Mitsubishi Pajero Pinin Kullananlar Buradayız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TULUMCU Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 317
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 276,874
Ynt: Mitsubishi Pajero Pinin Kullananlar Buradayız

TULUMCU' Alıntı:
Faruk Bey merhaba..Evet bende farkındayım PİNİN ilanları iyice azaldı.. sanırım dediğiniz gibi kıymeti ancak biliniyor.. Umarım temiz bir araç bulup aramıza katılırsınız..selamlar..

sağolun Bülent bey inşallah bulmak nasip olur yakın zamanda...

Etiketler

hoşbuldum bülent bey aranızda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum.en kısa zamanda fotoğraf yukleyeceğim.

aracım 2002 model

161.000km de koyu füme renk (siyaha yakın)
üstünde şuan marshall marka tam tip kar lastiği mevcut
aldığımdan beri 1.500 km yaptım geneli şehir içi ortalama 9.5 lt yakıyor,şehir içinde en fazla 10.5lt 11.00 ı gördüm,en düşükte 7.8 e kadar yakıtın düştüğünü fark ettim rutin olan genel bakımları yeni yapılmıştı benzin filitresi hava filitresi bujiler yağı suyu tuzu vs.
yakıtı ilk ele alındığında biraz fazla gibi geliyor insanlara fakat ben şöyle bişi diyeceğim araba yaktığının hakkını veriyor.bana göre emsallarine göre en iyisi ve en özeli diye düşünüyorum .. herkese selamlar saygılar.. (elimde olan tek fotoğrafı yükleyeyim dedim) :smiley:

180920121

Teşekkür ederim İlbey bey, nasip bakalım şu sıra zj lerin peşindeyim, bi de şu iş yoğunluğu olmasa :-\

Merhaba Abilerim;

Gördüğünüz üzere aracımın bir kaç fotosunu paylaştım fakat herhangi bir açıklama veya bir yazı yazmadım.Bir kaç kelam edeyim istedim burada da :

Aracımla doğada gezinirken toprak zeminde taşlık zeminde plaj kumu gibi olan yerlerde hiç sıkıntı çekmedim zaman zaman sadece normal 4çekeri kullandım belki 4 çekere almayacağım diye inatlaşsaydım almadan da bazı yerleri aşabilirdim.Aracı 2çekişli kullanırken farkettiğim şey ıslak zeminde giderken biraz dikkatli olmamız gerekiyor bilhassa kalkışlarda ve gazı diplediğinizde vites değişimlerinde savurabiliyor fakat bunu pilotajla kapatabiliyorsunuz.Aracım 3k olduğu (kısa) ve arka lastikler normal bir araca göre tampon kısmına daha yakın olduğu için ıslak,kuru vs zeminde kolay olarak patinaj çekebiliyor bu da biraz hassas zamanlarda gaza daha dikkatli basmamızı gerektiriyor.(araç 2çekerdeyken tabii ki ,4çekerde bu olay ortadan kalkıyor)

Resimlerde gördüğünüz küçük çamur maceramda şöyle oldu :D :

Gördüğünüz arazide yavaş yavaş dolaşırken azıcık canım çamur çıkarmak istedi ,ve bir su birikintisi gördüm bataklıkla karışık(olduğum yerde resimleri çekmeden önceki hafta bir traktör ve 3 adet profesyonel offroad aracı saplanmış:smiley: ) aracımla ilerlerken gördüğünüz yere aracımın sol iki tekeri birden kayarak battı sağ taraftaki iki tekerin zemini kuruydu,hemen merkezi kilitledim çıkmaya çalışırken arac iyice battı ve aracın sol tekerlerinin altını beslemek için baktığımda araç ne yazık ki oturmuştu ve sol tekerlerin bastığı bir zemin yok arac tamamiyle askıda kalmıştı :smiley: corolla ve p100 otosan çekmeye çalıştılar fakat yerinden dahi kıpırdamadı aracım daha sonra geçen hafta saplanan 3 offroad aracını ve traktörü çıkartan lamborjini traktör geldi tık diye çıkardı ve sıkı bir pazarlıkla işi 20 tl ye hallettim ;D

Sanıyorum çok konuştum şimdilik bu kadar eleştiri ve yorumlarınızı bekliyorum Saygılar ...

İlbey bey açıkçası fotoları gördüğümde buradan nasıl çıktı acaba diye düşünmüştüm :smiley: merakım giderildi. Yazınızı okurken de off road cular saplandı ben çıktım diye bir sürprizle bitmesini bekledim ama sizde saplanmışsınız :smiley: bana kalırsa böyle gezilere yalnız gitmemek gerek, en az 2 araç şart gibi, işin raconunu offroad çu abilerimiz daha iyi bilir elbette. Yinede keyfini almışsınız çamurun belli...

farukcirak' Alıntı:
İlbey bey açıkçası fotoları gördüğümde buradan nasıl çıktı acaba diye düşünmüştüm :smiley: merakım giderildi. Yazınızı okurken de off road cular saplandı ben çıktım diye bir sürprizle bitmesini bekledim ama sizde saplanmışsınız :smiley: bana kalırsa böyle gezilere yalnız gitmemek gerek, en az 2 araç şart gibi, işin raconunu offroad çu abilerimiz daha iyi bilir elbette. Yinede keyfini almışsınız çamurun belli...

standart araç ve kar lastikleriyle böyle oldu :smiley: aracımın ortası oturmasaydı çıkacağıma emindim eğer aracım 10 cm gibi yüksek olup çamur lastiklerimde olmuş olsaydı lamborjini traktöre gerek kalmayacaktı,dediğiniz gibi bu tür şeyleri tek araç varken yapmamak lazım,çok fazla çevrem yok maalesef bir iki arkadaşım var onlarda askere gittiler o ve onların çevresindeki kişilerde prof araçlar var hele bir gelsinler askerden daha güzel geziler etkinlikler yapacağımızdan eminim :smiley: .baya bi keyfte aldım doğrusu arada bir çamur banyosu şart :D ;D

intruder_16' Alıntı:
standart araç ve kar lastikleriyle böyle oldu :smiley: aracımın ortası oturmasaydı çıkacağıma emindim eğer aracım 10 cm gibi yüksek olup çamur lastiklerimde olmuş olsaydı lamborjini traktöre gerek kalmayacaktı,dediğiniz gibi bu tür şeyleri tek araç varken yapmamak lazım,çok fazla çevrem yok maalesef bir iki arkadaşım var onlarda askere gittiler o ve onların çevresindeki kişilerde prof araçlar var hele bir gelsinler askerden daha güzel geziler etkinlikler yapacağımızdan eminim :smiley: .baya bi keyfte aldım doğrusu arada bir çamur banyosu şart :D ;D

Aracınız hayırlı olsun, benimki 2000 model 140000 de ve sizinkisi ile ikiz, bir konuda hem fikiriz ve sanırım 3 kapılarda bu durum boyle, 2 cekerde ıslak zemınde kıcı atabılıyor ben alıstım bu duruma, ilfer otoya sormustum, şase kısa ve arac 1.8 ,120 beygir cok normal yagıslı havalarda 4H da kullanmanız daha dohru olur demıstı.
Sayın Tulumcu 5 kapı daha mı farklı yorumlarınızı alalım lutfen :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,092
Kaydolan Son Üyemiz
yigityigitcelik@gmai

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR