RC Toyota Hilux Projem...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ACatlıkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,210
Ynt: RC Toyota Hilux Projem...

Teşekkür ederim yazınız için ancak şunu belirteyim axial scx10 bence en iyi scale(gerçekci) ve en iyi offroad aracıdır fiyatı yüksek oldugu icin tercih edemedim.Ama Ali fuat abiye en başta söyledigim gibi çok gercekci olmasını isterse ayrı araçlar var diye belirttim bunlardan en önde geleni tamiya cc-01 dir.High lift araçların kepleri cok yuksek oldugu icin biraz uzak kalıyor bana göre gerçekcilige.Ama mini rock crawler hem arazi kabiliyeti hem tırmanışcılıgı hemde üzerine koyacagınız kep'in güzelligine bağlı olarak digerlerinden çok geri kalmıyor üstelik 300-400 tl gibi elle tutulur fiyatlara uygun ve güclü bir araç yapabiliyoruz.Bu nedenle tercihimdir ayrıca herkese tavsiye ederim scx10dan 10 cm kısadır ancak arazi kabileti daha yüksekdir.Şuanda bizim aracın kepi(kaportası) el yapımı ve yapım aşamasında oldugu icin kötü görünüyor tamamlandıgında çok değişik görüntü verecektir :smiley:

Etiketler

Teşekkür ederim yazınız için ancak şunu belirteyim axial scx10 bence en iyi scale(gerçekci) ve en iyi offroad aracıdır fiyatı yüksek oldugu icin tercih edemedim.Ama Ali fuat abiye en başta söyledigim gibi çok gercekci olmasını isterse ayrı araçlar var diye belirttim bunlardan en önde geleni tamiya cc-01 dir.High lift araçların kepleri cok yuksek oldugu icin biraz uzak kalıyor bana göre gerçekcilige.Ama mini rock crawler hem arazi kabiliyeti hem tırmanışcılıgı hemde üzerine koyacagınız kep'in güzelligine bağlı olarak digerlerinden çok geri kalmıyor üstelik 300-400 tl gibi elle tutulur fiyatlara uygun ve güclü bir araç yapabiliyoruz.Bu nedenle tercihimdir ayrıca herkese tavsiye ederim scx10dan 10 cm kısadır ancak arazi kabileti daha yüksekdir.Şuanda bizim aracın kepi(kaportası) el yapımı ve yapım aşamasında oldugu icin kötü görünüyor tamamlandıgında çok değişik görüntü verecektir

Kesinlikle Scx10 cok iyi bir scale . Tamiya cc-01 de cok hosuma giden bi scale . Mini rock crawler mantıklı gelmeye basladı bende oyle bişey toplayabilirim . Mini rock crawlerin şasisine uygun gercege yakın bi kep alıp toplamak daha iyi olur diye düşünmeye başladım . Öneriniz için teşekkür ederm .
Örnegin şöyle bişey alıp yapılabilir .

Böyle bi kep alıp mini rock crawlere oturtabilirmiyiz acaba ?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-hobi-oyuncak-rc-model-porsche-gt3-rs-rstb45-35-cm-uzunluk-63297954/detay/?

Tkn61' Alıntı:
Kesinlikle Scx10 cok iyi bir scale . Tamiya cc-01 de cok hosuma giden bi scale . Mini rock crawler mantıklı gelmeye basladı bende oyle bişey toplayabilirim . Mini rock crawlerin şasisine uygun gercege yakın bi kep alıp toplamak daha iyi olur diye düşünmeye başladım . Öneriniz için teşekkür ederm .
Örnegin şöyle bişey alıp yapılabilir .

Böyle bi kep alıp mini rock crawlere oturtabilirmiyiz acaba ?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-hobi-oyuncak-rc-model-porsche-gt3-rs-rstb45-35-cm-uzunluk-63297954/detay/?

Tabiyki biraz el işciligi ile tam oturtmak mümkün her türlü aracı yapabiliriz.:smiley:

Aracımızın ESC(electronic speed control) cihazıda bugün elimize ulaştı...
Sıradaki hedefimiz lastikler ve ardından kumanda takımı....

SAM 3332a

Kumanda ve alıcıyı aldıktan sonra aracı topladık.Aracı yürütmek icin sadece lastiklerimiz kalmıştı.Onlarıda başka bir aracdan sökerek idarelik tamamladık.Asıl offroad lastiklerimizin siparişini verdik.Lastikler geldikten sonrada kep'i yapmaya başlayacağız...

SAM 3458

SAM 3476

SAM 3485

Beklenen siparişimiz geldi ve lastiklerimi taktık ve hemen çamura daldık ancak bir sorun vardı ön difransiyel kilidi kitli değildi buda bize sorun çıkartıyordu.Difransiyeli kitlememiz için ya yeni difransiyel alacaktık yada çeşitli yöntemlerle %100 olmasada kitleyebiliyorduk.Bizde yurt dışından difransiyel getirmek yerine kendimiz yapmayı tercih ettik.Bunun içinde gres yağı ve un kullanarak gres yağını katılaştırıp difransiyelin içine sıvadık.Sonuç olarak difransiyel %70-80 civarlarında kitlendi.Mekanik olarak araç tamamlandı ve şimdiden sonra kep yapımına başlayacagız.Şuandaki pilimiz 20dk kullanım süresi sunduğu için yakın zamanda daha sağlam bir lipo pil ile 2 saatlik kullanım süresi elde edecegiz.

Şimdilik yapabildiklerimiz bunlar...

SAM 3499

SAM 3508

SAM 3510

SAM 3512

SAM 3515

Off road merakı sende olduğu gibi bendede çok fena var ehliyetim var ama maddi sıkıntı ve evlilik olayı... gerçi şimdiye kadar rc ye harcadığım paralarla çok rahat bi cj toplardım.Ama modelcilik bambaşka bir hastalık...

Bunlarda benim haytalardan bir kaçı....

11460 187145124381 605079381 2778538 6910346 n

11460 187145029381 605079381 2778524 4764663 n

11460 187145154381 605079381 2778543 220153 n

24010 351242424381 605079381 3418551 6474937 n

62463 441263279381 605079381 4987745 6894786 n

Aracın daha gercekci olmasi icin yeni bir şase yapmaya karar verdik ve elimizde ölcüleri ve cizimi var.Bunu yapmak icin yardımınıza ihtiyacımız var....CNC ile mi kestirmemiz gerekiyor yoksa bir levhayı matkap ile yontarak mı bu hale getirecegiz ? ayrıca bükülmemesi icin nasıl bir levha kullanmalıyız ? Bilginiz varsa yardımcı olursaniz sevinirim... :D :D

Chassis

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri