Pompalı Tüfek (Pump Action Shotgun) Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hyena Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 122
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 118,994
Ynt: Pompalı Tüfek (Pump Action Shotgun) Seçimi

evet bencede haklısınız bende aynı şeyi yaparım fişeklerle silahlarım aynı yerde olmazlar birde çocuklara göstermem buda önemli çünkü çok meraklı oluyorlar allah korusun bir de yenis silah alacak arkadaşlara bir tavsiyem olsun silahla boş olduğunu bilseniz bile şaka yapmayın asla

Etiketler

RedlinE' Alıntı:
Bende son sozumu söyliyim bari taşima ile pompali ayni şahista hoş karşilanmiyor. İlk once pompali alindiysa taşima almada sorun yaratabiliyor.
ben fişek mermilerle makinalari ayni yerde asla birakmiyorum. çok açil durumda belimden çikacaksa kesinlikle şarjoru ustunde birakmiyorum. Affi yok bu işin ozrude
gokyuzune degilde hedefe atman dilegiyle kardeşim..

Eger hedef kagidi basma projesi olursa ornekler var. matbaaci lazim aramizdan çikarsa bir el atariz belki o işede

Abi açabilir misin o nasıl oluyor ? Benim iki silahım da pompalı, kimse birşey demedi. Ruhsatta da direk taşıma ve bulundurma diye geçiyor. ???

benim tüfeğim yivsiz av tüfeği diye geçiyor ve taşıması aldığım ruhsatta yazıyor pompalılarda ayrıca taşıma ruhsatı alındığını bilmiyorum bende merak ettim.

fastjunkie' Alıntı:
Abi açabilir misin o nasıl oluyor ? Benim iki silahım da pompalı, kimse birşey demedi. Ruhsatta da direk taşıma ve bulundurma diye geçiyor. ???

tabanca taşıma demek istemişdir ;D ;D

Aynen tapanca için geçerli
pompali tüfek devletin gozunde av araci olarak geçmiyor. Ha öyle araçima koyarim her yerde taşirim diyede zannetmeyin.Yasal olarak belki taşirsiniz ama çevirmede caninizi iyi sikarlar.

pompalıda güzel amma safiride ben beğeniyorum arkadaşlar,oda bir seçenek olsun..

av tüfeklerindede öyle taşımanın bir usulu var bildiğim kadarıyla bir yerden bir yere giderken namlu sökülü olacak kılıfında olacak eğer pompalıda ruhsatında
taşıması varsa ayını şeyler onun içinde geçerli olur tahminim tabiki çevirmeler olduğu zaman silah kullanıma hazır durumda olursa bu durum diğer av tüfekleri icinde geçerli olur.

güzel tüfekler allah meraklıların nasip etsin banada tabiki

Eger av mevsimi degilse av mevsimi ama av bolgesi degilse av bolgesi ama av gunu degilse fişek ayni yerdeyse kutuk yoksa avci belgesi yoksa birde safir yada pompaliysa egerde namlu kesikse birde jandarmaysa geçmiş olsun. 5mw dan yuksek lazerde yasak bazilari 20 diyor.ama lazer kopmle yasak durbun yasak yardimci aletler yasak

1- Av bitip (gündüz için geçerli ) Arabaya bindiğiniz andan itibaren jandarma polis farketmez ne şekilde olursa olsun durdurup arabanızı arayamaz :smiley:
arama belgesi gerekir siz israrcı olursanız savcı veya resmi yazı gelinceye kadar sizi bekletir..
2- arazide avlanırken eger kurallara uygun bir şekilde avlanmıyorsanız : RedlinE belirttiği şartlar + vs. zaten iş bitmiştir.silah elden gitmesi önemli değil bide mahkemelerde uğraşırsınız.
3-buda son olsun bazıları kızar belki , avcı pompalı kullanmaz :smiley:

+ belge numarasi evrak kontrol yarim saat beklersiniz. Normal bir tüfekle bakar geç kardeşim.

Yahu ava mava değil, pompalı tüfeğim ve hedeflerimle, av bölgesi ya da av yasağı olmayan biryerde, meskun mahal dışında, antreman yapıldığında kim ne karışır ki ?? Tüfekte takoz da yok.

RedlinE' Alıntı:
orda karişmazda giderken denk gelirse kili karişir hocam

Namlu sökük halde falan götürünce bişi demezler bence abi yahu. Hoş dediğin gibi kıl olan kıllık yapmak istedikten sonra her türlü yapar.
Bi de bizim burası Jandarma, ruhsatı da jandarmadan aldım. O açıdan sorun olmaz gibi. Ruhsatta da şubenin jandarma üstçavuşun imzası var. Bir de lisans.. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,092
Kaydolan Son Üyemiz
yigityigitcelik@gmai

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR