Project Gülazer: 38" TSL, D60, D44 Diferansiyel, Doubler, Beadlock ve Fazlası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan moonwalker_arc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,054
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 150,279
Ynt: Project Gülazer: 38" TSL, D60, D44 Diferansiyel, Doubler, Beadlock ve Fazlası

yavuz-çelikel' Alıntı:
Uğur hurdacılar sitesinde man kamyonların kalın çift mafsallı şaftlarını görmüştüm geçen sene. çok vardı adamların ellerinde ve mallar sıfırdı.İşine yaraya bilir.

Yavuz abi manı sordum ama cok kalinmis onlarin mafsallari flans uyduramazmisiz

Etiketler
Ynt: Project Gülazer: 38" TSL, D60, D44 Diferansiyel, Doubler, Beadlock ve Fazlası

Yok Arkadaş Bune Böyle Gözünüzü Korkutmak Gibi Olmasın Ama Bunun Yakıtıda Çok Olur Hoş Aslan Besleyen Yemini Düşünmez ;D ;D ;D ;D ;D

Bugün çok heyecanlıydı, öğleye kadar alel acele yapılan son rütuşlar.Çekicinin yola çıkması son dakika işlemleri filan biraz gergin geçti :smiley:

Kaputun çektirmesi ve çekiçlenme işlemi yapıldı.Döşeme söküldü, tahmin ettiğim gibi şöför mahali dışında çürük yoktu.Bir de şöför koltuğunun bağlantığı civatanın saçı çatlamıştı.

Çatlağı kaynatıp sol tarafı kesip yerine erkan ustanın elinde yaptığı saçı koyarak kaynattık.

Not:fotoğrafta sağ tarafta gözüken kahverengilikler pas değil döşeme halısının kalıntıları.

IMG 1429

IMG 1430

IMG 1431

Ve çekicimiz geldi, ve gelir gelmez sığmaz bu kızağa dedi ölçtük biçtik lastikler kızağın kenar çerçevelerinin üstüne çıkıyor hatta dışarı taşıyordu.Biz geniş kızaklı çekici istemiştik ancak bir yanlışlık oldu herhalde.Neyse yapacak birşey yok diyip başladık aracı kızağa çekmeye ancak lastikler kızağın kenarındaki demirlere ve makaralara sürttükçe içim cızladı.Arabayı indirene kadar hep tedirgin halde acaba keser mi lastiği korkusuyla yolu gittim.

Araç dükkandan çıkıp da çekicinin üzerine alınınca heybeti çıktı ortaya 1 ay boyunca dükkanda dura dura gözümüzde küçülen gülazer Dev kesildi birden.Araç yüklenirken bütün akçaabat sanayisi toplandı bu devi görmeye.Nitekim yol boyuncada gülazeri arkadan takip ettik ve dönüp bakanlar mı dersin, peşinden gitmeye çalışanlar mı, yavaşlayanlar, fotoğraf çekenler mi ? Açıkcası Gülazerin eski haliylede ilgi çekmesine alışkındım ama bu sefer ki bambaşkaydı :smiley:

IMG 1432

IMG 1433

Milletin ilgisiyle gururlanarak ama bir yandan da lastikler kesilirmi diye gerilerek geçen yolculuktan sonra Trabzon Sanayiisine aracı indirdik :smiley: Tabii orda da bizi bir meraklı heyeti karşıladı :smiley:)

IMG 1436

IMG 1437

IMG 1442

Bu da Boyacı Mehmet Ustanın yanında çalışan Tuncay Ustamız :smiley: Kendisi boy ve nitelik olarak tam Gülazere göre zira altına teneke koyarak ancak çamurluğu zımparalayabiliyor, tavanı nasıl zımparalıyacak allah ona kolaylık versin :smiley: Her ne kadar Mehmet Usta Uğur gel şu Tuncayı tutta onu biraz uzatalım demesiyle Tuncay ustayı çekerek uzatmayı denediysekde verim alamadık teneke varil kombinasyonu daha verimli olacak gibi :smiley:)))

Bu arada Boyacımız çok fazla parça işi yapan daha doğrusu aslında komple araba boyası yapmayan bir yer olduğu için aracın baya bir süre boyacıda oyalanacağını düşünüyorum ki öylede olacak gibi.Tahmini olarak en az 2 hafta durur galiba orda.Ancak bugün beklemediğim bir şekilde hızlı bir başlangıç yaptılar biri sağdan biri soldan giriştiler gülazere.Aman maşallah diyelim hep bu hızda çalışsınlar :smiley:)

Gerçi boyacımızla, şanzımanları frenleri vs. ayarlayacak olan Ustaların ustası Motorcu Şenol Ustamız yanyana olduklarından pek de sıkıntı değil.İş paralel ilerleyecek.Boyacının çalışmadığı zamanlarda şenol usta, şenol ustanın çalışmadı zamanda da Mehmet usta :smiley:

IMG 1445

IMG 1446

IMG 1447

Uğur bey merdiven alsanız boyacı rahat eder uzayıp kısalan cinsinden alimünyum olandan

Baya bir macun işimiz var gibi gözüküyor zira Mehmet Usta "Uğur araba hangi tarafa çekiyor, denedin mi ? Varsa çeken bir tarafı ona göre macun çekeyim dengelensin" diye espiri de yaptı :smiley:

Yarın çalışabilme ihtimaline karşın gidip bir koli macun aldık.Allah sonumuzu hayretsin :smiley:

Bu arada farklı boya renkleri için baya bir kafamı karıştırdılar macunu almaya gittiğimizde.Benim aklımdaki düz siyaha boyayıp, hem ruhsatta renk değişikliği olmaması için hem de aracın kendini tamamlayabilmesi için sticker ile kırmızı zebra deseni yapmak.

Cins cins renkler çıkardılar karşıma ki bir turuncu vardı kanım da kaynamadı değil :smiley: Ama riske girmek istemiyorum, sonra öyle çok fantazi renk arayıp da istediği gibi olmayan her arabaya bindiğinde söylenen adam gördüm.Siyah en sağlamı gibi :smiley:

küçük ağa' Alıntı:
Uğur bey merdiven alsanız boyacı rahat eder uzayıp kısalan cinsinden alimünyum olandan

Sedat bey direk olarak boyacıyı biz uzatmaya çalıştık ama olmadı :smiley:)) Büyük varilleri var onun üzerine çıkıp tavanı halledebilir :smiley:

Uğur bey bu aracı hangi boya fırınına sokacaksınız çok merak ediyorum :smiley:

moonwalker_arc' Alıntı:
Sedat bey direk olarak boyacıyı biz uzatmaya çalıştık ama olmadı) Büyük varilleri var onun üzerine çıkıp tavanı halledebilir :smiley:
Uğur bey görünüşe göre varil çözüm olmayabilir siz iyisimi bir inşaat müteahhidinden ödünç,kiralıkta olabilir iskele kurun sağlam iş :D :D :D

N5K3G' Alıntı:
Uğur bey bu aracı hangi boya fırınına sokacaksınız çok merak ediyorum :smiley:

Boya fırınına sığıyor galiba :smiley: Yani yüksek tavan minübüsler sığdığına göre bununda sığması lazım :smiley: Sokmayı denemedik ama sığar gibi gözüküyor :smiley:

hayırlısı ile adım adım sona geliyoruz, her adımda da çok daha güzelleşiyor "gülazer", ben de sizinle aynı fikirdeyim renk hususunda, onu ayrıca belirtmek istedim, siyah üstüne kırmızı zebra deseni folyo tüm konsepti tamamlayacak versiyonlardan biri, şık duracağına da eminim... kolay gelsin...

Uğur abi Gülazer'e öyle bir dalmışsın ki senin şirket arabasını yıkatmayı unutmuşsun... ;D ;D

Bu arada Maşaallah...

41 KERE MAŞALLAH ellerinize sağlik çok emek verdiniz çok
Hayırlı olsun

euzlu' Alıntı:
hayırlısı ile adım adım sona geliyoruz, her adımda da çok daha güzelleşiyor "gülazer", ben de sizinle aynı fikirdeyim renk hususunda, onu ayrıca belirtmek istedim, siyah üstüne kırmızı zebra deseni folyo tüm konsepti tamamlayacak versiyonlardan biri, şık duracağına da eminim... kolay gelsin...

Bende aynı düşüncedeyim

doskuda_53' Alıntı:
Uğur abi Gülazer'e öyle bir dalmışsın ki senin şirket arabasını yıkatmayı unutmuşsun... ;D ;D

Bu arada Maşaallah...

Onu yıkamayalı uzun zaman oldu :smiley:))

damast' Alıntı:
41 KERE MAŞALLAH ellerinize sağlik çok emek verdiniz çok
Hayırlı olsun

Çok teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR