www.kalanbilir.com Off-Road Güncesi (29-30 Aralık 2008 - 01 Ocak 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 257
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,319
Ynt: www.kalanbilir.com Off-Road Güncesi (29-30 Aralık 2008 - 01 Ocak 2009)

selamlar
işi gücü bıraktım , 2 saattir baştan sona macerayı okudum .forumu fırsat buldukça inceliyorum.sanırım en büyük macera bu olmuş.
öncelikle geşmiş olsun. neyseki kazasız belasız atlatılmış .
aslında biraz daha az eziyetli olsaymış geçmiş olsun yerine Allah tekrarını nasibetsin yada darısı başıma demek geliyo içimden.
Nadir bey resimler müthiş okuyan herkese olayı adeta yaşattığınız için ellerinize sağlık.
yaşanan dayanışma ve özveri bu işin ruhunda var anlaşılan .
şu şirket hesaplarının içinden çıkamadım bi el atın diyen olsa kaç kişi aynı özveriyi gösterebilir.
benim sadık yarim kara balçıktır.diyede bir türkü yakışırmış fona.
herkese kazasız belasız geziler dilerim.

Etiketler

etaptaki tüm arkadaşlara dayanışma için teşekkürler...
aileden birinin zorda kalması ve arkadaşlarımızın düşünmeden yardıma koşması duygulandırıcı ..
benimde çamurda buna benzer bir olayım olmuştu gece arabayı bırakıp ailemi alıp eve dönmüştüm...
neyse herkese geçmiş olsun diliyorum...

Mükemmel bir dayanışma ve inanılmaz macera tebrikler bu kadar olur

Konunun üzerinden cok zmaan gemiş ama; Nadir bey Link vermişti dün bir konuda bir takıldım, bitirene kadar okudum. Yazmadan geçemeyecegim. Tekrar böyle zorluklar olmasın dilerim,Mogzilla Ceyar'ın söylediklerine harfiyen katılıyorum.
Ekip dayanışması için kutluyorum bu sevgi yumagının büyümesini dilerim.Yani demeden geçemeyeğim helal yani tek başına nasıl girdin oraya, :smiley:
Umarım tekrar böyle zorluklar olmaz Derin batmalarda halatlı kurtarmalar, çogu zaman aşırı risk taşımakta bu karelerdede görünüyor.
Kazıcı Yükleyici (JCB) Almayın :smiley: onun birde sevk etmesi var.Böyle yerde bazen bu makine bile işe yaramaz.
Agırlık zemine ters orantı kurmaya başlar.Yinede zorda kalırda gerekirse yardımcı olalım sıra sıra araçlar olup saatlerce zorlanmayın, haber verin gönderelim (anadolu yakasına olursa tabi :smiley: )

Resimler ve anlatım için destek ve emekler için tebrikler.Batanbilirci olmamızı dilerim. Hoşcakalın

Resimler anlatımlar süper olmuş.Gerçekten emeğinize sağlık.Videolarda olsaydı ayrı bi güzellik katardı topice :smiley: saygılarımla ..

Harika, beni neden yanina almadiniz, bende eski becce araç var! ;)

discovery-V8' Alıntı:
Tamam işte ekip kuruldu;

Gidecekler belli ,

1- Orkun
2- Çağrı Ali
3- ..... Birazdan düşerler

İlker abi kibarca, "Bunca ders e rağmen giden kendi başının çaresine baksın benden paso" demiş, Nadir abi zaten gelemez acmat şaft kesmiş, Mog bakımda, Diğer mog lu arkadaş iki gün aracını orada bırakmış tövbe gelmez, Can zaten çileden çıkmış. İbrahimin buz gibi havada akıttığı ter belli, hala gidelim diyorsanız hiç durmayın. ;D ;D

3- Jyrki!!!

mogzilla' Alıntı:
O etapta 4 çeker traktör de iş yapmazdı.Vinci olsaydı belki.Orada iş yapacak tek lastikli araç bir JCB idi.O da olmazsa ancak paletli araçlar.

dediğiniz durumu antalya saklıkentte karda yaşadım 3 sefer antalyadan araç getirdim ön arka vinçli skystar getirdim hepsi kaldı karda. en sonunda kepçeyle geldim kepçede kaldı kovasıyla 1,5 - 2 saat kendi etrafını temizledi. karları temizledik bütün araçları kurtardık. ve gerçekten ön arka tekerlek büyük jcb 4cx in tekerlekleri görünmüyordu kaldığı yerde...

Arkadaşlar geçmiş olsun. Ben bu olayın nesini seviyorum biliyor musunuz Herşeyimizle her zaman doğalız, batacaksak beraber batıyoruz çıkacaksak beraber çıkıyoruz . Çamursa çamur emekse emek bizim için her zaman doğayla bir olmak demek saygılar.

Namını duymuştum ama şimdi tek tek resimleri yazılanları baştan sona okuyunca şok oldum.
Turuncu Range oraya kadar iyi gitmiş son bataklık haline baktığımda.
Geçmiş olsun...

çamur içinde yüzmüşsünüz resmen harika fotolar

İbrahim'in Unimog sayfasındaki mesajı üzerine konuyu tekrar okudum.O gün ve geceler tekrar gözümün önünden geçti.Hey gidi hey.Zalim yıllar su gibi geçiyor. ;D
Gençlik anın kıymetini bilin !

ligiyle okumuş ve sizin kadar olmasada zevk almıştık konudan. Paylaşımınız için teşekkür eder, sizleri uzaktanda olsa tanıdığım için mutlu olduğumu belirtmek isterim.Sevgi ve saygılarımla.

mogzilla' Alıntı:
İbrahim'in Unimog sayfasındaki mesajı üzerine konuyu tekrar okudum.O gün ve geceler tekrar gözümün önünden geçti.Hey gidi hey.Zalim yıllar su gibi geçiyor. ;D
Gençlik anın kıymetini bilin !
:smiley:)
bende başlıkta yazıyı yazarken buraya alıntı yaptığımda aynı şeyleri düşündüm...
an bi an hatırladım herşeyi...
yücel abilerin sucuk alıp gelişini, 406doka'nın tam çamurdan kendini çıkacakken mehmet beyin ayağını debriyaja götürmesiyle aracın aynı yerde kalmasını, ilker abinin direksiyon başındaki sabrını, kasıklarıma kadar çamura girdiğim o zamanı, gece 3te acmat'ın direksiyonunda iken artık balata kokuyor heryer diye yaptığımız geyiği, ati'nin koşturmasını, can'ın üşümesini çaktırmamasını, oradan çıkıp acarlar'a acmat'ı getirişimizi...

gerçekten çok ciddi sabır isteyen bir iş yapmışız. sanırım o günden sonra hepimiz az da olsa çamurun içinden çektik kendimizi...

ama ne mutlu ki zor zamanda dostlarımın, abilerimin yanında olabildim, işe yaradım diye seviniyorum.
:smiley:)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

SON KONULAR

Geri