Pajero Alacağım Tavsiyeleriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan teginalp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 71
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,989

teginalp

Kamp I
Yer
Gaziantep-sivas
Öncelikle herkese selamlar arkadaşlar,
Nadide pajerocular arasına bende katılmak istiyorum. O kadar istiyorum ki pajero pinin bile alabilirim:smiley: Yani pajero olsun çamurdan olsun diyenlerdenim.
Yaklaşık 6 ay önce Niva mı satmak zorunda kaldım. 2006 model tam off road için donatılmış bir arazi canavarıydı.

Şimdi yeniden araç almak istiyorum. ve bu araç kesinlikle pajero olacak. Tabii ki sitede yaklaşık olarak 3 aydır da pajero konularını takip ediyorum. Tercihim 93 kısa pajerooo :smiley: ama herkes bu aracın çok özel olduğunun farkına varmış olacak ki fiyatlar oldukça yüksek. Eğer 93 güzel bir pajero bulamaz isem ya 90 model donanımlı bir pajero yada en azından modelli olsun diye pinin almayı düşünüyorum. 90 model site üyelerimizden Samsunlu Erhan çiftçioglu satıyordu şuan ilanı yok. cok güzel donanımlı bir araç. kendisinden bilgi alamadım ama iyi bir araç diye düşünüyorum. Bu aracı alabilirim.

İkincisi pinin i ağır off road da kullanmaz isem yeterli olur mu? genelde pinin i kimse tercih etmiyor. Tabii lpg sorunu olması da tuzu biberi...

Ayrıca şu aracı da sormak istiyorum. 93 model ama 5k. kilometresi biraz fazla. Bu aracı mı yoksa modelli bir pinin mi alayım .

Bütçem 10.000tl ile 16.000 tl arasında. (tabii borçlanacağız arkadaşlar yanlış anlamayın. Kredi çekecez artık :smiley: )

Tekrardan site üyesi arkadaşlara tşk eder, yardımcı olan değerli arkadaşlara ayrıca hürmetlerimi sunarım.

Kalın sağlıcakla
Araç bu... Siz olsanız 93 kısa bulamadığıma göre bu aracı mı yoksa pinin i mi tavsiye edersiniz?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-pajero-arazinin-krali-mitsubishi-pajero-2555-motor-lpg-li-1993-model-37355986/detay

Etiketler
Ynt: Pajero Alacağım Tavsiyeleriniz

93 Model fiyatıda çok iyi bence aynısını kullanıyorum ve memnunum da
araç burdan bakınca diri duruyor ama bir bilene göstermek şart motor durumunu..

pinin : tavsiye etmem pajeronun asfalt versiyonudur arazide sizi tatmin etmeyecektir.

Hocam şimdiden hayırlı olsun, eğer linkteki aracı alacaksanız lütfen ilk iş direksiyonu değişitirin :smiley:

Şaka bir tarafa km fazla geldi bana da...

Caspian Tiger' Alıntı:
Hocam şimdiden hayırlı olsun, eğer linkteki aracı alacaksanız lütfen ilk iş direksiyonu değişitirin :smiley:

Şaka bir tarafa km fazla geldi bana da...

Evet haklısın hocam :smiley: direksiyon değişmesi lazım.

ancak aracın kilometresi kafamı karıştırıyor. Gerci daha aracı gidip gözümle görmedim. şöyle bi içine oturup da etrafıma bakmadım bile. Ama söz alırsam ilk iş direksiyon olacak :smiley:

sayokan' Alıntı:
93 Model fiyatıda çok iyi bence aynısını kullanıyorum ve memnunum da
araç burdan bakınca diri duruyor ama bir bilene göstermek şart motor durumunu..

pinin : tavsiye etmem pajeronun asfalt versiyonudur arazide sizi tatmin etmeyecektir.

Sizin araç ta 93 model aynısı mı hocam. Zaten 93 model bulamadığım için pinin almayı düşünüyordum. Ama bu araç temiz ise bu aracı alacağım gibi.
Vermiş olduğunuz bilgiler ve yapmış olduğunuz yorumlar için teşk. ederim.

mrb asfalttan ve orman yollarından dışarı çıkmıcaksanız pinin olabilir ama 20 cm karda zor gider onuda söyliyim yani sizi tadmin etmez bu aracın km si modeline göre çok değil mitsubişhi motoru var bunda 90 model pajeromu 16 yıl kullandım ve 380 binde sattım hiç motor yapılmadı ve halen gidiyor yağ falan yaktığı yok alan kişi her gördüğünde dua ediyor yani bu araç temiz ise motorunda sorun yok ise km sini kesinlikle kafanıza takmayın gönül rahatlığıyla alın 380 binde siz yapın bişi olmaz bu araca yeterki temiz olsun pajero kesinlikle doğru karar dakar amblemini hakkıyla taşıyabilen tek araçtır selamlar

Arazi için alınacaksa Pinin olmazdı tercihim diğerinin yanında.

Ama şehürde kullanmak için aldığım bir pinin var ve bu araç yazılanları haketmiyor. Bende 2.0 GDI 3 K var. Arazide aynısından bir tane ile beraber gezdik Kütahya'da ve standart haliyle, hatta asfalt lastikleriyle diğer araçları nasıl takip ettiğini görseydiniz şaşardınız.

Ağırlığına göre arazide gücü yeterli,
Yaklaşma ve uzaklaşma açıları çok ama çok iyi.
Arazi vitesi LR mantığında çalışıyor; eksiği yok, fazlası var çünkü 2 çeker seçeneği de var.
Arka difte orjinalden kaydırmalı kilit çıkıyor.
İstanbulda sabah ve akşam ağır köprü trafiğinde sakin kullanımda, kış şartlarında ortalama yakıt tüketimi 9 lt benzin. 1.6 vitaradan az yani.

Gerçek arazi için kesinlikle pajeroyu tercih ederim, ama hafif arazi için eski pajeroyla uğraşmaktansa pinin alır keyfini sürerim.

Merhaba,
İlandaki araçta arka diferansiyel kilidi ve amortisör sertlik ayarı yok sanırım.

adaeada' Alıntı:
mrb asfalttan ve orman yollarından dışarı çıkmıcaksanız pinin olabilir ama 20 cm karda zor gider onuda söyliyim yani sizi tadmin etmez bu aracın km si modeline göre çok değil mitsubişhi motoru var bunda 90 model pajeromu 16 yıl kullandım ve 380 binde sattım hiç motor yapılmadı ve halen gidiyor yağ falan yaktığı yok alan kişi her gördüğünde dua ediyor yani bu araç temiz ise motorunda sorun yok ise km sini kesinlikle kafanıza takmayın gönül rahatlığıyla alın 380 binde siz yapın bişi olmaz bu araca yeterki temiz olsun pajero kesinlikle doğru karar dakar amblemini hakkıyla taşıyabilen tek araçtır selamlar

illaki 93 olsun dedim, kısa bulamayınca gözüm buna kaydı. aslında aracın normal kullanım için büyük ve ağır olduğunu biliyorum, arazi performansı da kısalar kadar değil. Bununda farkındayım.Ancak illaki 93 olsun takıntım beni bu hale getirdi. Ama siz diyorsunu ki alacaksan kilometresine takılma. yeterki araç temiz olsun . alıp gönül rahatlığıyla binebilirsin diyosun.Zaten dediğim gibi pajero olsun çamurdan olsun. Pinin bile almaya razıyım :smiley:

concrete' Alıntı:
Arazi için alınacaksa Pinin olmazdı tercihim diğerinin yanında.

Ama şehürde kullanmak için aldığım bir pinin var ve bu araç yazılanları haketmiyor. Bende 2.0 GDI 3 K var. Arazide aynısından bir tane ile beraber gezdik Kütahya'da ve standart haliyle, hatta asfalt lastikleriyle diğer araçları nasıl takip ettiğini görseydiniz şaşardınız.

Ağırlığına göre arazide gücü yeterli,
Yaklaşma ve uzaklaşma açıları çok ama çok iyi.
Arazi vitesi LR mantığında çalışıyor; eksiği yok, fazlası var çünkü 2 çeker seçeneği de var.
Arka difte orjinalden kaydırmalı kilit çıkıyor.
İstanbulda sabah ve akşam ağır köprü trafiğinde sakin kullanımda, kış şartlarında ortalama yakıt tüketimi 9 lt benzin. 1.6 vitaradan az yani.

Gerçek arazi için kesinlikle pajeroyu tercih ederim, ama hafif arazi için eski pajeroyla uğraşmaktansa pinin alır keyfini sürerim.

Yazılarınızı her zaman dikkatle izlemişimdir. bu yorumunuz için de tşk ederim. Bundan önceki aracım modifiyeli bir lada nivaydı. Kendimce ağır off road yaptığımı düşünsem de sizlere göre ağır off road yapmış sayılmam herhalde :smiley: sadece bir kere ladayı ırmakta sel suyuna kaptırdım o kadar. onun dışında geçmiş olduğum tüm parkurlardan (en azından bazılarının kenarından dolaşarak :( ) pinin in de geçebileceğini düşünüyorum. Ama insanoğlu işte. kolay yoldan geçmek varken en zoru denemek içimde var. Genellikle hafif off road yapmış olsamda yanımda arkadaşlar olunca aracımın özelliklerini göstermek için olmadık işlere kalkıştığım oluyor.

Size hak veriyorum. Çok ağır olmadıktan sonra eğer pinin söylediğiniz gibiyse tercih edilir. Ben hep olumsuz yorumlar okudum pinin hakkında. birazda ön yargı o yüzden var. Ancak lada kadar olmasa da vitara, sorento,hrv , freelander vb gibi segmentinde bulunan araçlardan daha iyi olacağını düşünüyorum. size sonuna kadar katılıyor ve pinin tercihini tekrar gözden geçirmeyi düşünüyorum.

Yalnız bir sorum olcak. pinin için yükseltme işi oldukça zor. Ancak vinç montajıyla ilgili sorun var mıdır? ayrıca lastik ebadını değiştirme ve bir nebze olsun yükseltme şansımız var mıdır. Ben ladayı toplamda 1200 tl gibi bir maliyetle cantlar dahil cok güzel şekilde yükseltmiştim. gerçi arazi vitesi biraz hızlı geliyordu bana ama.
bu işlemler için pinin uygun olabilir mi?

schweps' Alıntı:
Merhaba,
İlandaki araçta arka diferansiyel kilidi ve amortisör sertlik ayarı yok sanırım.

Hocam biraz komik olacak ama henüz aracın sahibi ile görüşmedim bile. yalnız bu modellerde standart olarak bulunuyor diye biliyorum.
yanlış mı biliyorum? bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim..
Tüm yorum yapan değerli site üyelerimize tşk ederim.

Saygılarımla

bu arada güven hocam bir soru daha aklıma takıldı. Eğer pinin i tercih edeceksem.

3k veya 5 k ?
1.8 veya 2.0 ?
manuel yada otomatik?
model farkı ?

seçeneklerden hangisi öne çıkmalı. örneğin otomatik viteslerin arıza oranı nedir. sorun çıkarır mı?
lpg sadece gdi olmayan 2004 modele uygulanabiliyor diye biliyorum. gdi modellere hiç bir şekilde lpg uygulanamıyor mu?
En önemlisi gaz kelebeği sorununu bir ustaya gösterip değişip değişmemesi gerektiğini anlayabilir miyiz.?

Diğer arkadaşlardan da bu konuyla ilgili değerli fikirlerini almak isterim.
Saygılarımla

pinin gdi lere tüp takılmıyor bunu göz önüne alın otomatik olması sorun çıkarıcak anlamına gelmez arazi araçalrının çoğu otomatiktir otomatik rahattır keyiflidir :smiley: yarış yapacaksanız ozaman manuel tabi

adaeada' Alıntı:
pinin gdi lere tüp takılmıyor bunu göz önüne alın otomatik olması sorun çıkarıcak anlamına gelmez arazi araçalrının çoğu otomatiktir otomatik rahattır keyiflidir :smiley: yarış yapacaksanız ozaman manuel tabi

Az sayıda gelen 2004 model Pinin ler GDI motorlu değil ve bu nedenle LPG takılabiliyor.

Emin olmadığımız konular hakkında yorum yaparken biraz daha dikkat lütfen ..

Not: Pinin in en önemli ve en büyük sorunu gaz kelebek sorunudur. (Uzun süreli Pinin kllanıcısı olan kişilere sorun söylesin.)

Fantastic Light' Alıntı:

Az sayıda gelen 2004 model Pinin ler GDI motorlu değil ve bu nedenle LPG takılabiliyor.

Emin olmadığımız konular hakkında yorum yaparken biraz daha dikkat lütfen ..

Not: Pinin in en önemli ve en büyük sorunu gaz kelebek sorunudur. (Uzun süreli Pinin kllanıcısı olan kişilere sorun söylesin.)

ekrem bey ve turgay bey,
Öncelikle değerli yorumlarınız için tşk ederim. 2004 model gdi olmayan motorların dışında bazı arkadaşlar gdi motorlara da lpg sistemi uygulanabildiğini yazmıştı. Gezenbilir üyesi bir arkadaş da buna dahil. kendi aracına lpg taktırdığını ve herhangi bir sorun yaşamadığını belirtti.

Gdi motorlara lpg uygulan mıyor mu? yoksa uygulanamıyor mu? yani kişiden kişiye ustadan ustaya değişen bir durum mu?

Bu Konuda bilginiz var mıdır?
Saygılarımla

Rica ederim.

Direk LPG li GDI kullanan bir arkadaşım yok fakat bir ara bende araştırmıştım ve taktıran 2 kişinin ileriye dönük sıkıntı yaşadığını duymuştum. (1.5-2 sene önce)

Teknoloji gelişiyor doğrudan püskürtmeli FSI mototrlara LPG uygulandığı birçok yerde yazılıyor. (GDI ve FSI birebir aynı sistem.)

Bence LPG uygulayan distribütörler ile görüşmeniz en mantıklısı ..

Pinilere benimde gözüm takıldı yabancı sitelerde adamlar harıl harıl çamur dağ bayır kullanıyorlar ama bizde bir tane bile arazide görmedim birde şu lpg olayı ilginç yazılarınızı takip ediyorum takipteyim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,454
Kayıtlı Üye Sayımız
172,107
Kaydolan Son Üyemiz
traveler74

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR