Sonunda Bende Aldım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mertkertan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,780

Etiketler
IMG 3687 1
IMG 3687 1
IMG 3689

IMG 3688 1

merhabalar çok uzun zaman oldu başka işler girdi araya ve zaman bulmadım inşallah artık üstünden inmeyi düşünmüyorum off road dan çok anlamam ama kaşıntı başladı ufaktan arazi gezilerine başladım kalın sağlıcakla hepinize iyi bayramlar dilerim
saygılar
Mert

Öncelikle herkese merhaba,

Yeni konu açıp ta kalabalık etmek istemedim. Benimde durumumu bu konu başlığı ifade ediyor. Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum ve 1 senedir de ciddi ciddi aratştırıp bütçe ayırdığım hayalime kavuştum denebilir.

Bugun itibari ile bende 110 luk defender ıma kavuşmuş bulunmaktayım. Aslında tamda bi kavuşma olmadı ama olsun, her işte bir hayır vardır dedik. Aracı bu sabah almak için beklerken eski sahibi arıza verdiğini ve servise gitmek zorunda olduğunu söyleyince başımdan aşağıya kaynar sular döküldü.

Aslında iyiki de öle olmuş yoksa aldıktan sonra daha büyük sorunlar yaşabilirdim. Debriyaj balatası bitmiş ve bir kaç yerede zarar vermiş ( deb. çatalı,çatal topuzu, alt merkezi ve alt merkez çubuğu ve en önemlisi devirdaim arızalı onuda tespit etmiş olduk.) Bu masraflarıda satıştan düşünce açıkcası koca oğlana şimdiden kanım ısınmaya başladı. Yarın inş. toparlabıp ayağa kalkarsa işte ozaman tamam.

Öncelikle herkese merhaba,

Yeni konu açıp ta kalabalık etmek istemedim. Benimde durumumu bu konu başlığı ifade ediyor. Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum ve 1 senedir de ciddi ciddi aratştırıp bütçe ayırdığım hayalime kavuştum denebilir.

Bugun itibari ile bende 110 luk defender ıma kavuşmuş bulunmaktayım. Aslında tamda bi kavuşma olmadı ama olsun, her işte bir hayır vardır dedik. Aracı bu sabah almak için beklerken eski sahibi arıza verdiğini ve servise gitmek zorunda olduğunu söyleyince başımdan aşağıya kaynar sular döküldü.

Aslında iyiki de öle olmuş yoksa aldıktan sonra daha büyük sorunlar yaşabilirdim. Debriyaj balatası bitmiş ve bir kaç yerede zarar vermiş ( deb. çatalı,çatal topuzu, alt merkezi ve alt merkez çubuğu ve en önemlisi devirdaim arızalı onuda tespit etmiş olduk.) Bu masraflarıda satıştan düşünce açıkcası koca oğlana şimdiden kanım ısınmaya başladı. Yarın inş. toparlabıp ayağa kalkarsa işte ozaman tamam.
Selamlar hayırlısı olsun kazasız belasız sağlıkla kullanın resimleri bekliyoruz :smiley:)

IMG 9686
IMG 9687
IMG 9689
IMG 9691

Aldığımız gibi devirdaim motorunu ve denriyaj kısmını (baskı balata,debriyaz merkezi,çatal,topuz vs) kısımlarını değiştimek durumda kaldık. Şimdilik bukadar masrafla kurtulduk Bakalım ilerleyen günlerde nelerle karşılaşacağız.

Arkadaşlar hayırlı olsun. İki aracında lastik/jantlarını beğendim. jant ve lastik konusunda bilgi verebilir misiniz?
93 defender pick up sahibiyim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR