VX 100 ve TJM Lift Kit

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jinni Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,870

Jinni

Kamp I
Web
www.neredennereye.com
Herkese merhaba :smiley:

VX100'üme TJM lift kit taktırıp sonrasında satacağım inşaallah.
Şunu merak ediyorum, ben bu kiti taktırdıktan sonra alacak olan kişi daha yüksek ya da daha alçak kullanmak isterse yükseklik ayarlarını sonradan değiştirebiliyor mu? Yoksa bu gayet saçma bir soru mu? :(

Mesele şu ki alacak olanın tercihini bilsem ona göre yaptıracağım ama bilemiyorum işte. Bana kalsa mesela ben olabildiğince yükseltirim.
Bu arada buradan da duyurmuş olayım VX100 kasa 2000 model LC almayı düşünen varsa benimle irtibata geçsin, ben de en azından onun tercihlerine göre taktırırım...

Ne zor işmiş arkadaşlar :(

Teşekkürler herkese

Etiketler

Ynt: VX 100 ve TJM Lift Kit

Merhaba,
şu sebeple: Şu anda aracımın amartisör sisteminin değişmesi gerekiyor.
Satana kadar en azından rahat kullanabilmem için.
Bir de elbette siz de tahmin edersiniz ki bazen insanlar bir malı öldürmeye çok meraklı oluyorlar.

Ben dürüstçe söyledim birkaç alıcıya: Amortisörler bozuk, fiyat soralım ve düşelim veya ben yaptırıp vereyim diye ama o zaman çok fiyat kırmaya kalktılar. 2000 model vx100'e 30.000 TL teklif eden oldu düşünebiliyor musunuz?

Ben de sinirlendim, güzelce yaptıracağım, en azından başım ağrımaz hem de dediğim gibi satılana kadar rahat rahat binerim .

İşte bu yüzden :smiley:

Bende bir VX100 kullanıcısıyım. Bu sebeple kullananların tecrübelerini öğrenmek istediğimden soruyorum, yaptırdıktan sonra siz neden VX100 ile devam etmiyorsunuz? Memnun değil misiniz? Mesela ben çok memnunum, kötü tarafları vergisi ve fazla yakıtı. Gerçekten severek kullanıyoruz.

Ben de cok severek aldim ve cok da severek kullaniyorum. Hatta benim lc sevgim daha cok aşk gibidir. Ancak bazi saglik gerekceleri yuzunden onumuzdeki birkacyil offroad sansim olmayacak, kaldiki vx 100 ile de hic araziye cikamadim. Sadece asfaltta kullanmak icin biraz agir geliyor bana. Su manada: vergisi ve yakiti problem degil ama beni ise goturup getirmek icin her gun 4600 motoru calistirmak biraz dogaya saygisizlik gib. Pekala kucuk bi araba da yapabilir bi isi.

Sakin yanlis anlamayin, eger uzun yolculuklara cikmak ya da offroad yapmak gibi bir sansim olsaydi asla satmazdim

Haklısınız bende sadece şehirde gezecek olsam tercih etmezdim, ailecek kampı ve doğnın içinde olmayı sevdiğimiz için bu aracı tercih ettik. Bencede bu araç ağır offroad a uygun değil, ama kamplı geziler ve dağ yollarında özellikle uzun yolculuklarda gerçekten harika bir araç.
Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

Jinni' Alıntı:
Ben de cok severek aldim ve cok da severek kullaniyorum. Hatta benim lc sevgim daha cok aşk gibidir. Ancak bazi saglik gerekceleri yuzunden onumuzdeki birkacyil offroad sansim olmayacak, kaldiki vx 100 ile de hic araziye cikamadim. Sadece asfaltta kullanmak icin biraz agir geliyor bana. Su manada: vergisi ve yakiti problem degil ama beni ise goturup getirmek icin her gun 4600 motoru calistirmak biraz dogaya saygisizlik gib. Pekala kucuk bi araba da yapabilir bi isi.

Sakin yanlis anlamayin, eger uzun yolculuklara cikmak ya da offroad yapmak gibi bir sansim olsaydi asla satmazdim

sorun sadece amortisörse kit takıp orjinal amortisörlerini bir kenara koymuş arkadaşlardan uygun fiyata alınıp takmanız daha ekonomik olabilir. Kitler ucuz değil. Ayrıca standart bir kullanıcı için kitler çok sert gelir ve arabanın konforunu bozar. Ve kit ile yükselen araçda standart lastik ufak ve çirkin görünmeye başlar.

2 adet ön amortisör verebilirim 0 532 234 87 67 den ararsanız.

Kürşat bey teziniz malesef doğru değil,aracımda şuan 2lift medium yükseltme kiti var ve gayet memnunum,hiç sert değil,müsait zamanda kullanmanızı isterim ;D

Bu arada yükseltme kitini takmamdaki sebep,aracı arazide kullanmak için değildi,arka amortisörlerimin patlak olmasada gerekli işlemi yapmadığını hissetmemden. Orjinal amortisör tanesi 800 tlcik olunca 2.500 tl ye(Temmuz ayında) kit getirttik. Ayarları torsiyon olduğu için şuan jant altından itibaren ölçümünde 75 cm de duruyor,yol tutuşuda çok ama çok iyi.Toyota buluşmasında isteyen deneyebilir.

SAM 2829

Teşekkür ederim önerileriniz için...

Kürşat Bey çok mantıklı söylediğiniz ama şöyle bir sorun var, amortisörlerden ziyade bir tüp varmış. Onu değiştirmek gerekiyor benim. Sanırım şu hidrolik yükseltme alçaltmayı yapan tüp. Bu durumda çıkma bulabilir miyim bilmiyorumç-.

Jinni' Alıntı:
Teşekkür ederim önerileriniz için...

Kürşat Bey çok mantıklı söylediğiniz ama şöyle bir sorun var, amortisörlerden ziyade bir tüp varmış. Onu değiştirmek gerekiyor benim. Sanırım şu hidrolik yükseltme alçaltmayı yapan tüp. Bu durumda çıkma bulabilir miyim bilmiyorumç-.

Hımmm, yükseltme alçaltma sisteminde sorun varsa yine bulunur ama sanırım aracını yükselten arkadaşlar yerine sadece kazalı araçlardan çıkma parça işi yapan arkadaşlarda vardır. Onlarında ben hiçbir parçayı ucuz sattığını görmedim. Genelde araçlarını yükselten arkadaşlar birgün tekrar standarta çeviririz umuduyla kiti takıyor ama yükseltip alçaltma sistmeini komple iptal etmiyor diye biliyorum. Zor bir durum aracı kullanıcak olsanız zaten direk hiç düşünme kit ile yükselt lastiğide bir boy büyüt keyfine bak derdim.

Evet işte meselem de bu ya :(

Kendim kullanmaya devam edecek olsam hiç sorun etmeyip yükselteceğim ve keyfine bakacağım.
Satmayı düşündüğümden kararsız kaldım.

Bu şekliyle satmak da zor. Bir şekilde yaptırmalıyım.

Tekrar teşekkürler

Jinni' Alıntı:
Evet işte meselem de bu ya :(

Kendim kullanmaya devam edecek olsam hiç sorun etmeyip yükselteceğim ve keyfine bakacağım.
Satmayı düşündüğümden kararsız kaldım.

Bu şekliyle satmak da zor. Bir şekilde yaptırmalıyım.

Tekrar teşekkürler

Ankaradan Hakan Ataman ile bir görüşün toyota çıkma parça işlerinin merkez üssü. eğer ortak tanıdıklar bulursanız insaflı davranabilir :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR