Toyota Landcruiser LJ73

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 341
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,954
Ynt: Toyota Landcruiser LJ73

Mustafa ERKİŞİ' Alıntı:
Tuğsan selam , aracın tek kelime ile harika oldu titiz çalışmanın çok güzel bir örneği. Emeği geçen

herkesi kutluyorum, Sağlıklı ve güzel günlerde kullanma dileğimle. :smiley:

sevgilerimle

Abi teşekkürler ;D

Etiketler

Belki biraz reklam olacak ama bana göre bu araçta emeği geçen ekibe çok teşekkür etmek istiyorum. 22 senelik sanayi hayatımda çok usta gördüm,iyileri de oldu kötüleri de, bu herkesin başına gelmiştir. Ama bu ekip; Karakterleriyle, çalışkanlıklarıyla(geceleri ve hafta sonları mesaiye kalmak)ustalıklarıyla bana göre çok güzel bir eser çıkarttılar. Ayrıca diğer araçta yolda(Tempus yani Kürşatın /Nissan Patrol). ;D

BOSTANCI MAXİ GARAGE çalışanları.(Kaporta ve Boya işlemleri)

MERVE OTO çalışanları.( İç aksam,havalandırma ve elektrik işlemleri)

MASLAK TEM SERVİS çalışanları (Motor- Mekanik işlemleri )

tahmin ettğim gibi güzel bir araç ortaya çıktı emeğinize sağlık
Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin ;D ;D ;D ;D

Cok kisa sure once gectiginiz yollalardan gecmis biri olarak, sabriniza emeginizi takdir ederim Tugsan bey, Allah kazasiz belasiz surusler keyifler versin.

İyi dilekleriniz için tek tek teşekkürlerimi kabul edin, uğraştık fakat inanın marşa basıp kullanmaya başlayınca her şeye değer diyorsunuz ;D ;D ;D

Bu arada arka tamponu yaptık. Özellikle sade ve dayanıklı olması açısından böyle bir model tercih ettim, 5mm saçtan, cakacı da büktürüp, kenarlarını çamurluğa uyması açısından, açılı kestikten sonra argon ile köşelerini kapattık. Sol tarafa da çeki kancasını koyacağız.

Vinç tablasını hazırladık ama ona biraz daha zaman var 8)

IMG 20120319 113313

IMG 20120319 113326

IMG 20120319 113333

IMG 20120319 113422

IMG 20120319 113542

Tiriger, alternatör ve direksiyon kayışlarımız +gergi ve diğer bilyalar orijinalleri ile değişti. Subap ayarımız yapıldı. ;D ;D ;D

IMG 20120320 151308

IMG 20120320 151318

IMG 20120320 153215

IMG 20120320 163132

IMG 20120320 164625

Bu arada aracım 90 hp olan son 2L-T makinaymış ;D EGR ve mazot pompası sensörlüymüş. Normalde 2L-T makinalar 86 HP oluyor.

IMG 20120320 164749

IMG 20120320 170945

IMG 20120320 170951

IMG 20120320 183324

omergin' Alıntı:
egr yi iptal etseydiniz abi keske..

Yoğun olduklarından sıkıştırmadım,arka kampana sacı ve araçtaki bütün burçlar deyişecek, sipariş verdik. Geldiğinde parçalar onuda iptal edeceğiz. ;D ;D ;D

Bu arada MTA dan çıkan araçlardan alan veya alacak arkadaşlara bilgi vereyim; Aracın yürüyenindeki burç takımlarının tamamı 800 tl +kdv cik ;D ;D ;D

tugsan75' Alıntı:
Bu arada aracım 90 hp olan son 2L-T makinaymış ;D EGR ve mazot pompası sensörlüymüş. Normalde 2L-T makinalar 86 HP oluyor.

Hayırlı olsun kolay gelsin ... Çok daha yuksek beygir zannediyordum 90 beygir olmasına şaşırdım ...

Gercekten buyuk özveri aracı bastan toplamak .... Selamlar ..

Tuğsan abi güle güle kullan, araç mükemmel oldu, eksikleri tamamlamanı merakla takipteyim, selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR