Offroadcuyuz.com "Yiyen Gelsin" Kampı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ict3055 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 212
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,651
Ynt: Offroadcuyuz.com "Yiyen Gelsin" Kampı

Çok harika bir gezi olmuş,fotoğraflar yazışmalar katılanlar herşey mükemmel,emeği geçen,bizleri bilgilendirip bu güzel etkinliği paylaşan herkeze çok teşekkürler.
Geçen haftada ben bir arkadaşımla tek tabanca o civarlardaydım,dolandık durduk,tek olunca istemiye,isemiye biraz İnönü yaylasına yaklaştık,biraz kartepeye sonra arkamıza baka baka dönüşe geçtik.Zamanlama az farkla kötü olmuş,inşallah birdahaki etkinliğe,hepbirlikte,sevgiler...

Etiketler

MAXİMA' Alıntı:
ahmet bey: webastoyu aracın neresine taktırmayı düşünüyorsunuz. uygun yer varmı ? teşekkürler.
Selamlar

Aslında kaputu açınca yer yok gibi görünüyor eger zorlanırsa aracın garantiden çıkmasıda söz konusu. ama araştırmak lazım eğer uygun olursa araç motor suyunu kullanan tipini taktırmak lazım çünki antifiriz koruma derecesinin altına düşebilecek eksi derecelerde motor çatlamasınıda önler sigorta gibi. ama webasto olmazsa bağımsız araç ısıtıcısı var EBERSPACHER bu portatif ısıtıcı olarak geçiyor sitede bir yerlerde yazılmıştı daha önce ben bulmadım yani. ama en iyi neticeyi tekne malzemeleri satan yerlerde bulurum diye düşünüyorum. birde link yazıym ilgilenen olursa baksın. ben önümüzdeki kış düşünücem.

http://www.gonulisi.com/eberspacher-isiticilar/airtronic-d4

saygılar

selimsani' Alıntı:
Bendeki fotoğraflar bu kadardı, Kürşat Bey'in 4x4 Dergi sitesinde fotoğraflar mevcut...

Birşey dikkatimi çekti, söylemem lazım, Bu organizasyona katılan Suzuki bir benimki bir de Arzu Hanım'ınkiydi, diğer Suzukiciler neden gelmedi, üzüldüm açıkçası, bir tane Duster da gelmişti akşam saatleri...

suzukileri bilmem dusterlar K2 deki kampa gitmişler diye duydum ;D

Selamlar

Yukardakiler aşağıya inmedimi resimler videolar gelmedimi ?

yukardaki videoda önde giden range rover da xtreme 117 var kartepe gezisindede görmüştüm xtreme 117 lerin çamur başarısını zaten biliyorum kar başarısınıda beğendiğim tek M/T lastik.

saygılar.

Ne güzel bir kamptı yahu, tadı hepimizin damağında kaldı.
Fotoğraf çekemedim her zaman ki gibi hazırcı ben :D
Yaylaya çıkarken, yanımdaki arkadaşım şöyle bir video çekmiş onu koyayım bari bende :smiley:

http://www.dailymotion.com/embed/video/xnqfuu

[table][tr][td]BOZO' Alıntı:
BF A/T ler hafif çamurda da fena değil derin çamurda sıkıntılı karda buzda bence zincirden daha iyi karda iş yapan ve benim bizzat gördüğüm tek M/T silverstone xtreme

abim benim ben bir extrem kullanıcısı olarak çamurda tek geçerim ama kar performansı özellikle buz performansıı kötü çok kötü demiyorum ama ben AYIŞIĞI yaylasına saat 20 00 de vardım ama nasıl vardım bir de bana sorun onun içinin karda buzda extrem çuvallar zaten karda erkeklik olmaz çamurda öttürrümmm...:smiley:)))

buz, buzlu kar ve yumuşak kar ı karıştırmamak lazım birbirine hepsinde farklı lastikler daha iyi iş yapıyor

almirsen' Alıntı:
abim benim ben bir extrem kullanıcısı olarak çamurda tek geçerim ama kar performansı özellikle buz performansıı kötü çok kötü demiyorum ama ben AYIŞIĞI yaylasına saat 20 00 de vardım ama nasıl vardım bir de bana sorun onun içinin karda buzda extrem çuvallar zaten karda erkeklik olmaz çamurda öttürrümmm...:smiley:)))

Doğru sölüyorsun şener dediklerine aynen katılıyorum karda heleki buzda asla dikkatsizlik olmaz bencede illede zincir (wolswagen cadyy zincirle benim gittiğim her yere gidiyordu) öyleki yol açan koca kepçelerde bile zincir var

Ben lastikleri değiştirirken üstündeki 17" janta göre BF A/T bulamadım. 4 offsetli 16" jant ve 16 " BF aldım. kar buz hafif çamur ve asvalt sessizlik çok güzelde derin çamurda tısssss
bunu bildiğim için asıl miyetim 17" lere BF takıp ayrıca 16 " jant alıp onlarada insa turbo yada silverstone xtreme 117 takmaktı. Beni yakan 17 " BF lastiğin stoklarda bulunamaması ve extreme lerin 17" üretimi olmaması . şimdi evde 4 tane 17" jant duruyor yakında hanım bunlar evde olmaz diye başlar.
ben extrme leri asvaltta kullanmayı zaten düşünmediğim için 2. takım M/T leri yapıp duruma göre lastikleri değiştiricem. kasaya bir kompresör koyarım bide bijon sökmek için hava tabancası kriko yerine yastıkla arabayı kaldırırım sonra asvaltta karda buzda çamurda öttür babam öttür. :D
Benim secimlerimde vaad ettiğini verebilen denenmiş marka önemli bide Türkiyede bulunabilmesi gerekiyor.
A/T de BF yi tek geçerim
M/T de BF krawler olmadı cooper
M/T extrem de silverstone 117 insa turbo hecules achilles vs bir çok marka var ama onlar daha çok kaya tırmanışı yada çöl tipi kum geçişi için diye düşünüyorum
amma yazdım yaw ben 2. takım jant lastiğie iyice takmışım kusura bakmayın :D

yapmayın beyler zincir bize ters
o zaman A/T M/T boşverin HT lere takın zinciri öyle yok yükseltme yok offset jant spacer filan uğraşmıyalım parada cebimize kalsın. 4*4 de gerek yok
her araç taban açısının son noktasınada, oturup tekerlerin yeri kavraması yere teması kesildiği yere kadar gider.
benim paylaştığım resimlerde bir renault 12 var burundan görünüyor o adam bile oraya zincirsiz ve normal lastikle çıkmış.
biz daha yukarılara tepeye çıktık tamam yani zincir taksak 1 metre kardamı gidicez çok zor.

[table][tr][td]BOZO' Alıntı:
yapmayın beyler zincir bize ters
o zaman A/T M/T boşverin HT lere takın zinciri öyle yok yükseltme yok offset jant spacer filan uğraşmıyalım parada cebimize kalsın. 4*4 de gerek yok
her araç taban açısının son noktasınada, oturup tekerlerin yeri kavraması yere teması kesildiği yere kadar gider.
benim paylaştığım resimlerde bir renault 12 var burundan görünüyor o adam bile oraya zincirsiz ve normal lastikle çıkmış.
biz daha yukarılara tepeye çıktık tamam yani zincir taksak 1 metre kardamı gidicez çok zor.
Aynen katılıyorum zincirde takılsa belli bir mesafe kardan sonra gitmek imkansız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR