Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 724,504
Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

arkadaşlar kış için lassa kış lastiği alacağım. onbeş jant için 235,75,15 ebatları var. daha büyük yok. zaten bu ebatlar bizim araçların orjinal ebatlarıydı sanıyorum.

lassa kış lastiği için 260 tl dediler. lassa kış lastiği kullanan var mı? araca motor,mekanik ,kaporta vs komple sıfırlama yapıyorum. ayrıca yoldışı da gidecek başka lastik de alacağım.bu yüzden lassa ekonomik göründü. performansı nasıldır?

Etiketler

selcuk kardeş, yedek parca.com ünsal bulut 02526924529 dalaman, adak otomotiv 0 212 6321004 yıldız sanai.com ankara ankaraya gitmenlazım okadar çokki buralardan tüm ihtiyacını karşılarsın 2000 medel ve üstü umarım faydsı dokunur ünsal bulutta aynada var iyi geceler

Arkadaşlar, İstanbul Anadolu yakasında Nissan Terranoların bakımı için yer/usta tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Bir de 2. el alırken aracı kontrol amaçlı nereye/kime gösterebiliriz?

rechargeable' Alıntı:
arkadaşlar kış için lassa kış lastiği alacağım. onbeş jant için 235,75,15 ebatları var. daha büyük yok. zaten bu ebatlar bizim araçların orjinal ebatlarıydı sanıyorum.

lassa kış lastiği için 260 tl dediler. lassa kış lastiği kullanan var mı? araca motor,mekanik ,kaporta vs komple sıfırlama yapıyorum. ayrıca yoldışı da gidecek başka lastik de alacağım.bu yüzden lassa ekonomik göründü. performansı nasıldır?

cem bey merhaba

öncelikle belirtmek isterim 265x70x15 lastikler var ama piyasada bulmak zor . Birde anlayamadım ''ayrıca yoldışı da gidecek başka lastik de alacağım'' derken 4 adet kışlık ayrıca 4 adet yol dışımı düşünüyorsunuz ? ben üç hafta önce 265x70x15 bf goodrich aldım önceki ebatlar 235x75x15 idi hem kar hem asfalt hem arazi harika oldu fiyat olarak lassa'ya çok yakın tavsiye ederim ; bu arada aracım yaklaşık 4-5 cm daha yükseldi

arkadaşlar nissan yetkili servislerinde garantisi dolmuş araçlar için kasım ayı sonuna kadar işçilik ve yedek parçada indirim yapılıyor

1100 tl tutan baskı balata ( işçilik dahil ) 800 tl'ye haftaiçi yaptıracağım

ankara'da sanayide 600-700 tl fiyat çekiliyor ama parçalar yan sanayimi orjinalmi belli değil , parça ve işçilikte garanti yok 200 tl fark garantili ve orjinal parça için değer sanırım

brothers' Alıntı:
arkadaşlar nissan yetkili servislerinde garantisi dolmuş araçlar için kasım ayı sonuna kadar işçilik ve yedek parçada indirim yapılıyor

1100 tl tutan baskı balata ( işçilik dahil ) 800 tl'ye haftaiçi yaptıracağım

ankara'da sanayide 600-700 tl fiyat çekiliyor ama parçalar yan sanayimi orjinalmi belli değil , parça ve işçilikte garanti yok 200 tl fark garantili ve orjinal parça için değer sanırım
Yetkili servis bilgilendirme,rakkam süper.

brothers' Alıntı:
cem bey merhaba

öncelikle belirtmek isterim 265x70x15 lastikler var ama piyasada bulmak zor . Birde anlayamadım ''ayrıca yoldışı da gidecek başka lastik de alacağım'' derken 4 adet kışlık ayrıca 4 adet yol dışımı düşünüyorsunuz ? ben üç hafta önce 265x70x15 bf goodrich aldım önceki ebatlar 235x75x15 idi hem kar hem asfalt hem arazi harika oldu fiyat olarak lassa'ya çok yakın tavsiye ederim ; bu arada aracım yaklaşık 4-5 cm daha yükseldi
merhaba. bahsettiğiniz lastiği bana önerdiler.kullananlar kış için de uygun dediler ama ben de kış lastiğinin herzaman daha güvenli olacağı düşüncesi mevcut. goodrichi hem yol hem yol dışı önerenler oldu kış geçince onu da alabilirim.dediğiniz gibi kışı ayrı diğer zamanları ayrı düşünüyorum. ben de MT lastikler var .bunlar çamur içinmiş.asfalt yolda sert buzda da yol tutuşu hiç yok. bu yüzden kış lastiği düşündüm.

arkadaşlar komple motor yaptıracağımı söylemiştim. tüm parçaları orjinal 2600 tl tutuyor.komple motor yenilemede değişen ne varsa içinde. motor işçiliği ve rektefeye vs hariç bilginize.

ayrıca turbo,enjektörler,pompa filan da elden geçecek.eski motorum da çok iyi çıktı dediler ama ben açılmışken tam olsun istedim.

bu arada araçta altta ne varsa ön takım,baskı- balata ,amortisör, burçlar ,vs hepsi motor monte edildikten sonra değişecek.parçalar hazırda bekliyor.

kar lastikleri için de ayrıca 4 adet jant alıp takıldıktan sonra üzerinde bırakacağım.

Selamlar,aracım 2001 model terrano II 2,7 tdi 5 kapı.Aracıma snorkel taktırmak istiyorum,İstanbul da parça olarak bulabileceğim bir yer varmıdır?Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların paylaşımlarını rica ederim.

2 ay evvel 93 model toyota hiace münübüsüme motor yaptırdım motor parcası grang cıkma üst kapak çin daha diğer parcalarda çindi sanırm ha birde devir daim değiştirdim devir daim 93 model münübüse 250 tl verdim toyota hiace formu olmadığı için paylaşadım 7000 lik rabaya 3500 tl masrafettim ama işimi görüyo en az yakan birde terranoyla kıyaslayınca terrano bedava geldi bana
4x4 araca bineceksin başka araç bileniniz varsa yazsın arkadaşlar bide 2000 model olsun
terrano II nin hakkını yimiyelim arkadaşlar başka formlarıda okuyun mitsubishi ön dodikleri 550 tl2012 model aynayı soramadım bu pikap

melrock arkadaş....
anadolu yakasında nissan servisi sormuşsunuz....

KARTAL oto sanayi içerisinde ,ÜÇLER OTOMOTİV var... ( ömer usta ve ali usta) ....

aracımın ağır ve hafif bakımlarını orada yaptırdım......

adresi: kartal oto sanayi sitesi c-2 blok no 9...(site camisinin hemen karşısında)

telefon.0216 353 99 04
0533 617 20 45

-----------------------------------------------------------------

ben de terrano kullanıcısıyım.. yaklaşık 8 ay oldu aracı alalı....

yüksek ve 4*4 bir araç kullanımından sonra önceki kullandığınız araçlar size çok ama çok yetersiz gelecektir...

tesadüf müdür bilmiyorum... ben aracı aldıktan sonra çevremde ; sıfır DOBLO alırdım senin yerinde olsam söylemlerini duydum.... sonra bu kişilerle bu konu hakkında bir hesap kitap yaptık...

--- sıfır doblo: 39.000(multijet)
-----terrano: 22.000

arada 17.000 tl fark var...

yakıt farkı ise: yılda 20.000 km yapılması durumunda senelik1800 tl...
yani yaklaşık on yılda bahsi geçen yakıt farkı, aradaki fiyat farkını kapatıyor...(düz mantıkla bakarsak, fiyat farkını yakıtta kullanabilirsin)

bir de sıfır aracın on yıllık mtv si ile terranonun mtv si arasındaki farkın cebinizden çıkacağı düşünüldüğünde....

aradan birkaç yıl geçtikten sonra alınan sıfır doblonun ikinci el satış fiyatının, sıfırına göre düşüş yaşadığı kaçınılmaz bir gerçekken...

terranoya daha az ödeyerek ,
-----bir japon arabası sahibi olursunuz..

----- 4*4 sahibi olursunuz...

----- yüksek araç sahibi olursunuz.

-----arazi aracı sahibi olursunuz..

kasisti, toprak yoldu, çamurdu çoraktı - ve de kar derdiniz minimize olur....

------------------------------------------------------
forumuun önceki sayfalarını da okuyabildiyseniz, diğer arkadaşlar da ben de yazmıştım.. araç ilk alındığında neler yapılması gerekli diye....aracı aldığınızda bunlara dikkat eder ve de uygularsanız uzunca süre sorunsuz binebilirsiniz kanaatindeyim...

şu da bir gerçek ki ; sıfır araçlardaki gibi yetkili servise gidip her türlü arıza ve bakımlarını yetkili serviste yaptıracağınız bir araç değil... (maliyet açısından)....

parça için interneti, servis için özel servisleri kullanmazsanız , yetkili servisin size vereceği fiyatlar kafanızı kurcalayabilir..

bu hususu da göz ardı etmemeniz gerekiyor diye düşünüyorum..

----- saygılar..
ercan....

Arkadaşlar iyi günler 2000 terrano II sahbiyim 6 ay evvel hararetin çok yükselmesinden dolayı motor maalesef gitti 8000 tl para harcadım yaptırdım ilk 1 ay iyiydi sonra araba şu anda kalkışlarda sanki bir problem var otomatikde de olsun 1 ve ya 2 ye alsamda güçlü bir şekilde kalkmıyor yavaş yavaş kalkıyor sonradan toparlıyor bu arabanın güçlü bir şekilde kalkması lazım değil mi geri vitesde ise gaza basıyorum basıyorum rampada çok zorlanıyor kalkışda. bana lütfen yardımcı olurmusunuz bu sorun nedir.araziye giremiyorum korkuyorum dik rampalarda kalırım diye şimdiden tşk ediyorum yardımlarınız için

srk06' Alıntı:
Arkadaşlar iyi günler 2000 terrano II sahbiyim 6 ay evvel hararetin çok yükselmesinden dolayı motor maalesef gitti 8000 tl para harcadım yaptırdım ilk 1 ay iyiydi sonra araba şu anda kalkışlarda sanki bir problem var otomatikde de olsun 1 ve ya 2 ye alsamda güçlü bir şekilde kalkmıyor yavaş yavaş kalkıyor sonradan toparlıyor bu arabanın güçlü bir şekilde kalkması lazım değil mi geri vitesde ise gaza basıyorum basıyorum rampada çok zorlanıyor kalkışda. bana lütfen yardımcı olurmusunuz bu sorun nedir.araziye giremiyorum korkuyorum dik rampalarda kalırım diye şimdiden tşk ediyorum yardımlarınız için

motorla ılgılı olarak 1. cısı akısmetrene baktır..dogru okuyormu..2.cısı turbo da proplem cıkmıs olabılır... 3. olarak subap ayarlarına baktır...ama buyuk ıhtımal turboda sıkıntı var...

zaten tekrar götürdüm servise motor yapıldıktan sonra turboyu yeni almıştık yağ kaçırıyordu onları tekrar yaptılar hararet yapıyordu kısa rampalarda bile çekiş falan çok düşüyordu bunlar düzeldi fakat kalkışlarda çok zorlanıyor bu bir türlü olmadı akışmetreninde sağlam olduğunu söylediler

ben ankarada oturuyorum fakat arabayı istanbulda yaptırdım ankarada bir servise gidiyordum fakat çok fahiş fiyatlar istiyordu onada gitmiyorum Ankarada tanıdığınız bildiğiniz biri varsa oraya götüreyim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR