Toyotacılar Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19,670
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 583,060
Ynt: Toyotacılar Muhabbet Köşesi

bsayil' Alıntı:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=77186.new

evet dostlar işte size ibretlik bir hikaye üzülerek paylaşıyorum :mad: :mad: :mad:
barbaros merhaba,
sanirim bu yuzden insanlar birbirinden uzaklasti,bizim sadece dostluk arkadaslik adina birseyler yapma istegimize karsi,insanlar gizli menfaat planlari yapiyor,
zaten arac tavsiyesi konusunda yazmamaya karar verdim,nedeni de mdr nickli uyanik ,
eleman burada ogrenip,gunlerce sorguya alip ,saatlerce telefonla konusup , 30 bine aldirdik araci aracini ,simdi gezenbilir de hediye babinda 50 bine satiyor :mad: :mad:,,
bu ne cakallik ,biz ne keriziz bu gibi olaylar insani sogutuyor,buyuk konusmayayim iyi tanidigim olmadiktan sonra hicbir sekilde yardimci olmam
selamlar

Etiketler

altay41' Alıntı:
barbaros merhaba,
sanirim bu yuzden insanlar birbirinden uzaklasti,bizim sadece dostluk arkadaslik adina birseyler yapma istegimize karsi,insanlar gizli menfaat planlari yapiyor,
zaten arac tavsiyesi konusunda yazmamaya karar verdim,nedeni de mdr nickli uyanik ,
eleman burada ogrenip,gunlerce sorguya alip ,saatlerce telefonla konusup , 30 bine aldirdik araci aracini ,simdi gezenbilir de hediye babinda 50 bine satiyor :mad: :mad:,,
bu ne cakallik ,biz ne keriziz bu gibi olaylar insani sogutuyor,buyuk konusmayayim iyi tanidigim olmadiktan sonra hicbir sekilde yardimci olmam
selamlar

Sayın Altan bey,

yazdıklarınızı okuyunca hayretler içinde kalıyor ve bazı şeyleri yaşınız itibarıyla artık anlamamaya başladıgınıza kanaat getiriyorum;

-Toyota topiklerinde sizden hiç yardım almadım bu bir..
-Sadece aynı ilde olmamız nedeniyle tanışmak için telefonla görüştük..o konuşmada sanırım 8-9 dk sürdü.Konuşunca zaten sizin ne mal oldugunuzu anladım.
Bana göre siz tam bir komisyoncusunuz.Hani yapılan işlerden nemalanan insan tiplerinden.

-Beyefendi ; sanal alemde insanlar gerektiginde bilgi isterler.. yardım etmek isteyen kişi hür iradesi ile birbirine yardımcı olmaya çalışır.Zaten bu gibi sitelerin
en büyük özelligi budur.paylaşım.paylaşım..zorla yardım olmaz.yardım ettik diye karşıdan birşey beklenmez.Beni hiç bu konularda yardım ettim diye bir cümlemi gören
duyan arkadaşımız varmıdır ? Yapılan yardım konuşulmaz.
Ama yardım edildi diye (ki..onu hiçbir zaman siz yapmadınız.sizde o kapasite görmüyorum.Sagolsunlar bilgi paylaşımı yapan arkadaşların mesajlarını saklıyorum, bende
duruyor.Onlar yazmadı yardım ettik diye..siz durmadan yardım ettiginizden dem vuruyorsunuz.geçin bunları geçinnn.)
yardım edince bir karşılık beklenecegini,biat edilecegini ilk sizden duyuyorum.Sadece ben degil herkes elinden gelen yardımı ..isteyene verir.Eger bilgiler şahısla
beraber mezara gitmeyecekse..
-Ne sorgusu,ne odası..galiba hayal alemin çok geniş..Sıcaklara dikkat..çarpar alimalahh.
-30 bine aldırdık lafına bayıldım.Alırken benimle beraber miydin ? sen kim oluyorsunda "aldırdık" diyorsun.Benim alacagım araçta gözü olan onu almaya çalışan biri
" aldırdık" diyemez ki.Sagolsun Sedat bey ilanı görünce telefon etti."benim alma durumum yok.size uyar "dedi. Hemen arayıp gittim.Üstelik ben aracı almak üzereyim..
fiyat arttırıp habire telefon edenlerden biri de sizdiniz galiba..bunu sorun etmedim hiç..size koymuş galiba aracı alamamak.Sonra aldıgım araç şirket adına kayıtlı
oldugu için fatura kestiler.
onun için yalan yanlış bilgilerle insanları 30 a aldırdık gibi safsatalarla kandırmayın.Kaça aldıgımı bilen bilir..
-Araçını satmak isteyen kişi her zaman oldugu gibi;kaça satacagına kendisi karar verir.Piyasa şartlarına göre bakar,ölçer biçer ilanı verir.Emsallerine göre fiyat
belirler.Araç satılır satılmaz.fiyatı gerekirse revize eder.Ben aylarca çook güzel araçların satılmadıgını yarı fiyatına kadar indirilip ancak satıldıgını görüyorum.
Şimdi bunlara sataşacak mıyız ???.Malum sitede boş vx80 ler 37-40 aralıgında satılıyor.Burada aynı araçtan satan onlarca arkadaş oldu.Niye onların fiyatları sorun
olmadı da..3-4 defadır aracım üzerinde ,fiyatı üzerinde yorum yapıyorsunuz. ?.Topigime girip kirletiyorsunuz ? size ne ?????????
-Araç satmışım da birilerine kütük mü atmışım.Dürüstçe satmak için ilan vermişim.Aracımı alacak kişiylede her konuda güvence verecegim zaten.Kim kimi aldatmış ????
Eger bir durum varsa tlf. var açar söylersiniz.Amacınız mertce konuşmak yerine durumu sulandırıp yandaş bularak ruhunuzu tatmin etmek mi ?Bu ne biçim hasta bir ruh
halidir.Allah çevrenizdekilere yardım etsin.
Fiyat için size mi soracaktık.Yoksa fiyat belirleme komisyon başkanı mısınız ?
-Kötü söz sahibine aittir.çakallık size mahsus gibi geliyor.

son söz: Bana bulaşma..git işine...yolun açık olsun..Eskiden bazı ürünler sattıgın firmamıza birşey satamayınca..agresifleşme.işlerin bozuk galiba ..

beyler ,arkadaşlar ,sizlerden rica edeceğim bu tip yazışmalarınızı özelden yapın , 2 gün sonra kampta bir araya gelip yüzyüze bakacağımız unutmayın ,3-4 sene evvel küçücük bir gurupken bu sitede 3-4 kişi yazışıyorduk iyi hatırlayın ,şu anda sayımız 100 lere çıktı ama aramızdaki saygıyı bozmadık büyüklerimizi sevdik abi dedik ,bizden küçükleride kardeş belledik her zaman yardımına koştuk ,bütün ülkede toyota camiasını herkez öğrendi birbirine ne kadar bağlı olduğunu gördü gösterdik ,bunu araba alırkende ,satarkende ,herhangi bir aksesuar takarkende gösterdik hep bir hareket ettik ,iyikide yapmışız nerdeyse her ilden bir sürü dostumuz arkadaşımız oldu ,ben aracımı sattığım halde hala yazışıyorum ,yardımlaşıyorum çünki artık biz arkadaş olduk ve dostluğumuz arabalarımızın önüne geçti bu sebebten ötürü lütfen bu tip kırıcı davranışlarınızı özelden yapın hatta hiç yapmayın biraraya gelerek konuyu masada çözün saygılar sevgiler .

Kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar,sağlık ve huzurla nice kandillere beraberce.
Dargınlığın,kırğınlığın sonlanması gereken bir gece.
Sağlıcakla kalın

Merhaba Arkadaşlar,

Muhabbette yaz rehaveti var zannediyorum .. :smiley:

Aşağıda yazacaklarımı düşünürken Rahmetli Faruk ağbimizi anmadan geçemeyceğim..O derdiki (aynı kelimelerle olmasada) "Aslanı besleyen yemini hesap etmez"..
Bu konu daha öncede bir çok köşede ve hatta burada yazıldı konuşuldu.... LC'imle hiç uzun yolda yakıt ölçme fırsatım olmamıştı.Bir kaç gün önce döndüğüm gezide yaklaşık 5800 km yol aldım,kamplı bir gezi olduğu için araç üzeri port bagaj+çadır,bagaj full dolu ,2yetişkin +2 çocuk,yolun % 20-30 unda klima açık,hem rampa çıkışlı hem inişli,ortalama süret 90 km .....vs 10,4Lt/100km yakıt sarfiyatı çıktı.Bu rakam benim beklediğimin oldukça altında gerçekleşince bu aracları bir kez daha taktir ettim..

selamlarımla

Erkut kardeşim ,
şehir içi ve hafta sonları offroad kullanımında ayrıntılı bir ölçümüm olmadı ama tahmini olarak 13 lt cçvarında yaktığımı hesap edrdim hep...Ama uzun yol ve istikrarlı sürat çok fark ediyor bunu anladım..

07gokhanlc' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

Muhabbette yaz rehaveti var zannediyorum .. :smiley:

Aşağıda yazacaklarımı düşünürken Rahmetli Faruk ağbimizi anmadan geçemeyceğim..O derdiki (aynı kelimelerle olmasada) "Aslanı besleyen yemini hesap etmez"..
Bu konu daha öncede bir çok köşede ve hatta burada yazıldı konuşuldu.... LC'imle hiç uzun yolda yakıt ölçme fırsatım olmamıştı.Bir kaç gün önce döndüğüm gezide yaklaşık 5800 km yol aldım,kamplı bir gezi olduğu için araç üzeri port bagaj+çadır,bagaj full dolu ,2yetişkin +2 çocuk,yolun % 20-30 unda klima açık,hem rampa çıkışlı hem inişli,ortalama süret 90 km .....vs 10,4Lt/100km yakıt sarfiyatı çıktı.Bu rakam benim beklediğimin oldukça altında gerçekleşince bu aracları bir kez daha taktir ettim..

selamlarımla
bende küçük bir eklenti yapayım :(:(:(:(:(:( çok yakan jip yoktur az kazanan sdahibi vardır :(:(:(:(:(

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,465
Kayıtlı Üye Sayımız
172,119
Kaydolan Son Üyemiz
torunbeyy0303

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.