Sizce Kyron Almalı Mıyım (duster'dan Sonra) ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SERKANEFE Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 68
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,416
Ynt: Sizce Kyron Almalı Mıyım (duster'dan Sonra) ?

maalesef herkes gibi sizde başkaları için yaşayanlardansınız sanırım.ben onbir yıldır aynı aracı kullanıyorum ve inanın sattığımda ilk alacağım şey ondan daha eski bir araç olacak.(aracımı sıfır almıştım 2004 yılında vw transpoerter t5 camlıvan) başkalarının gözünde senin nasıl göründüğün mü önemli yoksa senin gözünde kendi yaşamın mı.ben aştım sizde aşın bu düşünceleri.hayat akıp gidiyor ve bunu en güzel şekilde yaşamaya bakın derim.saygılarımla.bugün sizin aracınıza göre size davrananlar sizce dostmu oluyor bence değil.saygılarımla

Etiketler

Bende bu araçlarla makam prestij vs olaylarının ilişkilendirilmesini hiç anlamlandıramıyorum.
200 kişilik şirketi yöneten adam kendine yakışan arabayı alır tabi ne de olsa vergisini öyle ya da böyle ödeyecek. Geri kalan bizler için gereksiz şeyler bunlar, çünkü pratikte benim için bir işlevi yok o türden bir lüks anlayışının. Ha 4x4 şanzımanı beni ilgilendiren şartlarda iş görüyor mu? Ne kadar yakıyor? Araba dert çıkarttı mı dağda mı geziyorum yoksa sanayide mi? Beni bunlar ilgilendirir.

Biraz öyle bir durumum var açıkcası. Evlilik belimi biraz büktü, haricinde rexton veya cla 220 düşünüyordum.

Hem biraz konfor hem güvenlik hemde otomatik vites.. Ucuz oluşu, mercedes güvencesi bunlar cezbediyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Duster'ı aldığım zaman aynı fiyata golf alabilirdim. Hiç birşey umrumda olmadı, herşeyiyle kabüllenip aldım tepe tepede kullandım.

Şimdi biraz durum değişti açıkcası.

O mercedes güvencesi olan araçlar hakkında bu sitede pek iyi olmayan şeyler de okumuştuk vakti zamanında. Bir dönem otomatik şanzımanların hepsi değişmiş miydi garanti kapsamında neydi? Duster'ların da hepsi sizinki kadar sorunsuz çıkmadı, kimine çürük elma düştü. Bu işler malesef böyle, ne de olsa arabanın üzerinde mercedes audi toyota vs yazmıyor çürük elma olasılığı da artıyor. Sizinki 4 senedir sorun çıkarmadıysa ben olsam onu üretim hatası olmadığı onaylanmış araba sayardım... yeni aldığınız da öyle mi olacak yeni evlenmiş belki de borca vs girmişken bir de ordan ilave masraf çıkmayacağına emin misiniz?...

Neyse benden bu kadar. Bu tür kararların mantıkla verildiğine pek şahit olmadım, o yüzden daha fazla yazmayalım ;)

Haha işte bende ki korkuda burda başlıyor, doğru söze ne hacet.

İkinci el araç kapalı kutu gibidir. Evet şans faktörü burada devreye giriyor. Ama sizden önceki sahibi ile görüşme esnasında, aracın internetteki satış metninde ve özellikle şoför koltuğu aslında dikkatli bakılırsa size aracın halini anlatır. Mesala ben ikinci el araçta ilk baktığım kısım iç taragı olur,içinde sigara içilmiş,havalandırma ızgaraları kırık,direksiyonu ve koltuğu yıpranmış ön göğüs kısmından seyir halinde takur tukur sesler gelen bir aracı asla tercih etmem her ne kadar götürdüğüm usta bu arabanın kazası yok, motoru çok iyi dese bile tercih etmem. Araba zevk işidir, şayet sürdüğüm araçtan zevk almıyorsam motoru süper olsa ne yazar? Tabi bunlar kendi görüşüm, mutlaka motorun ve aracın yürürü çok önemli asla bu konunun ustasına göndermeden alınmaz fakat iç kısmına da bakmanız şiddetle tavsiye edilir, ha birde servis kayıtlı olmasına dikkat edin.

lucias' Alıntı:
İkinci el araç kapalı kutu gibidir. Evet şans faktörü burada devreye giriyor. Ama sizden önceki sahibi ile görüşme esnasında, aracın internetteki satış metninde ve özellikle şoför koltuğu aslında dikkatli bakılırsa size aracın halini anlatır. Mesala ben ikinci el araçta ilk baktığım kısım iç taragı olur,içinde sigara içilmiş,havalandırma ızgaraları kırık,direksiyonu ve koltuğu yıpranmış ön göğüs kısmından seyir halinde takur tukur sesler gelen bir aracı asla tercih etmem her ne kadar götürdüğüm usta bu arabanın kazası yok, motoru çok iyi dese bile tercih etmem. Araba zevk işidir, şayet sürdüğüm araçtan zevk almıyorsam motoru süper olsa ne yazar? Tabi bunlar kendi görüşüm, mutlaka motorun ve aracın yürürü çok önemli asla bu konunun ustasına göndermeden alınmaz fakat iç kısmına da bakmanız şiddetle tavsiye edilir, ha birde servis kayıtlı olmasına dikkat edin.

Kesinlikle katılıyorum, dün oturdum sikayetvar.com 'dan kyron hakkında sonra ssyangong hakkında sonrada Duster hakkında neleri okudum, sonra civic sonra mercedes ve bmw şeklinde ilerledim. Tamamen şans. Bizim offroad grubumuzda, aracını pek zorlamayan bi abimiz var, yaptığımız bir gezide biraz zorladı aracını araç tırt, triger kayışının oraya toprak kaçmış..

Alırken dediğiniz gibi önce içine, sonra servis kayıtlarına, sonra, tüv türk araç muane kayıtlarına bakıp, expertiz raporları ilede inşallah alıcaz. Sonrası... Sonrası Allaha kalmış, varsın ozaman sorun çıkarsın kefilim, yaptırılmıcak şeyler değil.

Kayronda Trigerin, zincir olduğunu biliyoruz değil mi?

tarot_12' Alıntı:
Kayronda Trigerin, zincir olduğunu biliyoruz değil mi?

Evet zincirmiş, her araçta yok veya üst sekment araçlarda var.. Araç çok iyi.. 1 ay sonra alıcam kafaya koydum :smiley:

Bunlar şans işi olduğu kadar biraz da istatistik işi, yeni araçlarda en çok arıza ihtimalinin çinli markalarda, en az arıza ihtimalinin ise de bilindik malum markalarda olduğuna emin olabilirsiniz. Dacia, ya da Ssangyong nerelerde bilmiyorum, isterseniz bu siteyi biraz karıştırın belki birileri kayıt tutmuştur http://www.reliabilityindex.com/top-100 İstisna çürük elmalar ise hepsinde olabilir arada bir. O bir yana ikinci el araba ayrı bir konudur, 40bin km'de olduğunu sanarak aldığınız araba 140bin km'de de olabilir. Google'dan şöle bir "kilometre tamiri" diye aratın, bakın ne meslekler türemiş...

hocam kyron veya kyron sporta binme test sürüşü yapma fırsatınız oldumu , dusterla sürüş kullanım farkı açısından .bende duster kyron sport arasında gidip geliyorum.kullanıcı yorumlar çok önemli

Duster'ı her koşulda kullandım. Duster ile soruların olursa seve seve cevaplarım.

Kyron yerine korondo demek istediniz sanırım ?

pardon korondo sport diyecektim.hem duster hemde kyron kullanmış birinin yorumunu arıyorum.kyron ile krondo sport şanzıman ve motor arasında çok fark yok şase dış görünüm faklı diye biliyorum.

Benim yakışıklıda bu

2edb00010b737ba19b2a7adb28e276b1.jpg
15ddd79256f31a8a79df89dfa15b120c.jpg
866436c1121d77d46278f8f9ef117246.jpg
59869ee163f0e1a97a89d77c9b9e7fc2.jpg

Korondo kullanmadım açıkcası 4x4 'leri biraz pahalı geldi bana.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR