Yeni Yarenim "Kum Grisi 1997 ZJ 5.2 LTD"

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan euzlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,162

euzlu

"YANOFF" KARS...
Yer
Kars/Trabzon
Bu gün itibarı ile satmış olduğum Defenderimin yerine 1997 5.2 ZJ Limited'ime kavuştum : ))), 127.000'de henüz, Üzerinde hiç boyanan ve değişen yok (maaşallah) her şeyi çalışıyor, ancak bir kaç yerde pas ve sunroof önünde 3x7 cm.lik delinmek üzere olan çürük mevcut, onlarıda ben yaptıracağım artık, yarın fotografları paylaşacağım, Allah bana ve cümlemize kazasız belasız binmeyi nasip etsin, bundan böyle JEEP başlığı altında daha yoğun görüşeceğiz ve bazı konularda tecrübelerinizden oldukça faydalanacağım, yarın ilk işim 4 adet kar lastiği almak olacak, malum Kars'ta yaşıyoruz : ))) öneriniz varsa sevinirim, ben 245x75x16 düşünüyorum ebatlarını, bu ebatlarda sürtme yaşayan varm acaba?? fikirleriniz paylaşırsanız bu ilk yardım konum hakkında sevinirim, saygılar ve selamlar,

Erdoğan UZLU

Etiketler

Ynt: Yeni Yarenim "Kum Grisi 1997 ZJ 5.2 LTD"

Güle güle kullanın, sunroof taki çürükleri yaptırırken aklınızda olsun sunroofun dört köşesinde drenaj boruları var, bu boruları sunroof sökülmüşken kontrol ettirin tıkalı yada bağlantılarının çürümüş olduğu durumlarda aracın içi su doluyor. Benim aracımda bu problem var sunroof suyu borunun dışından süzülüyor ve arka koltuğun altına doluyor, sunroofu söktürmeye bir türlü vakit bulamadığım için bantlamak zorunda kaldım.Daha kötüsü sağ ön taraf borusu sızdırırsa sağ ön direğin içinden sigorta kutusuna gidiyor.

Lastik konusunda ben 245 70 16 kullandım gayet iyiydi, şimdi servisin tavsiyesiyle 225 70 16 aldım, aracın görüntüsü değişti, hiç hoşuma gitmedi.Bir yararını göremedim.

öncelikle aracınız hayırlı olsun keyıflı ve guzel gunlerde kullanmanız dılegıyle ,artık sızede jeep virisü bulaştı kolay kolay daha baska bır aractan zevk alamazsınız bir kez bastınızmı o v8 motorun gazına geçmiş olsun size :smiley: ben de 5.2 sahibiyim 1 yıldır kullanıyorum 245/75/16 bfg a/t lastık var ben gayet memnunum ve surtme falan yok bende sızın gıbı aracımı alınca lastıklerımı yenı aldım kartıpı lastık yerıne sıze tavsıyem yaz kış kulllanabılecegınız bfg a/t alin ;)

altunsu53' Alıntı:
öncelikle aracınız hayırlı olsun keyıflı ve guzel gunlerde kullanmanız dılegıyle ,artık sızede jeep virisü bulaştı kolay kolay daha baska bır aractan zevk alamazsınız bir kez bastınızmı o v8 motorun gazına geçmiş olsun size :smiley: ben de 5.2 sahibiyim 1 yıldır kullanıyorum 245/75/16 bfg a/t lastık var ben gayet memnunum ve surtme falan yok bende sızın gıbı aracımı alınca lastıklerımı yenı aldım kartıpı lastık yerıne sıze tavsıyem yaz kış kulllanabılecegınız bfg a/t alin ;)

Öncelikle herbirinize ayrı ayrı teşekkür ederim iyi dilekleriniz için,
Sunroof konusunda tecrübelerini aktaran "mehmetali36" arkadaşıma da tekrardan teşekkürler,

lastik konusuna gelince ben Kars'ta yaşıyorum ve malumunuz burası kar ve buz durumunun uzun bir zaman diliminde yollara hakim bir memleket, bizim birlikte araziye çıktığımız Land Cruiser VX80 imizde yazın BF A/T lastikler var ama kış şartlarında buradaki yol durumunda çok etkisiz kalıyor bu lastikler, o sebeple bu kış mecburen o araca da ilk defa kar lastiği aldık (bu 3. kışımız o araçla), arayuışımız devam ediyor ancak ebat konusunda kafamda şüphe bırakmadınız, o sebeple tekradan teşekkürler..

bu gün fotograflarımızı da paylaşacağım yeni yarenimle : )))

İstanbul'dan Kars'a uzanan yol maceramızda Samsun'da mola verdikten sonra ilk fotografları balık almak için durduğumuz Giresun Tirebolu'da çektik

2011 11 24 132930

2011 11 24 132949

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,493
Kayıtlı Üye Sayımız
172,157
Kaydolan Son Üyemiz
Hkndm

Çevrimiçi üyeler

Geri