Off-road artık golf oynamaktan pahalı hale geldi!!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gargamel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,041

gargamel

Kamp I
Yer
İstanbul
Arkadaşlar;Düşünüyorumda offroad bayaa pahalı bi spor haline geldi,yakıt masrafları,genel giderler,araç aksesuarları derken bayaa bi servet ödenmesi gerekiyor.örneğin;

ofroad a uygun baz bir model alırsak xj cheoreke mesela geçen senelere göre fiyatları nerdeyse kendini katlar hale geldi bu sene..bazı satış ve ilan sitelerinde fiyatlara bakıyorumda bu araç baya bi prim yapmış..ben bu aracı düşünürken imkan gereği başka araç almak zorunda kaldım..ee bunuu üstüne yakıt masraflarıda ağırlaştı bu sporu yapamaz hale geldi .sponsor arar hale geldik gerçekten.Offroad tutkusu ne olursa olsun tükenmez ama rahat rahat yapamadıktan sonrada pek bi keyfi olmuyor aslında.Lüfen bu serzenişimi mazur görün ama bu dertte bir sürü kişi var bunu biliyorum.kendinize ii bakın. selamlar....

Bol çamurlu günler dilerim....

Etiketler
Ynt: Off-road artık golf oynamaktan pahalı hale geldi!!!

bu olayı böyle düşünmenizdeki etken bence yanlış ülkemizde artık yurt dışında temsil edilir oldu bu spor yani artık sadece camura suya girmek yada toprakda dolaşmak off road olmuyor ekipmanlarda profesyonelştikce tabiki maliyet artıyo yoksa dağ bayır gezmek benzin parası haricinde değişen bişe yok sadece araçlar profesyoneleşdi parca gecen senelere göre aslında cok daha ucuzladı ama ekipmanlar fazlalaşdı

ülkemizde artık bilinçli ve profesyonel şekilde yapılmaya başlandı xj lere gelince aşşa yukarı gene aynı fiyatlarda normal araçlar farklı fiyatı olan yapılı araçlar nesi pahalandı açıklarsanız daha iyi olur insanlarda hiç değilse şu pahalanmış der

Ünal bey;

Aslında Sizde çok ama çok haklısınız.Dediğiniz gibi ekipmanlar çoğaldıkça ve profesyonel bişeyler yapalıma gelince zaten daha çok maddi sorun ortaya çıkıyor.Xj cheoreke yi baz aldım aslında en dikkat çekici olan araçda bu dediğim serzenişle ilgili.Bence ilan sitelerinde yada galerilere baktığımız zaman 88 yada 90 model bir araca (BOŞ) 20000-30000 tl arası fiyat istemeleri doğal değil.geçen sene bu araçlar 20000tl nin üzerine çıkmıyordu.Neyse aslında alıcı ve satıcı gerçeği var ortada kimse benim malım kötü demek istemez.

Ünal bey;

Aslında Sizde çok ama çok haklısınız.Dediğiniz gibi ekipmanlar çoğaldıkça ve profesyonel bişeyler yapalıma gelince zaten daha çok maddi sorun ortaya çıkıyor.Xj cheoreke yi baz aldım aslında en dikkat çekici olan araçda bu dediğim serzenişle ilgili.Bence ilan sitelerinde yada galerilere baktığımız zaman 88 yada 90 model bir araca (BOŞ) 20000-30000 tl arası fiyat istemeleri doğal değil.geçen sene bu araçlar 20000tl nin üzerine çıkmıyordu.Neyse aslında alıcı ve satıcı gerçeği var ortada kimse benim malım kötü demek istemez.Benzinin fiyatıda 4.00 tl yi geçti..Artık araçlar fazla km yapamıyorlar. :smiley: sorun bu işte aslında...Saygılarımla

Bol Çamurlu Günler Dilerim...

nereye hangi siteye bakıyosunuz anlamadım 88 90 model araçlar 14 ile 18 arasında değişiyo sizin verdiğiniz fiyatlara 98 2001 model arası olmasın hatta gecenlerde 12.5 e 91 modelini aldık arkadaşıma

selamlar
istanbulda çeşitli jeep safari düzenleyenler var ama araçları onlar kullanıyor. mesela tam donanımlı offroad aracı kiralayan birileri olsa bizde canımız istediğinde kiralayıp nefsimizi köreltsek bukadar yatırım yapmak zorunda kalmasak malum araç almayla bitmiyor birsürü gider var alması,yapması,yakıtı,bakımı,sigortası,vergisi,ikinci aracınız ise park sorunu uzuyıp gidiyor masraflar. benim kanaatim kiralık offrod aracları bütün sıkıntıyı giderebilir diye düşünüyorum .
saygılar

çok profesyonel bi çözüm olmayabilir ama çoğu amatör meraklının talebini karşılayabilr.

Araç senin olmadıktan sonra kiralık araç tat vermez ...
Belki bizde artık golf sahalarında kullanılan küçük motorlu araçlardan kullanmalıyız. Yakıt gideri bayağı bir düşer :smiley:

Şöyle bi çözüme ne dersiniz.
Aracımızla arkadaşlarımızı bikaç sefer araziye çıkartıp aşıyı yapalım.
Bu ilk seferleri cepten karşılamak lazım ama.
Aşıyı alan kişiler durmayacak ve hadi bidaha gidelim diyecekler. ;D
O zamanda benzin yok lpg yok şimdi bisürü malzeme almak lazım yemek içmek için benimde param yok diye yan yatalım.
Elemanların vücutta zehir dolaştığı için muhtemelen Biz hallederiz lafı çıkacak ;D ;D ;D
Gelsin beleş geziler.... ::smiley: ::smiley: ::smiley:

En güzel jeep arkadaşımın jeepidir. :D

Bende bir nebze arkadaşa katılmıyor değilim araçlar uçuk pahalı olmasada bakımları parça fiyatları agır bir lada yada suzikitamam ama chorke cj içine girdiğinizde parça fiyatları uçuyor yakıt masraflarından hiç bahsetmiyorum şimdi eski model araçlara vergide geleceği konuşuluyor 2000 ve üstü bir dört çeker alamıyacaklar için bu spor gerçekten uçuk rakamlara geliyor dahada geçeceğe benziyor .

COMODOREE' Alıntı:
Şöyle bi çözüme ne dersiniz.
Aracımızla arkadaşlarımızı bikaç sefer araziye çıkartıp aşıyı yapalım.
Bu ilk seferleri cepten karşılamak lazım ama.
Aşıyı alan kişiler durmayacak ve hadi bidaha gidelim diyecekler. ;D
O zamanda benzin yok lpg yok şimdi bisürü malzeme almak lazım yemek içmek için benimde param yok diye yan yatalım.
Elemanların vücutta zehir dolaştığı için muhtemelen Biz hallederiz lafı çıkacak ;D ;D ;D
Gelsin beleş geziler.... ::smiley: ::smiley: ::smiley:

sana katılıyorum :smiley: o zehiri yiyip 4x4 alanlardan biriyim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR