Ruhsata İşli Olmayan Çeki Demiri için Uygulanan Cezai İşlemler Nelerdir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mystic Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 128,154

mystic

Ana Kamp
Yer
izmir
2010 model aracımıza çeki demiri taktırdığımda ruhsata işlenmediğinden dolayı karavan çekerken , trafik cevirmesinde ne gibi işlem yapılır
bazı görevliler aracın kapatılacagını söyluyor . Bazı görevlilerde tam tersi cezası vardır ceza kesilir baska işlem yapılmaz diyor.

Ayrıca Yeni aracın 3 yıllık vizesi var Çeki demiri takıldığında ruhsata işlendiğinde vizesi her yıl tazelenmesimi gerekiyor ? Bunun gibi farklı duyumlarım var

Bu işin gerçeği nedir Bilgili üyelerin yardımlarını rica ediyorum

hayırlı bayramlar diliyorum

Mustafa&Mystic

Etiketler
Ynt: Ruhsata İşli Olmayan Çeki Demiri için Uygulanan Cezai İşlemler Nelerdir?

Çeki demirinin takılması aracın nezamanda bir muayenesinin yapılacağını etkilemez, eskiden nasılsa yine öyle muayane olacak...
Peşinizde karavan yokken, trafik kontrolünde, takılı ama işli olmayan bir çeki demiri vakkası tesbit edilmiş deyil...
Peşinizde karavan takılıyken, işli olmayan çeki demiri ile yakalanırsanız, aracın bağlı olduğu il plakasına göre ceza kesmekden, aracı bağlamaya ve ruhsatın yarısına el koyup, çeki demiri tesbiti istemeye kadar farklı cezalar yazabilirler...
Asıl önemli olanı atlıyorsunuz, işli olmayan demirle trafik kazasına karışırsanız, sigortaya göre %100 haklı olsanız bile haksız sayılırsınız, kesilen trafik cezasıda hediyesi olur..Hele birde ölümlü bir kazaya karışırsanız, vay halinize...Bence çeki demirini kesinlikle aracın ruhsatına işletin...

Teşekkur ederim

Benim aradaığım soruların tamamına cevap verdiniz

Hoşca kalın..

Az önce Marka, model ismi vermeyeyim, Çeki demiri yüzünden tatsız bir konuma yaptım. Söylediğine göre çeki demiri, markanın orijinal çeki demiri bile olsa makina mühendisleri odasından onay almak gerekiyormuş. Herhalde bedava imza atmazlar... Firma temsilcisi arkadaşa: Markanın kendi mühendisi yazıp çizmemiş mi? onaylamamış mı, orijinal parça değil mi, kutunun içinden hiç belge çıkmıyor mu gibi sorularıma net cevap alamadım. Neyse yarın başka bir markanın servisini arayacağım, markaya özgü bir durum mu genel bir uygulama mı diye.

arkadaşım iyi günler
biz izmirde çeki demiri imalatı yapıyorum. bahsettiğiniz olay şu şekilde oluyor. siz çeki demirini bağlatıyorsunuz. çeki demirini bağlattıgınız yerin bu çeki demirini sizin aracınıza takabilmesi ve sizin geerkli işlemleri yaptırabilmeniz için takılan çeki demirinin E belgeli olması gerekmektedir. imalat işi bittiktten sonra makina mühendisi bu bağlatıyı onaylayıp gerekli dosyasını oluşturur. gerekli yerlere gerekli harçlar yatar ve aracınız fenni muayeneye girmeye hazır dururma gelir.
saygılar

aracinizda ruhsata isli olmayan ceki demirinin bulunmasi trafik kazasi yaptiginizda size kusur verilmesine etki etmez yaptiginiz kazada hakliliginiza veya haksiz olmasina etkisi yoktur.Kaza yaparsaniz kusurlar tespit edilir ve islem ona gore yapilir ancak sigorta mevzuu farkli aractaki usulsuz teknik degisiklik bir kazaya sebep olduysa veya isli olmayan ceki demiri varkan ve arkanizda romork takiliyken karistiginiz kazalarda sigorta konusunda bir cok sikintilar ortaya cikabilir sigortadan tamamen yararlanamayacaginiz durumlar ortaya cikabilir

tuncbozkurt' Alıntı:
arkadaşım iyi günler
biz izmirde çeki demiri imalatı yapıyorum. bahsettiğiniz olay şu şekilde oluyor. siz çeki demirini bağlatıyorsunuz. çeki demirini bağlattıgınız yerin bu çeki demirini sizin aracınıza takabilmesi ve sizin geerkli işlemleri yaptırabilmeniz için takılan çeki demirinin E belgeli olması gerekmektedir. imalat işi bittiktten sonra makina mühendisi bu bağlatıyı onaylayıp gerekli dosyasını oluşturur. gerekli yerlere gerekli harçlar yatar ve aracınız fenni muayeneye girmeye hazır dururma gelir.
saygılar

Siz çeki demiri imalatı yapabilirsiniz.Bu trafik akışı dışında bulunan Traktör benzeri ziraat da kullanılan araçlardır.
"siz çeki demirini bağlatıyorsunuz. çeki demirini bağlattıgınız yerin bu çeki demirini sizin aracınıza takabilmesi ve sizin geerkli işlemleri yaptırabilmeniz için takılan çeki demirinin E belgeli olması gerekmektedir."

Bu cümle ile neyi anlatmak istediğinizi anlayamadım,galiba şunu demek istediniz?
Ben üretiyorum,
Peki siz belgesiz çeki demirini nasıl yapıyorsunuz?

Çeki Demiri Bağlantı işlemi:Her marka ve modele göre Projeli olan çeki demirini alıyor,faturalı olarak
yetkili yerde bağlantısını yaptırıyor EK1 belgesini düzenleyerek TUV muayenesinde olur aldıktan sonra Ruhsatınıza işletiyorsunuz.Bu arada yapılan işlemden doğan harçları da ödüyorsunuz.
kolay gelsin.

tabikide çeki demiri bağlantıları E belgeli olarak gerçekleştiriyoruz.

Bu "E" belgesini bende anlamadım. acaba "CE" belgesi olmasın yani bizdeki karşılığı TSE olan Tüm dünyada ise CE diye bilinen ve malzemenin kalitesinden tutunda malzemeyi üreten işçinin kalifiye olduğu anlamına da gelen bir çeşit uluslararası standart.

tuncbozkurt' Alıntı:
tabikide çeki demiri bağlantıları E belgeli olarak gerçekleştiriyoruz.

İletinizde E belgeli çeki demiri imal ettiğinizi yazmışsınız.
İmal mi ediyorsunuz,yoksa Hazır olan E belgeli çeki demiri montajı mı yapıyorsunuz?
Açıklığa kavuşsun lütfen!

E belgeli çeki demiride üretiyoruz, E belgeli çeki demiride satıyoruz.

selamınaleyküm benim 99 foresterim var çeki demiri taktırmak ruhsata işletmek falan ne kadar masrafım çıkar bilgi verebilirseniz sevinirim saygılanımla

selam kamil bey;
istediğiniz araca uygun çeki demirinin bağlantı elemanarı, çeki demiri ve araç üzerine montajı 450 tl +KDV dir. Eğer ruhsata işletmek isterseniz 260tl proje masrafı vardır.
saygılar

Ynt: Ruhsata İşli Olmayan Çeki Demiri İçin Uygulanan Cezai İşlemler Nelerdir?

1992 model askeriyeden cikma Land Rover Defender aracim var.Aracin arka ceki demiri aracla ozdeslesmis olmasina ragmen ruhsata isli degil.
Ne yapmak lazim anlamadim ki ??

Çeki demiriniz ruhsata işli değilse muayneden geçebilirsiniz.

Aracımı yeni aldığımda üstünde çeki demiri vardı ruhsat yenilenirken memur ruhsata çeki demirini yazmamış.
2 yıl sonra muayne zamanı geldi tüv e gittim tüv çeki demiri ruhsata işli değil diye hafif kusur yazmış.

Hafif kusur alınca çekinin yazılmamış olduğunu farkettim. Sonradan trafik şubesine gittim aracın dosyasına baktılar dosyada çeki demiri gözüküyordu hemen ruhsata yazdılar.

arkadaşlar selam

her marka ve araca uygun çeki demiri imal ve montaj işlemleri ve römork imalatımız mevcuttur.
ilgilenen arkadaşlar www.romakromork.com sitesinden gerekli bilgileri alabilir.

saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR