Sorun Sorun Sorun Nereye Kadar Daha Masraf Edicem

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ilyascimen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,819
Ynt: Sorun Sorun Sorun Nereye Kadar Daha Masraf Edicem

Ertuğrul Açıkgöz' Alıntı:
gördüğünüz gibi farklı görüşler var ve bence çok doğal bir durum .. Niva nicki almanıza rağmen sizin yazdıklarınızı biraz garipsedim doğrusu :smiley:
kimi arkadaşların bağımlılık derecesinde beğendiği araçlar için eleştiri yaparken bence daha diplomatik bir Dil kullanmakta yarar var ..
keyifli paylaşımlar...

Evet bu nicki nivam varken yazmıştım, degiştirmek istiyorum ama olmuyor:(

Bende nivanın çok büyük hayranıydım, resimlerini duvarıma asıp yatmadan seyredecek kadar hastasıydım, ama beni bu kadar tiksindirdi. Hani bir söz vardır; bir nusubet bin nasihattan iyidir bunu yaşadım, düşüncelerimi paylaştım. Kalp kırdım ise afola. Amacım kimseyi nivadan sogutmak degil. Benim nacizane düşüncem.

Yazdıklarımın içerisinde şanzuman baglantılarından bahsettim bu konuda şuanda nivaya binen arkadaşlar ne diyecek merak ediyorum. Arazi aracının ön difransiyeli sadece parmak kalınlıgında üç tanecik civatayla tutturulurmu?

Etiketler

Yani haklısınız ama bizde alıyoruz derdini biz çekiyoruz:smiley:))

Gülü seven dikenine katlanırmış. Türkiyede 4x4 kullanan herkes bir miktar çekiyor çünkü hangi amaçla kullanıldığına bakmadan devlet 1.6lt üzeri tüm motorları lüks sayıyor. Bu konu başlığında olduğu gibi arıza problemleri çekmese bile 4x4 kullanan herkes en azından yüksek vergileri çekiyor, ya da eski araçlar içinden sorunsuz olanlarını bulmaya çalışıyor ama onların da sorunsuz olanlarının fiyatı modellerine göre yüksek oluyor. Sıfırının fiyatı 60000 bin ytl üzerinde olan lüks jiplerin çoğu başka ülkelerde lüks sayılmayan araçlar, Türkiyedeki fiyatların yaklaşık yarısı vergi.

Lada nın şanzımanı 3 vida ile tutturulmuş olsada ,hergün arıza çıkarsada,gürültüsü çok olsada illaki niva.Çünki o pahalı arazi araçlarının şanzıman parasına ben komple niva alıyorum.Saygılar. :smiley:

Nivalar niye bu kadar arıza çıkarıyor. Nivayı alanın asfaltla işi olmaz sıfır alan bile arazide kullanmak için alıyor bu araç cadde arabası değil.
Başka markalar içinde söylüyorum sıfır alındığı gibi devamlı arazide kullanılsa yıllar sonra onlarda sorun çıkartabilir.

Arkadaşlar 1998 model nivayla gitmediğim yer kalmadı ve halen aktif olarak dağcılık yapıyorum beni dağlara taşıyor ama inanın acaba diyorum (OLMADIĞI HALDE) benim nivam özelmi.Niva işletim masrafı düşük ve kullanıma göre az arıza yapan bir araç diye düşünüyorum.Tabi unutmamak lazım bakarsan bağ olur bakmazsan çöl olur.

herzaman soylerim aracın eskisinden değil bakımsızından kork.

Yapacağımız masrafları ve bakımları yaptık artık bundan sonrası malum :smiley:

merhabalar bende 90 model niva sahibiyim ama sizdeki şanssızlıkların büyük kısmını yaşamadım benim arızalarım genelde ilavelerin deneme sürecinde çıkanlar fakat hiç arıza yapmıyorda değil gerçi benim şansım komple elden geçmiş olması sizin çözümünüz bence iyi bir ustadan geçiyor DURSUN USTA'yla bir irtibat kurmanızı tavsiye ederim eminim nivanızı size tekrar sevdirecektir

bilader arabanın tüm bakımlarını yaptırdınmı? peki sonuç nedir?düşünceni öğrenebilirmiyim?

Bizde de 93 modeli var ve bahsettiğiniz arızalar mevcut, yavaş yavaş yaptıracağız artık...

arkadaş diyorki titreme var peki neden olur?tamiratı mümkünmü?

Eğer yükseltme varsa ve karadüzen bir şekilde yapıldıysa tahminimce kaynağı budur. Şaft olabilir, bizim arabanınkini ters takmış ustanın biri, mümkündür yani...

Araçta sadece arkada yükseltme var 5 cm o kadar ama sorunlarda kurtuldum çünkü aracımı sattım:smiley:Bundan sonra tabiki suzuki vitara:smiley:

güzel secim. hidayete erdiniz sonunda. ;D

Hayırlısı olsun bilader sattığına sevindim kaça gitti araç?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,480
Kayıtlı Üye Sayımız
172,134
Kaydolan Son Üyemiz
mertm

SON KONULAR

Geri