Yeni Bir Geocaching Kutusu "Saklandı" - Zeytinli, Mehmetalan Köyü / Balıkesir

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,429

TezMertek

Zirve
Yer
İzmir
Merhaba Arkadaşlar,

2 - 5 Ekim 2008 tarihleri arasında Kaz Dağları Kirsealanı mevkiinde kamp yapmıştık.

Dönüş tarihimiz olan 5 Ekim 2008 Pazar günü Zerrin'in önderliğinde Gülin-Ümit ve Yılmaz'ın çalışmaları ve benim GPS koordinat bilgileri sayesinde bir adet Geocaching Kutusu içinde notlarlar beraber sahaya saklanmıştır.

Kutunun bulunuğu koordinatları ekteki fotoğraftan görebilirsiniz.

İyi Aramalar.

Öz Murat

Kazdaglari2008161

Kazdaglari2008162

Etiketler

Ynt: Yeni Bir Geocaching Kutusu "Saklandı" - Zeytinli, Mehmetalan Köyü / Balıkesir

Murat hocam yediniz dondurmaları sonra boş kutulardan kurtulmak için geocaching niyetine gömdünüz değil mi?? ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Şaka bir yana güzel bir etkinlik yapmışsınız bayramda, imrendim valla ;)

Kutunuz hayırlı olsun. Herkese Rastgele... :smiley:

Ynt: Yeni Bir Geocaching Kutusu "Saklandı" - Zeytinli, Mehmetalan Köyü / Balıkesir

İçi mi.?
Tam takır kuru bakır. ;)

Elde ki en uygun kutu o idi. İçine Gülün'in yaptığı kamp resmimiz ile Zerrin'in yazdığı bir uzun mesaj ile 1 kalem koyabildik sanırım.
Ben kamp toplamak ile meşguldum.
Kamp ocakları ile mutfak çadırı bize ait olduğundan vaktim yoktu.

Kutunun saklama prodesüründe bir eksiklik yok herhalde. Geocaching.com adresine kayıt dışında. :(

Yılmaz'cığım bu işte sana baksa nasıl olur.??
Şimdiden teşekkürler.

Üye olayım kayıt yapayım, biraz içine dalayım olayın. Zerrin'in fikri idi ben benimsedim hatta çukur kazılırken Ümit beyle Zerrin'e de yardım ettim. Fotoları falan da çektim. Bu seferki kampta artık birkaç parça fazladan hediye bırakalım öyle eğreti kalemle ayıp oldu bulana (sahi bulundu diyor ama hani fotolar?) kimi tebrik edeceğiz?

Bulundu mesajını kim yazdı başlığa .??
Kutuyu bulan var mı ki.??

Murat merhaba

Tüm başlıkları yeniden düzenleyeceğim. (saklandı / bulundu) başlıkları (saklandı) veya (bulundu) olarak düzeltilecek ;)

3750. mesajım :smiley:

Tamam Ufuk,
Biz Pazar günü Gaziemir kırsalına bir kutu daha sakladık.
Yılmaz Fotoları yollasın yeni bir başlık açarız.

Murat, misafirlerim gitsin makine o zaman boşaltılacak, hepsi aklımda ama bu hafta biraz uzak kalacağım :(

Ben şuan için Akcayda oturuyorum. Kutuyu bulmak istiyorum, fakat herhangi bir gps cihazına sahip değilim. Ama bulmak istiyorum. Bana yer ile ilgili bir kaç detay daha verirseniz bu keşife çıkmak isterim.

Merhaba

GPS cihazı bu oyunun, olmazsa olmazıdır. Olmadan bulma ihtimaliniz yok denecek kadar azdır. Hatta yoktur. :(
Ama size bir tüyo vereyim. Google Earth'a koordinatları girin en azından lokasyonu görürüsünüz ama arama yapacağınız alan yüzlerce metre karelik bir alan olacaktır. ;)

O zaman hevesim kursağımda kalacak desenize

Bu kutuyu bulabilmek için TezzMertek'in düzenlediği Geleneksel Kaz Dağları kamplarını incelemeni tavsiye ederim.
Aşağıdaki linkte detayları ve fotoğrafları bulunan kamp sırasında bu kutuyu gömmüştük. Başarılar...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=17360.0

Kutu 5 Ekim 2008 de saklanmış bulundumu bulunmadımı anlayamadım. Arayan yada bulan tam bir dondurma tutkunu olmalı.

sanırım bulan yok henüz :(

SAYIN UFUK HOCAM BEN GERÇEKTEN GPS KULLNIMI ŞUAN ELİMDE LEPTOPLA KULLANIYORUM VE NAVİGASYONA
İLE KOORDİNAT ALIYORUM VE KOORDİNATLARIN 2 D GÖRÜNTÜ OLARAK BİR ARKDAŞ BANA YAPIP GÖNDERİYORDU ANCAK HOCAM ŞU SIRALR ULAŞAMDAIĞIMDAN DOLARI BU KOORDİANTLARI NERDE NASIL YERALTI 2 D GARFİĞİNİ NASIL ALICAM BU KONUDA TEKNİK DESTEK BİLGİ VERİRİSENİZ MEMNUN OLURUM SAYGILAR TÜM SİTEYE GERÇEKTEN HARİKA BİR SİTE TŞKR EDERİM

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,442
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR