Serbest Muhabbet Köşesi (Trekking)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15,984
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 618,447
Ynt: Serbest Muhabbet Köşesi (Trekking)

Canımmm, Teşekkürler ediyrum, Ankara'dan da kucak dolusu sevgiler, çok öpüyorum seni :smiley:

Etiketler

Değerli Dostlar,
İstanbulda benim gibi orta yaşlılara göre günlük doğa yürüyüşleri için önerebileeğiniz grup veya kuruluşlar varmı ?
Yazabilirseniz müteşekkir kalırım.
Sevgiler

Sevgili Ceranus,
Yardım konusundaki hızın gerçekten müthiş.
Çok teşekkür ederim.
Sevgiler

Zerrin kendisine cevap vermiştim ama bir kezde burdan yazayım :smiley: sitemizin Etkinlikler başlığı altında doğa sporları bölümünden yürüyüşle ilgili bilgilere ulaşabilirisiniz.. Yürüyüşlerimize bazı parkurlar hariç 7'den 70'e herkes katılabilir.

http://www.gezenbilir.com/index.php?board=266.0

tmm konusalım. Ben aslında bu spora DISCOVERY Channel'da izlediğim bir program sayesınde merak duydum.Orada EVEREST Dağına tırmanıyorlardı ilgimi çekti.

Çok süper bir belgeseldi, bende ikinci defa yeniden izledim tüm bölümlerini.

Orada TREKING mı yapıyorlar DAĞCILIK mı ?? Yani sürekli yürüyorlar ama dağa tirmanıyorlar.

Everes'te tırmanıyorlar, dağcılar çok sıkı trekkingcilerdir :smiley:

Peki TREKİNGci diyınce sadece yolda yuruyen bir grup ınsan mı akla gelmeli yoksa azda olsa dağa tirmanan bir grup sporcumu.

Dağcılar çok iyi trekking yaparlar ama her trekking yapan dağcı olmaz. Yürünen yollara doğanın içinde diyelim ve doğanın her koşulunda yürür trekkinciler, yani dağ, orman, kıraç, yağmur, kar her koşulda yürürler.

Dağcılık yüksek irtifa gerektirir. Örneğin dünyanın en zorlu dağı olan Everest 8.850 metredir.Özel ekipmanlar ve liderler tarafından tırmanışlar gerçekleştirilir.

Hmm peki sağolun. sizin tanıdığınız tekking yapmayı oğreten kısıler var mıı?? veya trekking kursları varmıdır ÇUKUR OVA ÜNİVERSİTESİ Dağcılık Bölümünde. yaz kursu gibi

Bu soruna ben yanıt veremiyorum, ama orta öğretim okullarının izcilik gruplarını araştırırsan daha kolay ulaşacaksın trekking yapanlara belki.

Daha çok trekking yapıyorum, ama dağcılığım ve kampcılım da var, hatta bu hafta sonu Işık Dağı Kamp ve Off-Road etkinliği yapacağız. Etkinlikler bölümünden konuyu inceleyebilirsin Ali.

Sen de önce trekking ile başla ve üniversiteye başladığın zaman da okulunun dağcılık klübüne üye olursun, ilerde iyi bir dağcı olursun.

Amacım o ama zaman neler gösterir belli olmaz :smiley: neyse bana olan yardımların için teşekkür ederim. bye bye

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.