yeni lada niva

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serci07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,928
Ynt: yeni lada niva

Vay be range gibi olmuş:smiley:bunu yazan arkadaşın kaynağı nedir?aslı varmı? güzel görünüyor.ama nivadan tek beklentim 5 kapı!şu ara niva-vitara arası gidip geliyorum.aklım (deneyimsizlikten dolayı) nivada ama 3kapı olayı sorun benim için.hem ailemle binecem hemde iştede kullanacam.hafif te off road hazırlıklı olmalı.ama sanırım 4 kapı vitaraya döneceğim

Etiketler

bunlar henüz prototip...chevrolet niva diye üretilen modeli var ondan sonra üretilecek kasa belli olmaz henüz...

2012 nivalar türkiyeye geldi.
Donanımda standart olarak abs klima elektrik destekli hidrolik direksiyon yol bilgisayarı vs.
Birde içinde biraz değişiklik yapmışlar.
Eski nivalarda gaz pedalında tel vardı şimdi elektronik yapmışlar gaz teli yok.
niva 1,6 motor olarak ithal edilseydi 29000 e sıfırını alabilecektik. 1,7 olduğu için fiyatı ötv'den çok etkilendi. 34640tl

431455 288093461255844 100001655776600 683023 1679694248 n

431639 10150640685166897 572301896 9030873 1338824994 n

423132 10150640684861897 572301896 9030872 691754207 n

3690h

Hep derim nivada motor değişikliği şart
1600cc altı olsaydı 26-27 bin gibi bir fiyata alınabilcekti.
1,6 100 bg dizel olsun ilk alan kişi ben olurum. :smiley:

Citroen ilk Türkiyeye bayi ağıyla 1994 yılında girdi. 1.8 motor ZX aldım 1994 model. Kullanımı tarifsiz güzeldi. 8 yıl bindim o arabaya, 2002 yılında xsara2 aldım gene Citroenden. Ona da Nivayla takasa kadar bindim tam 10 yıl. Güzel arabaydı ama motoru 1.6 yerine 1.8 olsa muhteşem olurdu.

Diyeceğim oki; Niva 1.6 ya düşerse hiç iyi olmaz. Bence 1.7 haliyle kalmalı.
(Ancak meseleye sadece vergi yükleri açısından bakarsak haklısınız derim.)

yeniavci' Alıntı:
2012 model Nivalar geldi ve satışa sundular.
Kasa aynı. Bazı İlaveler ve iyileştirmeler dışında mühim bir değişiklik görünmüyor.

Fiat yüksek. 35.000,- TL. civarı.

Bu fiyat ise valla alınır yaa...

Merhabalar arkadaşlar,
Savaş bey çok haklı evet takmışlar vergiye.
Evet bizler kazandığımız paranın vergisini doğru vermediğimiz sürece bu işler düzelmez,
Kısaca bir evi 500'e satıp, tapuda muameleyi belediye raici üzerinden yapıp beytülmalı çalarsak bu işler düzelmez.
Tapuyu örnek verdim o kurumdan 30 sene ekmek yedim,
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar arkadaşlar,
Savaş bey çok haklı evet takmışlar vergiye.
Evet bizler kazandığımız paranın vergisini doğru vermediğimiz sürece bu işler düzelmez,
Kısaca bir evi 500'e satıp, tapuda muameleyi belediye raici üzerinden yapıp beytülmalı çalarsak bu işler düzelmez.
Tapuyu örnek verdim o kurumdan 30 sene ekmek yedim,
Niyazi abi bende emlakçıyım ankarada.Abi ne yaptın! 500 bin e satılan evin raişide şu anki yüzde ile (yani3,3 ile ) işlem görürse tapu masrafı ne olur biliyormusun; 16,650 tl eder:smiley: Sıkıntı bana göre yasal açıkta!Nedir yasal açık?Ev 500 bin e satılıyor beledye orya misal;80 bin değer biçiyor.Neden biliyormusunuz?Yarın deprem olsa evin 80 bin değilmiydi kardeşim demek için baştan tedbiri alıyorlar.Ama bu durumda bile 2,800 tl gibi bir rakam alınıyor.Bence buda yüksek.Yahu Allah aşkına tapu da yapılan iş bir sayfa kağıttan ibaret değilmi?Nasıl olurda 2-3 bin lira alırsınız desek! kime diyecez?
Not;Niyazi abi seni çok iyi anladım.500 bin e ev satılıyor belediye 70-80 bin değer biçiyor tapuda bu raişten alınıyor kısacası 420-430 bin lik rakamın vergisi kaçırılıyor.Amma velakin 3,3 % çok fazla değilmi tapu harcı için? Abi inan bazen (bölgeye göre çok kötü ve salaş diyeceğim mazur görün) evler satıyoruz 85-95 civarı adamlar tapu parası bulamıyor vallahi.Bu tür bir eve dahi 1800-2000 tl para alınıyor tapuda.Çok yüksek.ÇOK SERT:smiley:))

Merhabalar,
Neyse bildiklerim ve gördüklerim bende kalsın, öyle şeylere şahit oldumki, kimler kimlerin önünde ne taklalar attılar şaşarsınız.
Boşverin bunları LADA NİVA iyi arabadır, köyde teyzemin oğlunun var arabasız gidince beni yayla, yayla gezdiriyor.
Benim arabamdan sonra bence dünyanın en iyi arabası teyzemin oğlunun arabası o bir NİVA.

lada kadar mükemmel bir araba yok bence dünyadaki en ucuz yedek parca ne alırsan 5-10-30 üstünü hiç vermedim ama konfordan bi haber bir sağlam kliması olsa birde daha sessiz olsa tam alınık aracta işte eksileri ağır basıyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri