Vw Amarok Modelleme Ve Offroad'a Hazırlama

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustili Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,023

mustili

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Herkese Merhabalar,
Ne yazık ki bi aracım ve şimdilik alacak maddi gücüm olmadığı için gerçek bi konu olmayacak. Ama inşallah ilerde yapacak olduğum/yapmayı arzuladığım bi sistem kurmayı düşünüyorum. Şöyle ki;

-2009 Model bi VW Amarok'u, referans resimlerini kullanarak 3 boyutlu olarak modelleyeceğim. Bu basamakları aşama aşama başlığa aktaracağım.
-Aracı çok da teknik olmasa da, en azından görsel olarak offroad'a hazırlayacağım.
-Lastik, tampon, çamurluk gibi kendimce bir adım daha önde tuttuğum kısımları daha detaylı modellemeye çalışacağım.
-Öneri ve eleştirilerinizi muhakkak bildirin, güzel bişey çıkartmak için ortaya fikirlerinize ihtiyacım var.
-Modellemede de yeni sayılırım, okullu değil alaylıyım =) ilk ciddi çalışmam olacak o sebeple mazur görün.
-Sabit kameralarla araçtaki değişikliği 5-6 farklı açıdan aşama aşama göstermeye çalışacağım size.
-İnşallah güzel bi çalışma olur, fikirlerin belki de gerçekleşmeden önce görsel anlamda nasıl duracağını da bu şekilde görmüş oluruz.
Not: Umarım bu konu "Garaj" başlığını hakedecek şekilde ilerler.

*Öncelikle neden Amarok'u seçtim onu açıklayayım:
Son zamanların sıkça sorulan sorularından biri olan "Navara mı? Amarok mu?" ayrımına ben de dahil oldum. Şehirden araziye bi aracı çıkaracaksak bence bu arazi için üretilen araçlardan daha yakışıklı bi modelle olmalı diye düşündüm. Aslında Navara hayallerimdeki ilk gözağrılarımdan ama Amarok'un kaslı yapısı beni daha çok cezbetti. Karşılaştırmalarda Amarok'un genellikle bir adım daha öne çıktığını gördüm. Amarok'un Eskimo dilinde "Kurt" anlamına geldiğini öğrendikten sonra da kararım netlik kazandı. Kurt figürünü de araca işlemeyi düşündüm, bu konuda da farklı bikaç düşüncem var. Onu da göstereceğim inşallah.

Bazı detaylar var ki aslında baya baya aracı etkiler ama madem sanal bi modifikasyon yapıyoruz, görmezden geleceğimiz çokça şey olacak yahut çok ince ele alacağımız noktalar olacak. Burdaki amacım hayallerimin yıldızını arttırmak, kendimi geliştirmek ve belki bir nebze siz abilerime fikirlerimi sunmak olabilir naçizane. Bu arada umarım konuyu doğru yere açmışımdır, bu konuda da mod'ların affına sığınıyorum =)

Ve başlıyoruz. Hadi bismillah 8)

09 VW Amarok a

Etiketler
Ynt: Vw Amarok Modelleme Ve Offroad'a Hazırlama

Aracı orjinal halina yakın modellemeye çalışacağım. Değişiklikleri sonradan aşama aşama eklemeyi düşünüyorum.
*İlk olarak ana gövde, ikinci olarak lastikleri düşünüyorum.

resmin üstüne tıklayıp aşamaları görebilirsiniz ;)

123

Amarok'un Eskimo dilinde Kurt anlamına geldiğini bol bol tekrarlayacağım, araca da bol bol uygulayacağım :D

Lastik zoom1

Lastik zoom2

Değişik merakla takip edicem....kolay gelsin

Moz Wheels'in Six-Pack modelini tercih ettim. Gözüme hoş geldi.

Ayrıca http://mozwheels.com/wheeldesigner.php adresinden de jant modeli seçip renklendirebilirsiniz. Aynı sitede farklı jant modelleri de mevcut.

Şimdi "six-pack" için çalışmalara başlıyorum. :smiley:

Moz sixpacks

Harika bir başlık olmuş. Başarılar diliyorum. :smiley: :smiley:

çok güzel bir çalışma başarılar dilerim

Araç modifiyede modifiyeye lastiklerden ve gerekiyorsa offsetli jantlarla başlanır yani gerekiyorsa çamurluklar kesilir daha şişik dodikler takılır ve diff oranları vs. değişir
modelleme kupadan başlarsa lastik kupa boyut oranını yeniden çalışmak gerekicek dodikler tekrar boyutlandırılacak vs. lastik deseni ve ölçüsüne karar verip lastiklerden başlamak kolaylık sağlar diye düşünüyorum
kolay gelsin

Lastiklerin fikri güzel.

Lastikler silindirden ziyade simit (3d lisanda torus) formuna sahiptir.

Bir de modeli detaylandırmadan önce, bütün formları kabaca oluşturursanız daha rahat edersiniz. Formların birbirlerine orantısını görüp onayladıktan sonra detay çalışmaya başlarsanız; detaylı çalışıp parçaları birbirine oranlamaya çalışmak daha zordur.

Kolay gelsin; takipteyiz.

theFaceFistingCyborg' Alıntı:
Lastiklerin fikri güzel.

Lastikler silindirden ziyade simit (3d lisanda torus) formuna sahiptir.

Bir de modeli detaylandırmadan önce, bütün formları kabaca oluşturursanız daha rahat edersiniz. Formların birbirlerine orantısını görüp onayladıktan sonra detay çalışmaya başlarsanız; detaylı çalışıp parçaları birbirine oranlamaya çalışmak daha zordur.

Kolay gelsin; takipteyiz.

Teşekkürler, izdüşüm şeklinin netliği için biraz "düz" bi taban oldu haklısınız, tam torus olmasa da çok yakın bi şekilde olmalı lastikler, Craft Director Studio eklentisi kurdum, onunla aracı bi yürüreyim, sonrasında daha detaylı ele almayı düşünüyorum her parçayı :smiley:

yavuz-çelikel' Alıntı:
ilginç bir modifiye şekli, takip edeyim. ;D ;D ;D ;D

fakirlik insana böylesini de yaptırıyor işte :smiley:

BOZO' Alıntı:
çok güzel bir çalışma başarılar dilerim

Araç modifiyede modifiyeye lastiklerden ve gerekiyorsa offsetli jantlarla başlanır yani gerekiyorsa çamurluklar kesilir daha şişik dodikler takılır ve diff oranları vs. değişir
modelleme kupadan başlarsa lastik kupa boyut oranını yeniden çalışmak gerekicek dodikler tekrar boyutlandırılacak vs. lastik deseni ve ölçüsüne karar verip lastiklerden başlamak kolaylık sağlar diye düşünüyorum
kolay gelsin

teşekkür ederim alakanıza, oranlamada çok ince ele almayacağım zaten referans resimlerden yola çıktığım için net bi "birim"e oturtmak daha çetrefilli hale getirecek çalışmayı. oranlamayı çok rahat değiştirebileceğim için, göze batması halinde, tekrardan oynarız :D

İşlerim ve derslerimden dolayı biraz yavaşladım ama muhakkak tamamlayacağım bu başlığı, hatta bi transporter'ı da modelleyip çekme karavan olarak ekleyebiliyim ilerleyen zamanda :smiley: jant konusunda istediğimi tam gerçekleştiremiyorum. Sanırım iş başa düştü, önce kağıt kalemle çizip sonra boyutlandırma yapacağım. Saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR