Yerli Üretim - Araç Üstü Çadır İmalat ve Satışı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ilhami71 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 71
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 82,801
Ynt: Yerli Üretim - Araç Üstü Çadır İmalat Ve Satışı

melih bey bizim yaptıgımız bu
http://www.youtube.com/watch?v=4q_-1VpdIfg
arac ustune monte edilerek dıstan merdiven ile cıkılarak yatak oluyor
sizin istediginiz ise aracın tavanının acılması ve yatak olaması olmaz degil olur ama ozel siparise istege gore
yapılır..

Etiketler

Sizin yaptiginizi biliyorum. Yabanci forumlarda arastirdim. Sizin.yaptiginizin ve aracin tavanini esit olcude kesip arada kalan boslugun etrafinada aleminyum parca koyuyorlar ( havalandirmalarin etrafini donen gibi). Bu sekilse acilir tavan ile ayni islevi goruyor. Isteyen arkadaslara bu bir tiyo olabilir.

Asagidaki fotografta araya gri renk ile cizdigim yeri aleminyum yada baska bir materyal ile dondugunuzu farz edin. Forumda bir sorun var fotografi ekleyemedim. Baska bir siteye eklemek zorunda kaldim.

Uploaded with ImageShack.us

melih bey guzel fikir icten merdiven yapılabilir gayet te mantıklı..bursaya gelirseniz cay icmeye beklerim

VW t3 westfalia modellerde tavan hem ayakta durmak hemde yatak olma özelliğine sahiptir.fotoğraflar umarım işinize yarar.detaylı isterseniz çekip yükleyebilirim.sevgiler

20130719 175720

20130719 175728

20130719 200006

20130720 164805

resimler icin tsk ediyorum otosansit 9 bl no 130 yıldırım bursa da atolyem gelmek ve beni ziyeret etmek isteyen arkadaslarımı herzaman kahve icmeye beklerim

Tebrikler. Alan cok olur bunu. Basarilar.

Bu sanırım daha iyi bilgi verir ne istendigi ile ilgili. http://www.youtube.com/watch?v=sZKF7-Mdl3I

Insel hocam guzel ve detayli bir video bulmus. Ben onun videosunu izledikten sonra linklere bakarak baska videolarida izleme firsati buldum. Bakin asagida verecegim videolarda fiberden basit kucuk bir tavan yapilmis. Gercek pop-up tavan kadar komplike degil cunku aracin kenarlarina kadar uzanmiyor. Uste yatak olmasina musade etmiyor ama sadece arac icinde ayakta durmak isteyenler icin bicilmis kaftan. Bu tarz bir urunude yelpazenize ekleyebilirsiniz. Kesinlikle cok satar. Zaten basit bir tavan oldugu icin tek tip uretip degisik araclara takilabilir.

Videolar burada buyurun;

Part 1:
http://www.youtube.com/watch?v=dQ4bVw4IR74

Part 2:
http://www.youtube.com/watch?v=Evpqa-RgTys

Bana kalirsa bu işi yapmak icin iki seye ihtiyac var. Yer ve cesaret. :smiley: Yoksa cozulmeyecek is degil.

Insel hocam kesinlikle katiliyorum. Bana kalirsa arac ustu cadir daha komplex ve iki tarafli fiber oldugu icin cok daha ugrastirici bir mekanizma arkadas bunu yapmis gercekten tebrik ediyorum. Atolyesi oldugu icin arac ustu acilir tavan (pop-up) tavanida yapabilecegine inaniyorum. Tabii yapmak ister yada istemez onu bilemiyorum.

Insel hocam bu arada sana birsey sormak istiyorum. Bunu en iyi sen bilirsin. Diyelim bir cesaret geldi ve aracimiza acilir tavan yapmaya karar verdik. ve diyelim elimizde kalip alacak bir ornek yok (ki gercekten yukardaki videodaki gibi kucuk bir tavan icin ornek yok). Westfalia gibi komplex birsey degilde yukaridaki videodaki gibi daha basit bir mekanizma yapmaya karar verdik. Aracin tavanindaki egimi nasil cikartiriz? Benim aklima gelen aracin tavanina kilden istedigimiz tavanin olculerinde bir maket yapip sonra bunu kalip gibi kullanarak uzerinden fiber dokmek olabilir. Fakat arac tavani bu kadar kil agirligini tasimaz gibi geliryor? Yaniliyormuyum?

Aracin tavanina zarar vememek icin sadece tavanin basliyacagi ve bitecegi yerlere 10 cm lik bir serit seklinde kilden kalip alsak ve bunlarin arasina cok ince kontroplak germek sureti ile bir kalip hazirlansa ve uzerine fiber dokulse ise yarar mi aceba?

Çok basit. Tavanı strec kapla. Ve alci donarken strecin uzerine yay. Sonra içini polyesterden dok. Tavanın aynisi karsinda iste.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,092
Kaydolan Son Üyemiz
yigityigitcelik@gmai

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR