Sivil Savunma Müdürlüğü'ne Gönüllülük Kaydı Hakkında?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan iceman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,927
Ynt: Sivil Savunma Müdürlüğü'ne Gönüllülük Kaydı Hakkında?

ya arkadaslar ben bayagi uzakta idim simdi sivil savunma/ arama kurtarma gönüllüleri de itfaiye ye mi aktarildi
artik sivil savunma olmayacak mi?AFKOM mu bakacak bu islere? cehaletimi aydinlatin

Etiketler

sivil savunmanın bir merkezde toplanması bence iyi yanlız sivil katılımlar nasıl gerçekleşiyor.... şimdi nasıl değişimden sonra nasıl olacak ?

Orhan abi onlarda bilmiyor nasıl olacak.
yeni kurulan Afet Genel Müdürlüğü'de duruma adapte olmaya çalışıyor.
devlet babanın işleri karışık işin özü :smiley:

tamam, bayram programina bakalim kocaeli itfaiyenin ona göre bulusur konusuruz

İbrahim hocamında dediği gibi ne nasıl olacak kimse tam olarak bilmiyor . Sivil katılım konusu da aynı durumda . Ama mutlaka oturacaktır . Tabi bu oturma rahat 6 ay alır sanırım . Fazla mı iyimserim acaba ...

14- 18 aralık tarihli eğitime katılıcam bende merak ediyorum gönüllükle ilgili ne olucak umarım 14 - 18 arası net bişeyler öğreniriz

çok yakında itfaye gönüllüsü kursu var ilgili bir konu başlığı var bunun dışında sivil savunma ile ilgili bir bilgiyi bende merakla bekliyorum

Bugün sivil savunma gönüllüsü olarak kayıt yaptırdım.Valilikte onaylanması 10-15 günü bulur dediler.Ekipman olarak çok zayıflar.Zodiak yırtık,tamir edilmemiş.Çok şey yazardım ama yazmayacağım.Acilen bir düzene sokulup sıkça denetlenmesi şart.İntikali kolay olabilecek yere kurulup şehir trafiğine takılmayacak şekilde konumlandırılmalıdır.

Dogus AYDIN' Alıntı:
Bugün sivil savunma gönüllüsü olarak kayıt yaptırdım.Valilikte onaylanması 10-15 günü bulur dediler.Ekipman olarak çok zayıflar.Zodiak yırtık,tamir edilmemiş.Çok şey yazardım ama yazmayacağım.Acilen bir düzene sokulup sıkça denetlenmesi şart.İntikali kolay olabilecek yere kurulup şehir trafiğine takılmayacak şekilde konumlandırılmalıdır.

malesef bu eksikleri gidermek sizin gibi taze kanlara düşüyor.

Bu konuyla alakalı planlarım var.Bakalım inşallah faydası olur.

Dogus AYDIN' Alıntı:
Bu konuyla alakalı planlarım var.Bakalım inşallah faydası olur.

yılmadan peşini bırakmadan mucadele ediniz lütfen hem kendiniz hem cevreniz için.... faydasını inşallah göreceğiz. kolay gelsin

Aslında eğiitimler bölgenin coğrafi şartlarına,koşullarına göre yoğun bir şekilde yapılmalı.Benim yaşadığım bölgede en fazla sel felaketi yaşanıyor başka bir örnek de Afyon deprem bölgesi oranın eğitimi daha farklı olmalı.Kısacası eğitim planları da revize edilmeli.

Dogus AYDIN' Alıntı:

doğuş bey merhaba;
hangi şehrimizde yaşıyorsunuz bilmiyorum. ama anladığım kadarıyla afyonda yaşıyorsunuz. afyon ilinde ekipman sorunu yok. yeteri kadar ekipman ve yetişmiş personel var. 11 ilimizde bölge müdürlüğü bazında bulunan birliklerimizden biride afyondadır. birlik binalarıda diğerleri gibi şehir merkezinin dışında konumlandırılmıştır. ulaşım acısından çıkış noktaları hep şehir dışından yapılır.

sivil savunma temel olarak gönüllüleri organize etmek eğitmek ve afetlerde kullanmak maksadıyla vardır. istanbul ilinde eğitim almış 15 binin üzerinde gönüllümüz var. bu sayı kadarda halk eğitimi almış gönüllülerimiz var. sizlerin katılımıylada daha fazla büyümekte bu sayı.

Öncelikle Hayırlı olsun .

Evet Önemli birliklerden biri Afyondadır . Bazı Sivil Savunma İl Müdürlükleri Ekipman sıkıntısı çekse de Genel anlamda ve Birliklerde Ekipman sıkıntısı yoktur . Sivil Savunma ekipman açısından ciddi bir zenginliğe sahip diyebiliriz hatta ...

Bununla birlikte Sistem oturduktan sonra yeni bir belgelendirme ve akreditasyon sistemi getirilecektir . Zira Sivil Savunma Teşkilatı 17 Aralık itibarıyla feshedilmiştir . Dolayısıyla İlgili Sivil Savunma Mevzuatıda aynı akibete uğramıştır . Yeni kurum sistemi oturtmaya çalışıyor . Umarım kısa zamanda herşey yerli yerine oturur .

Afyon'da değil Antalya'da yaşıyorum.Eğitim konusu olarak örnekleme yaptım sadece.2 hafta önce sel felaketinde rafting kanosu olmadığı için vatandaşın birisi sulara kapılıp çamura saplanmış cesedi bulundu.Diğeride rafting kanosu olan bir vatandaş tarafından 7 saat sonra kurtarıldı.Gönüllü üye sayısı 90 siz bunu 45 olarak düşünün.Çünkü bir kısmı mezun olan üniversite öğrencisidir.1 milyon 300 bin nufusa sahip.Bu rakam yazın katlanıyor.Durup göreceğiz bakalım herkesin zamana ihtiyacı var.Fakat fazla geç kalınmamalı.Teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,446
Kayıtlı Üye Sayımız
172,102
Kaydolan Son Üyemiz
musti44900

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR