Takas

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Buggy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,221

Buggy

DemirBeygir
Yer
İzmir - Aliağa - Çaltıdere
Web
www.vosvos.net
Elimde yedekleri ile birlikte tam set platinli ateşleme seti var.
Distribütör ve bir bobin sıfır ayarında.
Kapak, bir adet bobin, 2 adet kondansatör, 4 adet platin ve rotor kullanılmamış durumda.

Ekli dosyalar

• Distr001.jpg
    Distr001.jpg
    135.8 KB · Görüntüleme: 166

Etiketler
Ynt: Takas

Takas sistemini nasıl işletebiliriz.

Farzedelim ki benim distribütör takımına ihtiyacım var ama elimde takas için güneşlik yok.

Distribütör takımı için 250 - 300 lira vereceğime 125 - 150 liraya güneşlik alıp eksiklerimi daha ucuza malederim.

jeepforum.com 'da yıllardır bu sistem uygulanıyor.

Takas fikrinin çıkmasına sebep olduğum için mutlu ve bu sistemi başlattığınız için gezenbilir ailesi adına umutluyum.

Hocam Merhaba;

Bu performans distrübütörü olarak bilinen mi ? yoksa standartlar da mı ?

Hmm.. Bende taba rengi bikini top var. Galiba güneşlik dediğin o olsa gerek.

Buggy' Alıntı:
1975 - 80 arası 258 motorlarda standart olarak kullanılan Delco-Remy distribütör.

Distribütör konusunu biraz daha detaylandırayım.
Senin de yaşadığın çok marşa basma sırasında ustanın tavsiyesiyle önce distribütörü yeniledim, sorun çözülmeyince benzin otomatiği değişimi gündeme geldi. Üç ay sonra da elektronik ateşlemeye geçtim. Yani distribütör seti sadece 150 km kullanıldı.

Distr002

ferxkon' Alıntı:
Merakımdan soruyorum komple ateşleme sistemine ne isteniyor acaba ?

Bu forumda para karşılığı satış düşünmüyorum. İhtiyacın varsa iki siyah güneşlik alıp göndermen yeterli. Sana 160 - 170 liraya malolur. Ama çok daha yüksek bir fiyata da olsa satma niyetinde değilim. Amaç ihtiyaç fazlası malzemelerin raflarda durma yerine fazla maddi külfet getirmeden el değiştirmesi.

**FatsaOffRoad**' Alıntı:
abi orjinali yok ama birebir aynısı var düşünürmüsün ?

Birebir aynısını tam anlayamadım. Kaplama değilse, hasarsızsa ve fotoğraftakiler gibi uçları bükülebilirse neden olmasın.

Bendekiler orijinal ama düz. Kaldırıldığında hardtopa değip bükülüyor ve zaman içinde çatlaklar oluşmuş. Fotoğraftakiler ebay'da kargo dahil 86 USD. Bu yıl almayı düşünmüyordum ama takas konusu açılınca aklıma ihtiyacım olan başka birşey gelmedi.

takas için bendede birkaç parça var
47 11 willys ön arka diferansiyel ( ön ayna mahruti kırık - arka sağlam)
willys jeep bagaj kapağı
kısa bel jeep şasesi
bloğu çatlak komple huricane motor
willys direksiyon kutusu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR