Neden Feroza ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tayfunsozer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 241
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,615
Ynt: Neden Feroza ?

mdr' Alıntı:
Teşekkürler Sinan bey,
Bircan hanımla bu hafta soru-cevap şeklinde yazıştık..
Bende bugün lastik aldım.Federal 30.9.5 15..
sadece sis farları kaldı.

evet paylaşım güzel...

seçimiz güzel olmuş benimde niyetim aynı biraz hışırtı sesi ve yakıtı biraz artırır ama performans inanın harika

Etiketler

Teşekkürler Ersan bey.

Sizden yardım istiyorum...Aldıgımda üzerinde olan jantlara (çelik jant tabir edilen-aluminyum alaşım) takdırdım.,
İstiyorum ki..orijinal ucuzundan bir jant bulursam yedegim de janta takılı olsun..nerede bulabilirim ?

İsmail Bey,

Feroza'ya uygun jant bulmak, Feroza'ya uygun çamur lastiği bulmaktan daha zor diye biliyorum. İstanbul Evren Oto Sanayi sitesinde jant yapan bir firma var, sanırım sahibi bir off roadçu Kenan Çarpışan. Gezenbilir'de bilgiside var http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=15658.msg541279

Eğer yanlış bilmiyorsam, o lastiği takabilmeniz için arabayı yükseltmenizde gerekebilir.

Saygılar

Ersan

Merhaba Mdr ,

Federal 30.9.5 15 Ebatli lastikleriniz yola hep duz bassin. iyi gunlerde kullanin. bence cok uygun bir bedele almisiniz.
Feroza ya da cok yakisacak ;D ;D

Selamlarimla

Turgut

Teşekkür ederim Turgut bey..

Daha bu akşam iş çıkışı takdırabileme imkanı bulacagım..İnşallah Ersan beyin dedigi gibi yükseltme durumu yaşamam.
Ama bildigim bir şey var.Lastigi aldıgım yer telefonla "şu an takılı lastiginiz ebadı nedir" diye sormuştu.215*75*15 diyince..elinizle tekerile çamurluk arası boşlugun ölçün 4-5 cm varsa rahat olun..demişti.Ölçtüm 4.5 parmak yani 8-9 cm geldi.Akşam görecegiz..

İlgilenen arkadaş olursa İbrahim bey.
stoklarda inşallah bitmemiştir..
http://www.deltalastik.net/catinfo.asp?cid=184&brw=

forester' Alıntı:
İsmail Bey,

Feroza'ya uygun jant bulmak, Feroza'ya uygun çamur lastiği bulmaktan daha zor diye biliyorum. İstanbul Evren Oto Sanayi sitesinde jant yapan bir firma var, sanırım sahibi bir off roadçu Kenan Çarpışan. Gezenbilir'de bilgiside var http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=15658.msg541279

Eğer yanlış bilmiyorsam, o lastiği takabilmeniz için arabayı yükseltmenizde gerekebilir.

Saygılar

Ersan

Ersan bey teşekkürler..
arkadaşla irtibata geçecegim..

İsmail Bey lastikleriniz hayırlı olsun.

Yükseltme yapıyorlarmı bilmiyorum ama 30-9.5 lastik kullanan ferozacı arkadaşlarımız var.Aynı lastikleri aldığınıza göre Bircan hanımın aracı standart ise sizde de sorun olmayacaktır.
Araç hareketsiz iken öçtüğünüz mesafe hareket halinde sabit kalmaz, deymeyen lastikler ,kasislerde ve yaylanma halinde ya da araç yüklü iken bir yerlere sürtünebiliyor.Yeni lastiklerle ilk hareketinizde bunlara dikkat ediniz.MT lastikler eskisine göre daha fazla ses yapacaktır .Hareket halinde sürtünme sesini ayırdetmeye çalışınız.

İyi günler
Tayfun Sözer

Teşekkür ederim Tayfun bey.

Zaten bu lastigi almadan önce Feroza kullanan birçok arkadaşa sordum.
Hatta Sakarya rescueteam Murat beyle de tlf ile konuştum.Murat bey bundan 7-8 yıl önce Feroza ile yarışmış..Bu konda tecrübeli.Bursadaki doga fuarında Ersan beyle tanışmıştık.
diyecegim o ki..sanki benim araç ilk sahibi tarafından biraz yükseltilmiş gibi.Zira 215*75*15 lastik takılı iken 8-9 cm boşluk olması bundandır diyorum..
Yinede bugün lastigi takınca bu konuya dikkat edecegim..Tavsiyeleriniz benim için kazançtır..

Cevdet bey merhaba,

Etkinlikte bulunacagım kısmetse..
sizlerle tanışmayı..konuşmayı çok isterim tabi..
bugün yeni taktım lastigi ...canlı olarak da görürsünüz umarım..
iyi akşamlar...

mdr' Alıntı:
Cevdet bey merhaba,

Etkinlikte bulunacagım kısmetse..
sizlerle tanışmayı..konuşmayı çok isterim tabi..
bugün yeni taktım lastigi ...canlı olarak da görürsünüz umarım..
iyi akşamlar...
Şimdi ben'de onlara bakıyordum :smiley:
Tekrar hayırlı olsun;görüşme dileğimle..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR