olup olmadığını bilmediğim, fakat bir Karadenizli gibi okuyan Şevval SAM'ın önünde şapkamı çıkartıyorum.
Yöremin sanatcıları zaten bizlerin gurur kaynağı.
Hangi yöre olursa olsun, türkünün aslını bozmadan ve yöreye has müzik aletleriyle çalıp okuyan kişilere teşekkür ediyorum.
Ben 7x24 türkü dinleyen biriyim.Arabamda hep türkü çalınır ve bende eşlik ederim.Kızım ve eşim dinlemek istemeziseler kulaklıklarını takıp ne isterlerse onu dinlerler di, artık onlarda kulaklık takmıyorlar, çok mutluyum.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR