Türkiye'de Hovercraft Üretimi Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hasanfb Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 70
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,619
Ynt: Türkiye'de Hovercraft Üretimi Hakkında

Emre bey ,

Gezenbilir Ailesine hoşgeldiniz.
Bahsi geçen yeni konuları ilk fırsatta açmalısınız.

Etiketler

TezzMertek' Alıntı:
Emre bey ,

Gezenbilir Ailesine hoşgeldiniz.
Bahsi geçen yeni konuları ilk fırsatta açmalısınız.

Teşekkür ederim Murat Bey,
forumunuzda yeni üye olduğum için karışıklığa neden olmamak adına; ''Türkiye'nin ilk hovercraft Üreticisi'' konusunu hangi bölümde açmalıyım.?
bu arada konu açılana kadar merak edenler için bir kaç bilgi;
1-) şu an için 4 modelimiz var 3,2 metre ile 6.6 metre arasında değişen kevlar-fiber malzemeden çift motorlu (2 zamanlılar rotax, 4 zamanlılar ise kohler marka) hovercraftlar
2-) dizaynı bitmiş imalatta ise karkası tamamlanmış paslanmaz çelikten 7,6 metrelik yaklaşık 350HP gücünde 1300kg taşıma kapasiteli hovercraft imalatımız devam etmektedir.

Hep bir Hovercraft Almak İstemişimdir,Kısmet işde

http://www.jedyhovercraft.tr.gg/

İlginizi çekebilir diye düşündüm Koray arkadaşımızın amcası olan firma sahibi Türkiyede ilk jedy hovercraft üreticisi...

Geçenlerde Maskeli beşler filminin devamı olan Çılgın Türkler Filminde Riva deresinde çekimlerde bulundular...

Hem kiralık hemde satış olmak üzere hizmet vermektedirler...

GSM : +90 0532 256 39 83 Yalçın Yamacı
+90 0532 790 57 24 Koray Yamacı

Buradaki telefonlardan bilgi alabilirsiniz... ;)

hasanfb' Alıntı:
http://www.jedyhovercraft.tr.gg/

İlginizi çekebilir diye düşündüm Koray arkadaşımızın amcası olan firma sahibi Türkiyede ilk jedy hovercraft üreticisi...

Geçenlerde Maskeli beşler filminin devamı olan Çılgın Türkler Filminde Riva deresinde çekimlerde bulundular...

Hem kiralık hemde satış olmak üzere hizmet vermektedirler...

GSM : +90 0532 256 39 83 Yalçın Yamacı
+90 0532 790 57 24 Koray Yamacı

Buradaki telefonlardan bilgi alabilirsiniz... ;)
Teşekkürler İrtibata Geçecem Kendileriyle

Merhaba, bir iki şeyi merak ettim...

1. bunlar acaba sadece düz satıhta mı gidiyor, yoksa yokuş çıkabiliyor mu?
2. Denizde demirleyip su üstünde kalabiliyor mu tekne gibi? yoksa sadece hava yastığı hava dolu olduğunda mı su yüzeyinde durabiliyor?

Teşekkürler...

Güzel bir makina ama çok kullanışsız bence .Hover lar çok gürültülü oluyorlar suda motoru durdurma gibi bir şansınızda yoktur buyuk ihtimalle.

Sevgili Hovercraft sevenler,Formun dün üyesi oldum.

Konu birebir hobi alanım içindedir.

Hovercraftlar Anfibik araçlardır,SUDA,KARADA,BUZDA,KARDA Olmak üzere çeşitli amaçlarla kullanılabilirler.
Kapasite olarak,bir personelden tutunda taşıma,kurtarma,ilkyardım,Turistik gezi amaçlı kullanılmakla birlikde bazı ülkeler Hovercraft üzerine
tank,kamyon,askeri personel yüklemesi yapılarak çıkarma amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Karada 40-60 mile kadar sürat yapabilir 14 meyile tırmanabilir,su üzerinde motor stop edilerek park edilebilir.Küçük ölçekli Hovercraftlar
Denizde oluşan dalgalardan etkilenir.Motor sesleri fazla olduğundan koruyucu kulaklık takılması önerilir.
Soru ve sorunlarınızı bir nebze özetleyebildiysem ne mutlu bana.

Başarılar dileğimle.

slm
Bir kaç Hovercraft fotosuda benden olsun.Son resimde benim üretimim!
Bence hobi olarak güzel bir uğraş,tavsiye ederim.
Şimdiden kolay gelsin.

Grnt063

Seyfettin bey tebrikler Eğer bu hover işlevselse gerçekden buyuk başarı. Yaban tv ile görüşürseniz sizle program yapmak isteyebilirler. Şansınızı denemenizi tavsiye ederim . Çalışmalarınıza katkısı olabilir.

Sığ sularda,ırmak,göl,gölet gibi alanlarda kullanmak için herhangibir kullanma belgesi yok.
Denizlerde ise kıçtan takma motorlarda motor gücü 9.9Hp ye kadar izin alınmıyor.Daha büyük HP motorlar için zannedersem kaptanlık sertifikası gerekiyor.
Hovercraft ve airboatlarda motor güçleri tabiki yüksek,Bizde yaygın bir spor olarak görülmediği için şimdilik belge ihtiyacı yok.İlerde nasıl olur bilmiyorum.

Yaptığım Hoverkraftın tam bir denemesi yapılamadı.Nisan 2011 de havalar ısındığında su denemeleri,Meterolojiye göre önümüzdeki
hafta kar yağacağı ilan edildi.Ankara ya yağarsa karda,Gölbaşı gölünde donma olursa buz üstü denemeleri yapacağım.
Esen kalın

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,092
Kaydolan Son Üyemiz
yigityigitcelik@gmai

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.