S100 4X4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan keros Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 145
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 146,321
Ynt: S100 4X4

4 tane parabolik makas, 35 lastik peşinden kimse gelemez.. 4x4'ünün sıfırının bu kadar pahalı olmasının sebebi herşeyinin ABD'den gelmesi..

Etiketler

h.ber' Alıntı:
4 yıllık s100 4x4 kullanıcısıyım arazide beş para etmez. ufak bir çukura düştümü çıkmaz düz yol arabası.
kardeş yukarıdaki resimlere bakmıyorsun herhalde veya 4 yıllık kullanıcıyım diye atıyorsun
aracın altında lastik yoksa yani lastiğin dişsizse arac ne yapsın
ben bu araçla yol olmayan yerkerde yaz kış kömür çekiyorum resimlere iyi bak
karda beş para etmez diyen arkadaşlar arkaya veya öne zinciri koydun mu kar çamur dinlemez
yalnız zincirin 8,5 17,5 olacak kalın yani
ince zinciri parçalar

Kimsenin bir başkasının aracına beş para etmez demeye hakkı yoktur.'' h.ber'' isimli arkadaşımızın son yazdığı mesaj gözden kaçmıştır. Onun için şimdi sildim ve bu mesajı yok farzedin.

tonga selam..
kimsenin arabasını kötülemedim. herkezin arabası kendine iyidir.
bendeki araba 1986 orjinal 4x4 bir arabaydı. tekrar ediyorum araba 2100 kg.
ön arka 2 teker çukura girdiğinde traktör aradım. asvalt arabası.
kilitli difransiyel yok. tek güzel yanı parçası bol .

DODGE S100 YADA DİĞER 100 ´LÜK DİYE ADLANDIRILAR ARAÇLAR AZ BİR ZORLAMADA ARKA BİLYE' LERİ SIYIRIR.
DİFRANSİYEL AYARI KAÇAR. Lastiklere zincir değil: tank paleti taksan off road aracı olamaz.

Off-road yapmak ile, iş gereği köy yolları gibi çamurlu ve karlı yerlerde gezmek farklı şeyler..Bu araç CJ gibi tabii ki gezemeyecek. Bu faktörleri göz önünde bulundurun derim..

bizim kara denizde hala dodge 100 ler bolca miktarda kulanılıyor bir örnegide giresunda bizde var bu arac yılın dört mevsimi yalalara erzak taşır bizim yayla yolarıda asfalt degil malesef helede yagışlarla beraber yolda pek kalmıyor offroad ayrı bir olay iş amclı dört ceker kulanmak ayrı
onuda modifiye edersen dodgede kendinden istenenni verir bizdeki s 100 de motor dizel perkins şanzıman ve dif ler degiştirilmiş 1500kg yükle 8 saat tırmanıyor dik cıkışlar derin su gecişleri yogun camur yogun kar altında daha bu güne kadar yolda kaldıgını battıgını hatırlamam kulandıgı lastiklerde kışın petlasın bir lastigi kalın dişli 90cm dış capı var nt 3 tü galiba

Bu aracın tasarımı tamamen kendime aittir. sanal ortamda aracı kendi elimden geldigince offroada hazırladım. bu demek degildirki gercekte bu arac offroad aracı olmaz. aracı dogru ve düzgun bir sekilde ihtiyaclar dogrultusunda ve aracın sizden kendi istedigi teknik ekipmanlarla modifiye ederseniz. aşagıda goruldugu gibi safkan bir offroad aracına dönüşebilir.
ama bunun maliyetini dusunmek gerekir

43033852gv4.jpg

herkeze selam..
arkadaşıma s200 orjinal dizel lazım bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. düz yada arazili farketmez.

doç un görüntüde şahane olmuş ama reeli nasip olursa bence stepne için başka bi yer bul o ebatta bi lastikle güvercin takla atarsan cockpitten seni cımbızla ayıklarlar,6.2 gmc sierra k10 şaiye o kupa giydirilirse hiçte olmayacak bi tasarım değil sanki gmc nin yürüyeni mekaniği askamınkinden daha mukavemetlidir tahmin ederim.reel e dönüştürsende görsek imrensek

Maliyeti biraz fazla yukardaki aracın 4x4 ünun ikinci eli 15.000den başlıyor ve 15.000 denen araçda agır şantiye koşullarında kullanılmış şasesi egilmiş modifiyesinden çok bakımı tutuyor. ben gmc sierra degilde unimog üzerine bu kasayı düşünmüştüm :smiley:
ama askamında yürüyeni ve mekanigi küçümsenemeyecek kadar iyi. askam mekanigine modifiye edecek parca yok dolayısıyla her parcasını itiniyla elde yapmak gerekiyor buda maliyetini katlıyor. en mantıklısı bir unimog şasesi bulup üstüne bu kasayı giydirmek gibi. ama bu konuda unimogla ugrasanlardan tavsiye almak lazım

Askam'ın mekaniği, komple Amerikan olduğu için modifiyesi kolay... Dingiller Dana44 olduğu için kilit vs bulmanız çok kolay.. 5 ileri şanzımanları eaton, arazi şanzımanı rockwell..
bence As250'yi hafifletip, 4.5" CJ makası adapte etmek lazım...

Yalova'da unimog şasesi üzerine yapılmış As250 vardı... 11.000ytl istiyorlardı geçen sene..

4WD' Alıntı:
Maliyeti biraz fazla yukardaki aracın 4x4 ünun ikinci eli 15.000den başlıyor ve 15.000 denen araçda agır şantiye koşullarında kullanılmış şasesi egilmiş modifiyesinden çok bakımı tutuyor. ben gmc sierra degilde unimog üzerine bu kasayı düşünmüştüm :smiley:
ama askamında yürüyeni ve mekanigi küçümsenemeyecek kadar iyi. askam mekanigine modifiye edecek parca yok dolayısıyla her parcasını itiniyla elde yapmak gerekiyor buda maliyetini katlıyor. en mantıklısı bir unimog şasesi bulup üstüne bu kasayı giydirmek gibi. ama bu konuda unimogla ugrasanlardan tavsiye almak lazım

geçen yıl sahibinden.comda yalovadan bi doç görünümlü unimog vardı.gayet düzgündü.cuk oturmuş unimoga .uğraşanın çektiği cefa cabası.telecomdan çıkma kısa şasili bi unimog var sahibinden.com da.ama unimogla bi yerden bi yere gitmek kaplumbağa ömrü gerektiriyo.son hız 75 80 filan herhalde.gmc ye çalışılsa onroad performans biraz daha iyi olur bence.
benim fantazimde sağlık bakanlığından çıkma ambulans gmc van kupayı sierraya gidirip 4x4 bi wan.A takımının minibüsü gibi bişi astar mat renk.

ben bugüne kadar bu bölüme bir şey yazmadım dodge ile ilgili kimi arkadaşlar kullandığından bahsediyor ama kimisi arazide iyi değil iş yapmaz felan diyor ama arkasına pulluk takıp bir çift sürmedim onun haricinde her şeyi yaptım size fotoğrafları göstermek isterdim babam 94 yılında orman dan ihaleyle s100 almıştı 2 sene benzinli kullandım sonra babam bir yerden 50 nc motoru aldı oda sorunlu cıktı ama canakkalede new holland servisinde dedem komple motoru yaptırdı ve araca taktırdık o gün den buyana kulandım yeri geldi o kadar hor kullandım bizim köyde arkadaşların traktörlerle arka arkaya bağladım keşke gösterebilseydim kaç defa aracı deviriyordum ama ben öylede bi arazi aracı bilmiyorum babam doç,u köyden bir balıkçıya verdi ben onu vermezdim cok anısı var bende ama şu askerlik bitsin zaten çiftlik te 4 tane international yatıyor doç la aynılar zaten cok değişik bir şey bir fark yok aralarında bu sitede bana cok yardımcı oldu şu askerlik bitsin benim amerikanı göstereceğim nasıl bir canavar olduğunu....

Bu araçlar bizim şantiyelerin bel kemiğidir. İş makinasının kova yırtılır gelsin doch, çimentoya gider 2 ton yükler gelir. Bu kadar kötü şartlarda kullanılırdı hala banamısın demezdi. Çok sağlam çok..

jeep' Alıntı:
Bu araçlar bizim şantiyelerin bel kemiğidir. İş makinasının kova yırtılır gelsin doch, çimentoya gider 2 ton yükler gelir. Bu kadar kötü şartlarda kullanılırdı hala banamısın demezdi. Çok sağlam çok..
göktuğ abi sanal ortamda doç nasıl durmuş gördünmü senin jeep kadar esnek olmasda belli aşamalardan sonra biraz daha esnetebiliriz diye düşünüyorum...........

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR