Nissan Navara, Pathfinder Suspension ve Body Liftler Geldi !

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan navaraextreme Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,306
Ynt: Nissan Navara, Pathfinder Suspension ve Body Liftler Geldi !

37 inç lastik kullandık hiç yoltutuş kaybı yatma vs. yaşamadım bizim araçların arkası hafif olduğu için 150 kg dökme demir 100 kg kabin kapama 40 kg istepne lastiği vs vs ye rağmen genede yan yatmaktansa arkasını savurmayı tercih ediyor 5 cm flanş la iz mesafesini genişlettik yoltutuşu orjinalinden çok daha iyi oldu diyebilirim ...

Etiketler

2000 ytl civarı bir maliyeti olacakmış yapmaya karar verdiğim takdirde. amortisörler hariç. hayırlısı olsun.

bildiğim kadarıyla 2 ve 2.5 inç te amörtisör gerekmiyor siz kaç inç istediniz ?

2.5 inç ten bahsetmiştik. amortisörleriniz yeterli gelmeyebilir dediler.

Nissan 2008 deki modellerde arka amörtisörleri farklı kullanmış şuan bir araç test aşamasında şimdilik gerekmiyor diye gözüküyor ama testlerin tamamlanmasını beklemek gerekir bu dediğim sadece 2008 ler için gerekli...

Gültekin bey ben 33/11.5/17 yada 285/70/17 MT tipi bir lastik almak istiyorum adanada bu ebatta lastik bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

:smiley: Malesef üzülerek söylüyorum ama 17 jant a lastik yok. Orjinal navaranın 16 jantlarını almalısınız yada takas yapabilirsiniz. Serviste demir jantta satıyorlar aracınıza göre 15 Ama bildiğim kadarıyla sadece 4x2 lere göre 4x4 lerin arka kampanası çok büyük olduğu için minimum 16 oluyor diye biliyorum? Bir sorun isterseniz

Ama illa 17 jant ve bu ebat derseniz getirtmesi yaklaşık 45 gün ila 2 ayı buluyor ve 3 milyar civarlarına maloluyor. Oparayı verip alacağınız lastiğinizin teki patlasa ikincisinide alamayacağınız için 16 yada oluyorsa 15 jant tavsiye ederim...

Bir seçenekte 20 jant alıp panzer yada traktör lastiği takmak onun içinde minimum 10 inç kaldırma kiti ve 5 inç body lift ve yürüyende ciddi değişim gerekir yani kısacası bigfoot unuz olur :smiley:

Tüm alt yapısını ve problemlerini çözdük fakat 3 4 ay sürdüğü için yapmaktan vazgeçtik ...

17 janta göre lastik gerçekten yok hele Adanada bulmak imkansız gibi ama zaman içinde yayılacak bence yeni 4x4 lerin çoğunun orjinal jantları 17 inch ayrıca size ilgileneceğiniz bir internet sitesi adresi vermek istiyorum http://www.clubfrontier.org bu internet sitesi sayesinde kendi body liftimi ve suspansiyon liftimi kendim yapacağım forumlara girerseniz çokgüzel şeyler olduğunu göreceksiniz

http://youtube.com/watch?v=OnhE_t-Fvp8

[youtube=600,470]OnhE_t-Fvp8[/youtube]

Tabiki yapabilirsiniz sonuçta bu bi mühendislik işi ama bazı trik ler var onları yapmazsanız çok büyük maliyetler çıkabilir mesela ön diff 6900 ytl :smiley:

Kullanıcağınız vida segman açı hesapları rondeleler pullar vs vs vs birçok dikkat etmeniz gereken husus var !
Bide aracın kendine özgü hesapları var yani kule tepesindeki cm açacağı ile bir değil ayrıca aks salınım hesapları vs vs vs ...

Kolay gelsin ama dikkatli olun bi yanlışlık can sıkıcı olur :(

Arkadaşlar, bende 2007 Navara LE 4x4 var. Arabanın standart haliyle (lift veya amortisör takmadan) kullanabileceğim (ve çamurluklara sürtmeyecek) en büyük lastik ebadı nedir?

Good Year Wrangler MT/R almayı düşünüyorum.

Bende de 4x4 navara var ve 265/70/17 veya 265/75/16 lstikleri orjinal jantıyla birlikte takarsan hiç bir problem çıkmaz ayrıca çok araştırdım 3 inch lifti takmak için aracımın garantisinin bitmesini bekliyorum lift te çok basit öne helezonların altına 4.5 cm bir flanş takıyorsun arkayada makasın altına 6 cm lik bir demir takoz takıyorsun ve u vidalarınin orjinalinden 6 cm uzun olanını takıyorsun bukadar basit ve yükseltme kitiyle 285/75/16 lastik takabiliyorsun yani taş patlasın 200 ytl ye bu kit yapılır

resimdeki öne takılacak flanş tabi resimdede yazdığı gibi örnek olarak kırmızı yapmışlar standardı siyah

00000 spacer

buda arkaya tkılacak takoz ve u vidası adamlar aliminyumdan yapmış ben demirden yapacam tabiki

Prg20block20and20bolt20vs20stock

1997 model pathfinder orjinal amörtüsörlerini değiştirip biraz yükseltmek istiyorum.ne öneririsiniz??

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,495
Kayıtlı Üye Sayımız
172,157
Kaydolan Son Üyemiz
Hkndm

SON KONULAR

Geri