Toyota'cı Bunu Yaparsa, Biz Kime Güvenelim?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan byseyyah Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,274

byseyyah

Biz, yoldan gönüllü çıktık...
Yer
S İ V A S
Herkesin tanıdığı bir toyota parçacısından ihtiyacım olan 4y motor silindir kapak contasını istedim. Bana tek contamız yok takım gönderelim dediler. Kabul ettim, beklemeye başladım. Conta takımı geldiğinde ustam beni aradı, bu takım conta değil toplama conta dedi. Tekrar aradığımda biz sana iyilik olsun diye takım yaptık gönderdik dediler. Bende böyle bir şey olmaz. Tek conta ihtiyacım varken yok diyeceksiniz, ve bana iyilik olsun diye 3y motorun contalarıyla benim ihtiyacım olan 4y silindir kapak contasını birleştirip, bana iyilik olsun diye takım conta yapacaksınız. Düpedüz adam kandırmaca, yerse yapma değil mi bu. Ellerinde kalan 3y motor conta takımını bana satmaya çalıştılar.

Tabiki ürünü iade ettim ve paramın geri gelmesini bekledim. 13 Günde paramın iadesi için kaç kere aradım bilmiyorum. Sonunda 200 tl. gönderdiğim paramı bana 190 tl olarak iade ettiler. Belki meblağ büyük değil ama yapılan yanlış için yazıyorum. Tekrar aradım neden bu eksik para dedim. Masraf kesmişler. Hata sizin, siz beni kandırmaya çalıştınız ama benden para kesiyorsunuz, yazıklar olsun dedim ve kapattım. Böyle adamlar yüzünden toyota markasından soğuyorum. Sıkıntımı paylaşmak istedim.

Etiketler

Ynt: Toyota'cı Bunu Yaparsa, Biz Kime Güvenelim?

ömer kaptan hayır hayır böyle bişey için toyota dan vazgecme soguma tamamen servis mi artık neyse onla alakalı bi durum için böyle düsüncelere kapılmana gerek yok ki sende biliyosun toyota gibi arac yok...
saygılarımla...

Aracımız malum eski model, servisle işimiz pek olmuyor. Ama arazide bu araçları kullandıkça bu parçacılarla illaki işimiz olacak, her ne kadar araç toyota olsada ... Yeni arayışlarla bu işi çözeceğiz, hayırlısı bakalım...

Aracımız malum eski model, servisle işimiz pek olmuyor. Ama arazide bu araçları kullandıkça bu parçacılarla illaki işimiz olacak, her ne kadar araç toyota olsada ... Yeni arayışlarla bu işi çözeceğiz, hayırlısı bakalım...

Servisten parçayı alıp sanayideki ustaya götürebilirsiniz.

byseyyah' Alıntı:
Sevgili Ömer kardeşim toyota parçasını sadece o vatandaş satmıyorya bir sürü satıcı var gerekli olan parçaları liste yapıp internetten sipariş verip kargo ile getirtiyorum vaktim olunca da takıyorum geçmiş olsun msenin durumun markaile alakalı değil adam esnaf değilmiş.

Ömer abi sikinti yok. Olur böyle tipler bizim camia kuçuk er yada geç bu yaptigi karşisina çikacaktir. Sen bana özelden bi atsana bu adam kimmiş parça için arayan arkadaşlari dogru yonlendirelim en azindan

nasıl bir camia bu offroad camiası.birinin yere göğe sığdıramadığna ötekisi onun bunun evladı diyebiliyor.canım,kardeşim,ahmedim mehmedim diye başlayan yazışmalar nasıl oluyoda peygamber vitesinde rampa aşağı tangır tungur hale dönebiliyor.hakan ataman bir konuda toyota nın gurusu,bu konuda 200 tl lik malzeme için abidik kubidik yapan adam.başka saygın biri burda abi kardeş şeklinde sohbet ettiği insana şasisi çürümüş motoru bitik arabanın satılmasına aracı oluyor.çok kişinin işinin ehli zanaatkar dediği bibaşkası araca sepet monte ederken aracı pertten hallice hale getiriyor.lütfen artık karnınızdan konuşmayı bırakın.isim vererek şu bana şu dandik malı sattı,şu arabamın canına okudu,şundan aldığım vinç bozuk çıktı alışveriş etmeyin açıkça yazın.yazınki dürüstlerle dürziler ayırd edilsin.

tyt.fan' Alıntı:
nasıl bir camia bu offroad camiası.birinin yere göğe sığdıramadığna ötekisi onun bunun evladı diyebiliyor.canım,kardeşim,ahmedim mehmedim diye başlayan yazışmalar nasıl oluyoda peygamber vitesinde rampa aşağı tangır tungur hale dönebiliyor.hakan ataman bir konuda toyota nın gurusu,bu konuda 200 tl lik malzeme için abidik kubidik yapan adam.başka saygın biri burda abi kardeş şeklinde sohbet ettiği insana şasisi çürümüş motoru bitik arabanın satılmasına aracı oluyor.çok kişinin işinin ehli zanaatkar dediği bibaşkası araca sepet monte ederken aracı pertten hallice hale getiriyor.lütfen artık karnınızdan konuşmayı bırakın.isim vererek şu bana şu dandik malı sattı,şu arabamın canına okudu,şundan aldığım vinç bozuk çıktı alışveriş etmeyin açıkça yazın.yazınki dürüstlerle dürziler ayırd edilsin.
tebrik ediyorum aynen katiliyorum yazdiklariniza,dogru insan dogrudur,yamuk adam yamukdur,her durumda her sartta,kim olursa olsun,

Arkadaşlar polemik olmaması için, sadece sizlerle dertleşmek istedim. Bilerekte isim vermedim, niyetim kimseyi karalamak değil. Normal bir paylaşımdı. Altan abinin bu konuda bu kadar dertli olduğunu düşünmemiştim.

Daha öncede böyle bir konudan muzdarip olduk. Böyle olunca aklıma, acaba taşrada olmanın dezavantajlarını mı yaşıyoruz diye düşünmeden edemiyorum. Belirli merkezlerde olup, yüz yüze muhatap olamayınca bu duruma düşüyoruz gibime geliyor.

Altan abi,Ben bu tür konulara, hakaretlere her zaman karşıyım.Esnaf müşteriye, müşteri esnafa seviyeyi korumalı bence.Esnafın yaptığı yanlışı yazın ama hakaret etmeye kimsenin hakkı yok.Heleki sanal ortamda hiç yok.

yavuz-çelikel' Alıntı:
Altan abi,Ben bu tür konulara, hakaretlere her zaman karşıyım.Esnaf müşteriye, müşteri esnafa seviyeyi korumalı bence.Esnafın yaptığı yanlışı yazın ama hakaret etmeye kimsenin hakkı yok.Heleki sanal ortamda hiç yok.
yavuz cok haklisin ama ben telefonda da kendisine aynilarini soyledim,arkasindan konusmuyorum yani,bir de konu cok sicak olunca dayanamadim yazdim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR