sonunda benimde bir vitaram oldu :D

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dovet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,170

dovet

Ana Kamp
95 model 2.0 vitara aldım sonunda aileye bende katıldım (fotolarını en kısa zamanda paylaşacağım) araç çok bakımlı değil ama fiyat uygundu , aracı kendi zevkime göre donatmak istiyorum inş yavaş yavaş , ankarada donanım motor hepsini yaptıracağım adreslere açığım :D

Etiketler
Ynt: sonunda benimde bir vitaram oldu :D

birde üstadlar 2h 4h 4l nedir nasıl kullanılır ne yapılır tam anlatırmısınız?

Hayırlı uğurlu olsun aracınız.Bende bir yeni bir vitara kullacısı olarak seçiminiz için sizi tebrik ederim.İlk başlarda pek birşey anlaşılmıyor ama kullandıkça insanda bağımlılık yaratıyor.
Yaptırdığınız ve yaptıracağiınız işlemleri ve fotoları paylaşırsanız sevinirim.
Saygılar...

dovet' Alıntı:
95 model 2.0 vitara aldım sonunda aileye bende katıldım (fotolarını en kısa zamanda paylaşacağım) araç çok bakımlı değil ama fiyat uygundu , aracı kendi zevkime göre donatmak istiyorum inş yavaş yavaş , ankarada donanım motor hepsini yaptıracağım adreslere açığım :D
Hayırlı olsun.
2.0 V6 güçlü ve keyifli bir araçtır.
İnşallah ciddi bir sorunu yoktur, çünkü v6 biraz teknolojik bir motora sahip olup anlamayan ustaların kurcalamasıyla, baş ağrıtır.
Bu nedenle bakımlarını mutlaka tecrübeli bir ustada yaptırın.
2h normal arkadan çeker, 4h hızlı dört çeker, 4l ise ağır devir dört çekerdir.
2h normal otomobil gibi, 4h karlı çamurlu çok ağır olmayan zeminlerde, 4l ise daha ciddi kar-buz, çamurda kullanılır, 4h ve 4l kesinlikle kuru sert zeminde kullanılmamalıdır, benden bu kadar daha ayrıntı için forumu iyice araştırın.

Aracınız hayırlı olsun. Sorduğunuz sorular ile ilgili olarak Abdullah bey kısa bir açıklama yapmış, bana kalırsa forumda çokca yazıldığı için bende tekrara girmeyeyim. Eski konulara bakıverin ;)

cevaplar için çok teşekkürederim :D ilk arızamızı marş dinamosundan verdik onu yaptırdım o sırada ustadan öğrendim vitesleri 1 gün boyunca boşta diye 4 çekerlede gezdim :D ama neyseki sonunda öğrendik , samsuna gidicem orda çektiğim fotoları eklerim en kısa zamanda...

Merhaba,kucuk bir not ta benden olsun.Eger arazi sanzimanindaki N (bos) konumuna alsaniz zaten araciniz hic yurumezdi.
Yani bosa aldiginizda ana sanzimaninizi da bosa almis oluyorsunuz.Boylece arac genel bos konumuna geciyor.

İyi günler
Aracınızı iyi günlerde kullanmanız dileğiyle
Saygılar
Batuhan

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan samsuna gidiyorsan sakın fam otoya gitme tavsiye etmem yetkili servise git arkadaşım....

hayırlı olsun hemşerim samsuna gidiyorum demişsin onun için hemşerim dedim,ben yıllardır 1.6sını kullandım şuan yeni sayılır 2000 v6 96 modele terfi ettim inşalla bisıkıntı olmaz çünkü 1.6lardan daha güçlü ve saylam yapıya sahip nevarki arkadaşların dediyi gibi her ustani anlamıyacayı bir araç neyse ikimizede hayırlı olsun inşallah bir sıkıntı yaşamassınız,tabi bende,kazasız iyi günlerde kullanın.

herkeze teşekkürler dilekler ve cevaplar için...
şuan samsundayım ama önemli bir durumda aracımı ankarada yaptırmayı düşünüyorum çünkü samsunda hiç bir yer bilmiyorum...
VE BİR SORUM OLUCAK benim aracım 2.0 gaz ayarı yaptırmadım ve burada gaz litre fiyatı 3 tl , km başına 47 kuruş yakıyor
NORMALMİ olanlarla kıyaslasak?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.