Unimog 406 Doka Projesi Tamamlandı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 07gokhanlc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 356
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,926
Ynt: Unimog 406 Doka Projesi Tamamlandı

Tebrik ediyorum.Başından sonuna kadar çok ince,detaylı ve zahmetli bir proje olmuş.Ellerinize sağlık.Hangi aşamalardan geçildiğini iyi bildiğim için emek zaman ve maddiyat isteyen bu işlemi tamamlayabildiğiniz için tekrar tebrikler.

Etiketler

Baştan sona mükemmel bir konu ve araç olmuş.Allah izin verirse düğünden sonra aranıza güzel bir araçla katılacağım.

moonwalker_arc' Alıntı:
Abi bunun projelik bi tarafı yok bastırıp parayı getirtecen amerikadan :smiley:))

Haklısın aslındada ... tahmini parsını duyunca :eek: ,alt yapı tamamen kamyon ama neler neler var konforu artırmak için...

mogzilla' Alıntı:
Tebrik ediyorum.Başından sonuna kadar çok ince,detaylı ve zahmetli bir proje olmuş.Ellerinize sağlık.Hangi aşamalardan geçildiğini iyi bildiğim için emek zaman ve maddiyat isteyen bu işlemi tamamlayabildiğiniz için tekrar tebrikler.

Teşekkür ederim Nadir bey :smiley: takip ettiğinize ve takdirinize sevindim,sizinde bu konuda epey tecrübeniz ve bilginiz olduğunu biliyorum

selamlarımla

bu unimoglar kamyon ruhsatlıydı sanırım,
kamyonete ve 5kişilik kapasıteye çevirebilldinizmi?
bu mumkunse neler gerekıyor?
aynı bende aynı tarzda toplamak istemiştim ama tüvden dolayı vazgecırılmıstım.

menecer' Alıntı:
bu unimoglar kamyon ruhsatlıydı sanırım,
kamyonete ve 5kişilik kapasıteye çevirebilldinizmi?
bu mumkunse neler gerekıyor?
aynı bende aynı tarzda toplamak istemiştim ama tüvden dolayı vazgecırılmıstım.

Kullanım amacı Yük nakli olarak tescil edilen araçların azami yüklü ağırlığı 3500 kg üzerinde olanlar Kamyon sınıfına girmektedir, Unimog 406 nın azami yüklü ağırlığı tip etiketinde 7500 kg' dır. bu nedenle Ruhsat ; Kamyon arazi taşıtı olarak tescil edilmektedir. Ancak 406 DOKA (çift kabin) teknik olarak 7500 kg. taşıması mümkün değildir.

Belki ; Aracın net ağırlığı + yük toplamında =< 3500 kg. olarak tescil yapılabilirse panelvan pikap olarak tescil edilelebir,

tindersticks' Alıntı:
İzmirde aynı böyle bir araba dolaşıyor... Üzerinde genesis yazıyor... Sahibib genesis ayakkabılarının sahibi.... İzmirde gazetelere reklam verse bilboarlara çıksa bu kadar bilinmez....

allah allah ben nasılda kaçırmışım :D

MKG' Alıntı:
Kullanım amacı Yük nakli olarak tescil edilen araçların azami yüklü ağırlığı 3500 kg üzerinde olanlar Kamyon sınıfına girmektedir, Unimog 406 nın azami yüklü ağırlığı tip etiketinde 7500 kg' dır. bu nedenle Ruhsat ; Kamyon arazi taşıtı olarak tescil edilmektedir. Ancak 406 DOKA (çift kabin) teknik olarak 7500 kg. taşıması mümkün değildir.

Belki ; Aracın net ağırlığı + yük toplamında =< 3500 kg. olarak tescil yapılabilirse panelvan pikap olarak tescil edilelebir,
MKG abi gayet teknik bir açıklama yaptı hali hazırdada bu araç kamyon sınıfında bulunmaktadır ve Hususi araç olarak geçmekte ,
selamlar

tindersticks' Alıntı:
İzmirde aynı böyle bir araba dolaşıyor... Üzerinde genesis yazıyor... Sahibib genesis ayakkabılarının sahibi.... İzmirde gazetelere reklam verse bilboarlara çıksa bu kadar bilinmez....

bi ara redbulun hummer h1 i gibi :smiley:

Konuyu son dakika fark etmekle beraber hemen harekete geçtim :D ve Tebrik mesajımı yazıyorum.Başından sonuna kadar çok ince,detaylı ve zahmetli bir proje olmuş.Ellerinize sağlık güle güle kullanmanız dileğiyle...

daisuki' Alıntı:
Konuyu son dakika fark etmekle beraber hemen harekete geçtim :D ve Tebrik mesajımı yazıyorum.Başından sonuna kadar çok ince,detaylı ve zahmetli bir proje olmuş.Ellerinize sağlık güle güle kullanmanız dileğiyle...

teşekkür ederim...

kırkbir kere maaşallah diyelim; nazar değmesin:smiley: ilgiyle takip ettim. harika paylaşım için teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR