Toyota Landcruiser LJ73

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 341
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,955

Etiketler
Ynt: Toyota Landcruiser LJ73

bütün sayfaları tek tek okudum, aracınız çok güzel oluyor, aynı aracın düz dizeli(LJ70) bende var, aynı aşamalardan bende geçtim, yakında boş bir zamanda fotoğrafları buraya atacağım.

fakat anlamadığım ve hayret ettiğim
aynı zamanda sevindiğim-sizin adınıza üzüldüğüm şey ise
bu kadar çürük yer çıkmasıydı. neyse ki sonuna kadar işi halletmişsiniz, bir 15 sene daha çürük göremezsiniz bu araçta. bende sadece ön sağ koltuğun altında ve ön cam-arka cam kenarlarında bir avuç çıkmıştı.

aracı çürüten şey ise, döşeme oluyor sanırım, içeriye su girince döşeme kurumaz ise zamanla o bölge oksitleniyor.

ben iç döşeme yaptırırken bütün orjinal delikleri korudum ve eğer ki su girerse falan buralardan tapaları açarak boşaltmayı düşünüyorum. iç döşemenin altındaki elyaf türü her şeyi attım ve yerine su tutmayacak plastik evde de yalıtım için kullandığım köpük malzemeden(strafor gibi bir şey) kullandım ve üzerini normal iç döşeme yaptım.

neyse yeni fotolarınız bekliyoruz.

Eğer aracı altımdan almazlarsa oğluma bırakırım. Çürük meselesine gelince, uzun süre gümrükte yatmış,ayrıca daha önceki sahibinin teknesini bu aracı kullanarak suya sokup indirmesi,işin boyutunu büyütmüş. Aksi halde 22 senelik sanayi hayatımda ben böyle çürük görmedim. Şuan her şey sıfırlandı, daha önce dediğim gibi bende kalırsa çok ama çok daha uzun kalır.

Sizin aracınızda bu arada hayırlı olsun,paylaşımlarınız bekliyoruz ;D ;D ;D

Nihayet ;D ;D ;D ;D

IMG 20120314 190700

Araç içini toplamaya başladık ;D

Bütün elektrik tesisatı özel sıvılarla temizlenip,oksitlenmeye karşı spreyler sıkıldıktan sonra makaron ve bez bant takviyeleriyle yenilendi.

Eski stop ve sinyallerim tanponda olduğu için iptal ettim ve yeni nesil stop taktım. :D

IMG 20120315 162906

IMG 20120315 122358

IMG 20120315 122353

Torpido toplanırken havalandırma elemanlarındaki ek yerlerinde bulunan bütün eski süngerler sökülüp temizlendi ve yeni süngerler yapıldı ;D

Kaput keçesi yenilendi 8)

IMG 20120315 163439

IMG 20120315 163435

IMG 20120315 175218

IMG 20120315 175110

Gözden kaçmış bu konu :smiley: takip .Hayırlı olsun bu arada çok güzel olmuş gerçekten ellerinize sağlık. Allah'ım biz ede nasip et böyle güzellikleri :D

Veeee mutlu sonnnn ;D ;D ;D

Son işlemlerde fotoğraf çekemedim çünkü iç aksamdan sökülen parçalarda titiz davranıp hata yapmamak için konsantrasyonumuzu bozmadık.

Daha detaylı fotoğrafları çekeceğim ama artık EVDEYİMMM :D :D :D

Arka tampon Pazartesi yapılacak 8)

IMG 20120317 174608

IMG 20120317 174412

IMG 20120317 174353

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,128
Kaydolan Son Üyemiz
hayalperestt

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.